Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

Milý, nový a lehce přehlédnutelný seriál, který má co nabídnout. Opět budou lidé, kteří budou protestovat, některým se to jednoduše nebude líbit. A mají právo. Ale jde originální kousek, který vypraví určitý moment a popisuje život a i náboženství z jiného a až milého problému, který může urazit jen ortodoxní sebranku. Hezký příspěvek. Stojí jednoznačně za zmínku. Když jde jenom o takovouto jednohubku. A u ní to doufám i zůstane.

Zlatý podraz (2018)

Zajímavý příběh. Takový, který by si v podstatě zasloužil nějakou adaptaci. A ta se stala. A dopadla hodně zvláštně. Film je to dobrý. Když vyjmeme to, že herci někdy podávají výkony jako ve školce, střihem se maskují chyby a příběh do detailu tak děravý, že přes něj nejde cedit ani špagety. Je to trochu tak nějak i horor. Ale dá se. Spíše je prostě škoda, že z kvalitního sportovního drama se stala romanťárna na druhou uprostřed hřiště. Zvláštní patvar ve výsledku. Ale dá se. Akční scény s míčem fungují. A víc nic.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Spojení velmi zvláštním způsobem. Tak jak to najednou z ničeho nic přišlo, tak se i stejně rychle dalo smáznout ze stolu. Přeci jenom to všechno dohromady je jako dva filmy. Mnoho věcí na silné a dobré zamyšlení, další jen takové pseudo-kravinky. Někdy neuvěřitelná grafika, někdy asi trochu odfkláklá, ale vlastně stále dobrá. Celé to zavání Black Mirror a někdy to hold funguje, někdy ne. Je to prostě zvláštní hodnotit. Ale je to ve výsledku obohacující zkušenost.

Elita (2018) (seriál)

1. série: Venku je na nule. Stejně tak jako sympatie k jakékoliv postavě v seriálu. Nevím jenom jestli je to tím, že jsem myšlenkově spal z té nudy, která nastala během celého seriálu. Je docela škoda, že toto bude můj první a zatím jediný komentář tady. Zrovna takový negativní, subjektivní a nasraný. Většinou máte v seriálu nebo obecně v jakémkoliv díle nějakou kladnou postavu. Tady ne. Jak říkám, nevím jestli jsem ji přehlédl v té změti klubka idiotů a nebo je to kvůli tomu, že tam fakt žádný nebyl, ale bylo v celku těžké si myslet o tomto počinu něco dobrého, když je to jenom o tom jak jedna postava rozdává pseudo-HIV na všechny strany a její mysl se mění jak vítr vane, pak je tu naivní debílek, jeho brácha, který dělá loupeže na úrovni mentálně nedostačivého typu a tak dále a tak dále. Tuna kravin pro nic. Chápu, že asi tyto VKV pro dnešní mládež v lepším pozlátku asi někoho zaujmou, ale pro mne to byla jenom genocida mozkových buněk. Druhá série nechť zde bude, ale mne obejde jako vysokoškolské zaměření matematické. Sbohem, Armáno.

Elita - Série 1 (2018) (série)

Leaving Neverland (2019)

Jackson je jednoduše osobnost. Asi nevím jak to jinak popsat. Byla to megastar, kterou skoro všichni milovali. A ano, byla to osoba, která měla svou kontroverzi. I když přes její nesmrtelnost génia na ni bylo v celku v pohodě zapomenuto. Nebýt komedií s parodickou tématikou, tak bych snad ani nevěděl, že Jackson s tímto měl někdy problém. Rozebírat technické zpracování je v celku zbytečné samo o sobě. Tam asi není co vytknout. No a co se týče celého konceptu a zpracování... je jasné, že snímek chce šokovat. Máme zde zpověď mužů, kteří bez mrknutí oka a bez přemýšlení jsou schopni velmi barvitě osvětlit jaké čuňačinky byl MJ schopný dělat. Stále je zde otázka v tom, zda tomu věříme nebo ne. A jakoby vlastně není moc pochyb o tom, že to vlastně byla čistá pravda. Teď jde ale o to, jak se k tomu postavit obecně. Má se MJ přestat hrát v rádiu? Má být lynčován bez věcným důkazů? To jsou těžké záležitosti v rámci nastavení lidské společnosti, které se asi už nikdy adekvátně a objektivně nevyřeší. Hlavně asi plně spravedlivě. Mluvit o tomto problému je však silně důležité a vlastně by nebylo na škodu, kdyby tuto problematiku rozebralo více lidí. Ale všeho s mírou. Co se týče nějakých přímých negativ, tak asi to, že film má obohacující 4 hodiny celkově, ale myslím si, že by se to dalo v pořádkou skrouhnout na dvě nebo třeba i ty tři. Důvod je jednoduchý. Tvůrce vás chce zahltit informacemi o aktérech / obětech, kteří ztratili otce, mají tolik a tolik sourozenců a podobně. Přičemž diváka to vlastně ani moc nezajímá. To se režisérovi moc nepovedlo. Nešlo vyloženě o špatný krok, ale jde o to, že vy sledujete dokument kvůli tomu, aby oběti mluvili o tom jak jim Jackson strkal jazyk do jejich sedmiletých zadnic. To, kolik měli dětí, jak na to asi reagovala teta, která je pro vývoj irelevantní vás prostě s prominutím a respektem nezajímá. A to je vše.

Geniální přítelkyně (2018) (seriál)

1. série: Z nějakého důvodu je to záhada. Doufám, že ale co možná nejmenší taková, abych vypadal méně jako idiot já. Z nějakého důvodu mi totiž přijde, že koukat na zahraniční seriály v koprodukci HBO je mnohem lepší než od Netflixu. Kdo ví, proč? Doufal bych, že to je prostě kvůli tomu, že to umí lépe. Ale může jít i o to, že jsem na Geniální přítelkyni koukal s dabingem. Kdežto u Netflixu musím mnohdy "přetrpět" nečeské titulky. Doufám, že spíše to první. Ale každopádně je zde případ toho, že seriál byl vlastně super. Sice jde o nějaký kus něčího života, který je prostě přepracován do seriálové podoby temperamentní Itálie padesátých a šedesátých let. to mluví samo za sebe, protože postavy nemají problém si vyhrožovat smrtí, mlátit se a rozhazovat rukama na všechny světové strany. Itálie. Jednoduše odvyprávěné kapitoly něčího života, které jsou i hezky zpracované. Jediné, co tady zůstává trnem v oku je konec. Ten totiž je otevřený jak mrtvá kočka u silnice. Pokud to má být vše, tak seriál silně zklamal. Ale je skoro jasné, že tvůrci útočí na druhou sérii. Protože jestli ne, tak celý seriál bohužel postrádal veškerý smysl a vysvětlení. Uvidíme. 2. série: Geniální přítelkyně je zajímavé až zvláštní dílo, které si jednoduše jede své standarty. Seriál, který vás lehce nekompromisně vhodí po skoro dvou letech do dalšího dění a vy už ani nevíte, jak se věci vyvíjí. Nebo spíše vyvíjeli. Seriál je to lehce nenápadný, ale přitom zcela přirozeně dobře natočený s přirozeným napětím a i milostnými osudy, které jsou podány tak zajímavě a dospěle, že je mnoho jiných podobných rádoby "drama-teenage" seriálů i filmů to strká hluboko do kapsy. Italský temperament, dobré zpracování, skvělé vztahy k sympatickým hlavním postavám prostě fungují. Toto je seriál, na který si ne vždy vzpomenete, ale když ho sledujete, užíváte si nepopsatelným způsobem každou minutu. K tomu geniální Richter a jedno z nejlepších splynutí a soužití s postavami vůbec. <b>3. série</b> Tady asi není, co řešit. Drží se stejné standarty. Furt je to pecka. Jen to časové rozložení je docela štreka. Druhá sérka snad byla celá na ostrově, teď máme skoky o několik let. Smutné je, že za normálních okolností bych příběh bral normálně. Další série série, který je jasně trochu feministická, ale není zde důvodu, aby si ji neužil muž. Pak ale přijde nějaké pseudo woke odnož, která vás donutí na to koukat víc necitlivě a odtažitě než by bylo záhodně. A kouzli je ztraceno. Pokusil jsem se, aby mě to neovlivnilo. I tak si myslím, že nějaká rozhodnutí a vývoj věcí byl na výsost zvláštní. I tak jsem zvědav na konec a stejně tak na knižní předlohy.

Geniální přítelkyně - Série 1 (2018) (série)

Z nějakého důvodu je to záhada. Doufám, že ale co možná nejmenší taková, abych vypadal méně jako idiot já. Z nějakého důvodu mi totiž přijde, že koukat na zahraniční seriály od HBO je mnohem lepší než od Netflixu. Kdo ví, proč? Doufal bych, že to je prostě kvůli tomu, že to umí lépe. Ale může jít i o to, že jsem na Geniální přítelkyni koukal s dabingem. Kdežto u Netflixu musím mnohdy "přetrpět" nečeské titulky. Doufám, že spíše to první. Ale každopádně je zde případ toho, že seriál byl vlastně super. Sice jde o nějaký kus něčího života, který je prostě přepracován do seriálové podoby temperamentní Itálie padesátých a šedesátých let. to mluví samo za sebe, protože postavy nemají problém si vyhrožovat smrtí, mlátit se a rozhazovat rukama na všechny světové strany. Itálie. Jednoduše odvyprávěné kapitoly něčího života, které jsou i hezky zpracované. Jediné, co tady zůstává trnem v oku je konec. Ten totiž je otevřený jak mrtvá kočka u silnice. Pokud to má být vše, tak seriál silně zklamal. Ale je skoro jasné, že tvůrci útočí na druhou sérii. Protože jestli ne, tak celý seriál bohužel postrádal veškerý smysl a vysvětlení. Uvidíme.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

1. série: Místo zpívání Gerard Way zkusil něco jiného. Vymýšlení svého vlastního světa s prazvláštními superhrdiny. Ti ale očividně mají co nabídnout a co více, i zaujmout a poskytnout zábavu. Originalita, určité zvraty mezi postavy a nějaké to dejme tomu tajemství. To všechno funguje. Sice ne vždy plně zábavně a plně s vysvětlením, ale seriál a příběh jako takový stále dokáže něčím překvapit a dostat člověka do kolen. A ve výsledku i pobavit. Druhá série asi povinností. 2. série: Umbrella umí docela překvapit. Je zajímavé, že pokud se někomu líbila první série, tak vypadá totálně amatérsky oproti druhé sérii. Ale možná je to protože je děj vhozen do mé oblíbené doby rasové segregace, atentát na Kennedyho, krize a podobně. Je nutno říct, že ať už Way nebo tvůrci dokáží zaujmout. Hlavně kolem atentátu toho zde bylo více než dost a nyní jsme dostali v celku promyšlený a originální podmět. Nedokážu to asi vysvětlit, ale zcela subjektivně je seriál jednoduše velmi líbivě zpracován, že nemáte problém si pustit další díl a čekat jak se to vyvine. Nicméně zcela chápu opak. Zároveň v seriálu dost jednoduše dojde na situaci, kdy se vše komplikuje tvůj nelogičnosti, což fanoušky zdravého rozumu docela jednoduše a v případě tohoto seriálu zbytečně nasere. Plány jsou zjevně vidět ve velkém. Je otázka, zda budou dobře využity. 3. série: Občas trhaný, trochu propaganda, ale jinak něco, na co se dá v pohodě koukat.

Složka 64 (2018)

Asi nevím čím to bylo. Jiný příběh, jiný režisér, kdo ví? Já jen vím, že koukat na tento film jsem si opět užil. Zcela upřímně. Jde prostě o hezky vypracovanou detektivku se zajímavým plot twistem, který asi zkušené nepřekvapí, ale lidi, kteří nechají své kognitivní funkce odpočívat budou příjemně překvapeni a nakonec najdete i lehké napětí. Prostě nádhera. Víc k tomu asi říci nejde. Děkuji, děkuji, děkuji.