RoboCop (1987)

NUDA! Total Recall mě chtěl uvést do toho, že . století umí tvořit super sci-fi filmy, což se do jistých měr potvrdilo. RoboCop byl na svou dobu zpracován úžasně. Nicméně, příběh byl trochu suchý. Sousta částí filmu byla vhodná pro dobrý spánek. Celkově vzato... RoboCop udělal super odklad a nastínil vše potřebné, za což jsem mu vděčen. Filmaři to však podupali svými "pokračováními"... Nyní v době Verhoevenových remaků se snad nový RoboCop nastínil tak aby odpovídal kvalitě normálního filmu.

Andělé a démoni (2009)

Jsem ateista a to byl taky důvod, proč jsem se tohoto filmu bál (jedničky ne, protože kdo by si pomyslel, že Leonardo lidem zanechá poselství církve). Musím říct, že už první film byl pro mne slastí, ať po hereckých výkonech a nebo po příběhové stránce, která byla sice ovlivněna Brownem, ale i tak se nesmí scénáři ani režii upřít jak se vším naložili. Tento film nebyl vůbec výjimkou a bavil jsem se naprosto stejně jako u prvního filmu. Každopádně už zde tolik nepřevládala míra prvotního nadšení. Kopytem sem, kopytem tam... rozhodně oproti prvnímu filmu vůbec žádný pokles... opět jsem se skvěle bavil. Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni jsou vskutku úžasné počin, téměř bez chyb.

Jump street 21 (2012)

21 Jump Street je film, který mi utvrdil v jednom faktu - lidi si libují ve střílení do penisů. Tohle století zřejmě patří filmům, které překypují perverzností a situacemi, které jsou tak banální, že to ani nejde vystihnout. Očekával jsem v celku nával nějakých geek scén, kterých jsem se bohužel do konce filmu nedočkal. Film mi připomíná středoškolskou verzi Benga v záloze, až na to, že Benga byl film, který mě svou vtipností a provedením naprosto odrovnal. Ani nevím co zhodnotit. Bylo to v celku zklamání a myslím si, že i když dám dvojce druhou šanci, skončí to možná i hůř než jednička.

Wanted (2008)

Podobné filmy v dnešní době jenom rostou. Každopádně jsou zároveň moc ujetý na pět hvězd, ale zase nejsou tak špatný na tři. Tento film je neuvěřitelný v tom, že je neuvěřitelný... doslova. Málokdo by mohl by si asi mohl myslet, že to je úplně normální film. Zapadají do toho prvky sci-fi a i akčnosti. Chvílemi to vypadá jako Terminátor a pak jako RED. A zároveň se musí uznat úžasné kličky bojového umění. Příběh byl neuvěřitelně překvapivý a i rozuzlení stálo za celý film. Jendoznačně, neuvěřitelné, neuvěřitelné, ale také bohužel neuvěřitelné.

Total Recall (2012)

Musím říct, že začátek vypadal skutečně slibně. Nicméně, snad dříve než uběhla druhá čtvrtka, ale jsem chuť ke spánku. Musím uznat, že příběh byl jiný, byl odlišnější, ale skutečně dalo by se říci, že mě na poměry s prvním filmem vůbec nezaujal a na celkové poměry to taky nebylo nic valného. Jediné co na filmu bylo pozitivní byl výkon jediné herce, kterému místo krve proudí v žilách whiskey.

Total Recall (1990)

Nizozemský režisér Verhoeven je v podstatě králem počátků sci-fi. Dal nám spousty filmů typu Hvězdná pěchota, Total Recall a i RoboCop. Skoro po téměř přibližných dvaceti letech postupně dostáváme nové remaky a je v podstatě otázkou jak a kam nás povedou. Tento film mě kupodivu držel už od začátku. Bál jsem se fiaska ve stylu Blade Runner (každý máme jiný názor). Ale nakonec mi byl předveden film, který měl na svou dobu úžasné triky, a i dobrý příběh. Bohužel... v mnoha případech zbytečně moc matoucí. Nicméně... nemohu upřít zábavu a celkově hezké provedení tohoto filmu.

Klub poslední naděje (2013)

Opravdu musím říct, že do roku 2014 vstupujeme perfektně pravou nahou všemi směry. Vlk z Wall Street byla klasická komedie, která ale měla svou vážnou notu. Zvážněli jsme v podobě Na život a na smrt s válečnou tématikou. Další film v řetězech a nyní AIDS. Viděl jsem pár filmů a též jsem měl možnost být na přednášce o tomto onemocnění a mohu říct, že je to v podstatě je z medicínského hlediska asi největší katastrofa za posledních sto let. Film mě překvapil svou poutavostí, která mě u monitoru držela celý film. Mohli by jsme Matthewa zařadit do stádia jedné půlky filmu a do té druhé... jak se z grázla stane anděl. Matthew skutečně ukázal úžasný výkon, ale podle mě... Leo si svého Oscara zaslouží už asi od svého prvního velkého filmu. Každopádně... fandím Klubu poslední naděje na Nejlepší film.

12 let v řetězech (2013)

Neuvěřitelné. Původně jsem si myslel, že půjde o další kapičku filmů, který by mě neměl téměř vůbec šanci zaujmout. Opak je pravdou. Původně jsem si myslel, že McQueen je onen známý herec a nyní se dal na režii... pár dnů před zhlédnutí jsem si uvědomil svůj omyl. Jelikož jsem o filmu nevěděl skoro vůbec nic, neustále mě překvapovali herecké role typu Pitt a nebo Cumberbatch. Zimmer je něco nepopsatelného. Jeho soundtrack mi docela zvláštně připomínal Počátek, ale se starobylým nádechem. Film mě skutečně upoutal každou svou částí a myslím, že lepší seznámení s McQueenem jsem dostat nemohl. I když Scorsesemu a jeho Leonovi s Vlčí srstí přeji k Oscarům to nejlepší... nejlepší film se mi zde v podstatě ukázal sám. Upřímná, odlehčená a pravdivá verze Nespoutaného Djanga. Nechť příběh zde navždy stojí na potupu rasismu a otroctví. Ať žije svoboda!

Terapie láskou (2012)

Tento typ filmů je přesně ten, kterému se snažím vyhýbat. Porovnám třeba Lásky čas a Terapie láskou. Lásky čas je v podstatě originálnější a do jisté míry, jsem nevěděl a ani netušil jak by mohl film skončit. Avšak byl zde faktor toho, že film je reprezentován jako komedie, což v podstatě až tak není pravda. Tento film byl v podstatě předvídatelný, ale na druhou stranu se ke konci propracovávala dlouhý trnitá cesta. Jennifer je skutečně úžasná herečka a jedna z vrcholů dnešní herecké generace a i když Oscarové ocenění je možná trochu přeťáplé (ano myslím na Leonarda), i tak by byl hřích jí ho nepřát. Divím se, že jsem se s Russellem (asi jedním z největších režisérů současnosti) seznámil až nyní, ale je to velice příjemné uvedení do jeho skromné filmografie.

Sedm psychopatů (2012)

V Bruggách mě přivedlo na takovou tu myšlenku, že McDonagh je scenárista a a režisér s potencionálem a talentem. Akorát byli Bruggy trochu ponurejší a vážnější. Což byl tento film asi taky, ale ani jsem si to trochu nevšiml. Tyto filmy miluji. Akční směs humoru, spletitosti a několika dějových linií - extáze. Neviděl jsem ani prvních deset minut a už jsem byl unešen a nadšen z toho díla. Sedm psychopatů možná vskutku není pro každého něco úžasného každopádně, já se bavil každou minutou a děkoval jsem, že jsem se mohl kouknout na tento film, který podle mne je opravdu něco výjimečného oproti jiným dílům, které jsem v posledních dnech viděl. Doufám, že McDonagh zůstane u svého živobytí a ve stejném žánru, abych se mohl dočkat ještě lepšího díla, které by už opravdu bylo špicí onoho žánru v posledních několika mnoha letech.