Vetřelec (1979)

Film Vetřelec je ten, kterého jsem se asi vždycky nejvíc bál. Nakonec to bylo celkem bezdůvodné. V celku ani tak nejde o horor jako spíš o jistou filmařskou zvrácenost proti lidské rase, které putuje vesmírem domů. Scottyho díla mě někdy až nudí, tento film byl jasná výjimka, protože horor má jistou přednost v tom, že na něj jste upřeni a jen tak nepřestanete. Film, který ukázal, že i vesmír může být nejen strašidelný, ale i rovnou smrtelný. Scotty vytvořil kultovní veledílo, které strčilo do kapsy humorný příběh o Ježíšovi a taky válečné veledílo z Vietnamu. Není to pro mne kult, ale tvůrcům nemůžu upřít originální a až geniální nápad na kultovní film, který po skoro třinácti letech své existence po dalších dvou pokračováních neztratil na kvalitě.

Hořící keř (2013) (TV film)

Trochu to připomíná Ve stínu. Trošku napnutá atmosféra, která vás táhne do temnoty, která poslední dobou velmi značně vykresluje komunismus ve filmu. Holland se ujmula projektu, který dle České televize neměl budoucnost a HBO z něj udělalo nejlepší český počin v roce 2013. Kam se hrabe Kameňák! Zkompromitovaná situace dějící se v oné době kolem samotného Palacha a jeho rodiny, nás dostává do situace, kdy se hlavní postavou stává budoucí ministryně spravedlnosti. Mimochodem herecké výkony po všech stránkách dokazují, že v českých a popřípadě slovenských hlavách se moc dobré nápady nerodí, ale "tajtrdlíkovat" před kamerou umíme. Hořící keř je důkaz a také naděje, že můžeme dělat filmy, které hnedka nemusí končit v odpadu. Zavřete oči, odcházím!

Rivalové (2013)

Zážitek z filmového filmu Rivalové byl úspěšný. Howard je úžasný režisér a životopisné mu jdou dvojnásobné. Dokonalé zpracování scénáře plný tuningu, sexu a formule. Úspěch je v tomto roce až nepřekonatelný a toto zpracování má grády.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Příběh jaký se vidí málokdy. Dokonale zpracovaný snímek, kde Tom opět září jako herecké zlaté rouno. Příběh založený na příběhu vysloužilce, který fikaně za každou cenu chce nalézt pravdu. Dokonalé zpracování, při kterém jsem se nenudil a naopak ještě víc se udivoval. Jeden z klenotů 2012, opravdu film, který se málokterým za posledních pár let na poli Krimi/Thrilleru nemůže rovnat.

Foo Fighters - Walk (2011) (hudební videoklip)

Inspirace braná od Schumacheran ás vede k šestiminutové zkrácenině Volného pádu. Úžasný film a zároveň i úžasný videoklip. Miluju, když je song reprezentován třemi věcmi - textem, hudbou a videem. Většinou se splňují jen dva body, zde je vše... HUSÍ KŮŽE!

Bernie (2011)

Příběh dle pravdy datuje docela kupodivu zajímavý příběh lidského anděla, který je schopen vraždy v afektu. Já osobně si myslím, že to není nic extra, ale v porovnání třeba s dřívějším Bling Ring bylo toto blaho. Dokonce jsem vysloveně čekal na konečný verdikt soudu až jsem z toho byl nervózní. Jako film průměrnost sama. Na dnešní dobu, úžasné...

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Příběh nás sice zasazuje do docela zajímavého prostředí dospívajících lidí s myslel pro loupeže, ale není to ono. Je to životopisné, ale necítil jsem při sledování onu euforii jako například u jOBSe. Coppola předvedla docela zajímavý výkon, který se při jejích zkušenostech cení, nicméně než zážitek do byla spíše nuda. Už jsem ani neposuzoval scénář, herecké výkony nebo něco v tom stylu, jen jsme sledoval a čekal na konec.

jOBS (2013)

Celou dobu čekáte, kdy se z toho stane zase to, že trailer dosáhne dokonalosti a film průměru. Ale ono nic! Kombinace traileru a filmu byla totožná stejnými pocity. Snímek, který vypadal téměř jako další projekt, který se ani do kina nedostane, u mne naprosto zazářil a vydobyl si své právo na můj pozitivní ohlas. Úžasně mapující jeho příběh, u kterého se buď nestačíte divit nebo se nestačíte divit ještě víc. Tento film o Stevenu Jobsovi se opravdu povedl a tvůrcům smekám. Jeden z klenotů 2013.

Kick-Ass 2 (2013)

KIck-Ass sám osobě je hold kult. První v režii Vaughna měl své kouzlo. Násilí a prostá slova zde v podstatě začínala. Zde už to byla samozřejmost. Násilí dostalo mnohem větší jméno. Plus k tomu některé části byli pro mne opravdu emotivní. Frajer Carrey a Moretz mohli dostat větší prostor, ale i ten vrcholný bod byl sám o sobě Kick-Ass 2. Jednička byla originální, ale dvojce nemůžu upřít to že jsem se skvěle bavil.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Epstein a Friedman se snažili zřejmě co nejvíce napodobit kultovní Boogie Nights, což se jim docela povedlo. Kult Andersona se s tímto nedá srovnávat, ale jde o podobně vyprávěný příběh z podobného prostředí. Franco měl fakt velkou roli to se mu musí nechat. Seyfried alespoň tímto filmem dokázala, že se nemusí stále zaobírat jenom béčkovými blbinkami. Nyní nastává její posun dál. Sám osobě je film na životopisný pojmut až výborně. Vypráví to do detailů, při kterých víme o této hvězdě vše. Trhák to zrovna není, ale uspokojení zde určitě z mé strany bylo.