Soupeři (1977)

Když už se jednalo o Scotta bylo mi předem jasné, že zázraky čekat nebudu. Napoleonská doba byla plná krve, ale Ridley si vybral krev pouze dvou mužů stejné národnosti, ale jedním sporem o cti. Čest je silná věc a v této době byla téže. Ridley má u mne plus, že snímek měl jen hodinu a půl hodiny, protože by bylo zbytečné na dvě hodiny táhnout jeden krátký příběh. Nádech Bídníků mi dodal sílu ve víru, že Ridley po Gladiátorovi vytvoří něco u čeho bych neusnul. Soupeři je opět film, kde mě Ridley nějak neosvítil a i když se i zde najdou nudné pasáže. Oproti Blade Runner a Americkému gangsterovi se jedná o jeden z jeho nejlepších snímků.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Epizoda po epizodě. Minuta po minutě. Sekunda po sekunda. Žádnou setinou jsem nelitoval, že jsem se mohl dívat na Bratrstvo neohrožených. Vojenských filmů je dost. Válečných seriálů moc není, ale ať už je to jakýkoliv, tak je to zážitek. Perfektní zpracování hudby a zvuku, který mě ve sluchátku uchvátil a obraz, který okouzlil mé oči, které se nemohli za žádnou cenu odtrhnout. Hanks a Spielberg ruku v ruce stáli za dílem, na které se rozhodně nezapomíná a vytvořili děj, bez nudy, plný napětí, drama celku a bojových scén, které se snad ani ve filmech nevidí. Velkolepé dílo, o velkolepém ději a velkolepých lidech. Lidech jako my, akorát lepších, lidé, kteří si prošli tím nejhorším co 20. století mohlo potkat - 2. světovou válkou. Díky za krásné jasné dva dny, který změnily můj názor na válku a které byli jedny z nejkrásnějších tohoto léta 2013.

Země bez zákona (2012)

Myslím, že se zde někdo zmínil, že by Hillcoat mohl být jako nový Scorsese. S tím zásadně nesouhlasím, ať měl tento film svá plus i mínus, v žádném případě se to ani nepodobalo Scorsesemu. Jeho filmy mě dokáží většinou vtáhnout a i když se pro mne jednalo o něco nudného (jako Zuřící býk) tak jsem s napětím čekal každou minutu. Studia nám přinesli pravdivý příběh o prohibici a gangsterech ze starých časů. Pro mne by to byl rajský film, ale forma tohoto příběhu mě nakonec nějak nezasáhla a ani v podstatě tolik nezaujala. I když jsme dostali kvalitní herce a herečky, scénář byl v podstatě zasazen jen na to, jak Shia je takový přizdis***, který místo toho aby vystřelil a vše ukončil, nechá skoro zabít svého bratra, kterého neskolí brokovnice, ale zápal plic ano. Vím, že je to pravdivý příběh a o to je to tajemnější, zajímavější a důvěryhodnější, ale zároveň i trochu divné. Kdybych porovnal rok 2012, tak Gangster Squad mi nabídl film, u kterého se nenudím, ale Země bez zákona je zajímavý snímek, který má svůj osobní půvab, že na rozdíl od GS z něj srčí temnota a drama styl toho profesionálního rázu.

V jako Vendeta (2005)

Hodně zajímavý film. Příběh smísený jako sci-fi z budoucnosti královského Londýna, přeměněného na kancléřství s tiranií u moci. Trochu zajímává představa londýnského matrixu. Ne že by mě snímek nějak extrémně zaujal, ale film má kouzl ov tom, že nám dokazuje, jací můžeme býti a jak i slovo nebo hlas jednoho může rozhodnutou o osudu mnoha dalších lidí a zároveň i historie.

Sledování (1998)

Příběh jednoho muže, jednoho lupiče a jedné ženy. Příběh zmatenosti, geniality a smrti. Zajímavá ironie, že jediný film, který jsem zatím od Nolana neviděl je právě ten prví. Nyní ho mám za sebou a rozhodně nelituji za zhlédnutí. Silná podoba Mementa, akorát po anglicku. Nolan nám opět ukazuje, jak je geniální a dokazujete pouhými 69 minutami nabytími tajemností, strachem a skrytou genialitou. Cobb. Příběh Sledování je další Nolanův film, který by měl být klenot jako ostatní. Je fakt, že Memento je takové příjemnější a jasnější, ale zamotanější a proto si radši možná sáhnu po Sledování. Každým coulem svého těla uděluji plno pro tvůrcovu genialitu a dokonalost.

Pravdivé lži (1994)

Po Propasti docela hezké odreagování. Čekal jsem opravdu nadupaný thriller a ono se z toho vyklubalo takové hrc drc krimi. Příběh agenta s rodinou, kterou miluje a manželkou, která ho "podvádí". Cameron se opět tak trochu ukázal a Schwarzenegger se opět ukázal jako dobrá akční muž. Působil taky trochu jako Terminátor. Cameron v mých očích zůstává skoro stejně jako předtím, ale jako režisér nespoutaného Terminátora se mi líbil víc.

Moulin Rouge (2001)

Filmu jsem se doslova bál. Ne že by byl strašidelný, ale v televizi jsem viděl malý útržek a připadalo mi to jako jen jedna velký bláznovina. Nakonec jsem příběh zhlédl i tak. Jako sledovat Titanic po francouzsku. Perfektní kompozice hudby, která vás drží na pohovce u obrazovky a nepustí. Kidman a McGregor byla okouzlující dvojice, na kterou by jste se mohli koukat celý den. Film za zhlédnutí rozhodně stál. Vše perfektní, vše úžasné. Děkuji za krásný a romantický podvečer.

Propast (1989)

Pokud jste ve světě Camerona kovaný, tak se vám to asi líbilo, pokud ne tak vám to může z 50% záživné a z dalších 50% nudné. Pro mne to alespoň, tak bylo. Celý film nic jen voda, voda, Ed a voda. Zajímavá teorie mimozemského života v moři, nicméně jsem se opravdu chvílema nudil a v příběhu se ztrácel. Cameron mě ohromil Terminátorem, překvapil Avatarem a dojmul Titanicem, ale Propastí mě nijak nedostal.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Zážitek na celý život. Snímek, o kterém jsem se dozvěděl opravdovou náhodou a také díky kapele The Who. Moje nejoblíbenější britská kapela hraje v úžasném filmu. Jako kdyby se sešel Scorsese, Paul Thomas Anderson a Fincher a spojili své Mafia Stories, Boogie Nigts a své thrillery a udělali Krvavé léto v New Yorku. Brody jako nepochopený punker byl úžasný. Brodyho moc nevídám, ale když už se někde objeví, tak to stojí za to. Příběh New Yorku a příběhu psychicky narušeného vraha, punkera a sexuálně závislého muže. Propojené příběhy, při kterých se nenudíte a máte zajištěno, že jako milovník dobré hudby se vám naskytne příležitost si poslechnout kvalitní hudbu. Krvavé léto mě překvapilo a jsem rád, že jsem ho viděl.

Alenka v říši divů (2010)

Čekal jsem větší zážitek. Burton je opravdový megaloman. Z továrny na obyčejnou Milku vytvoří novou dimenzi. Zde si Burton vytvořil svou vlastní říši divů a svou vlastní Pandoru. Depp mě ve své roli docela uchvátil a Wasikowsa nejdřív působila podrážděně, ale poté hrdinsky. Ve filmu mnoho zcestných situací, které byli buď nudné nebo k ničemu. Nicméně moje celosvětově první seznámení s Alenkou v říši divů, dopadlo téměř s očekáváním dobře. Dá se na to do jistých měr koukat. O dva roky později: Film se mi začal v celku více líbit, protože jsem si uvědomil spojitosti s původním filmem. Film se stal náhle rozmanitějším a propracovanějším. Sice je to v celku divné, že to vše začalo animovaně a dotahuje se to takhle hraně, ale... proti gustu...