Asterix a Vikingové (2006)

No nevím.. Nejvtipnější Asterix? To rozhodně ne, když si vzpomenu třeba na Dvanáct úkolů... Je to rozhodně "nejmodernější" Asterix, ale ne až tak otravným způsobem jako hrané filmy, spíš až nějak moc často jsou tu narážky na věci z nové doby jako smsky, diskotéky... Ale nic proti, už Goscini do svých komiksů podobné narážky s chutí dával (vzpomínám například na mramoráky), ale všeho s mírou. Animace je poměrně pěkná, nafouknutí původního příběhu není vůbec špatný, ale tak nějak musím pořád myslet na to, že to prostě nebylo dostatečně vtipný. A co jiného má Asterix především být? Doufám, že ta výchovná narážka na Panoramixe "Druide, k čemu vlastně ten strach opravdu je" byla myšlena aspoň trochu jako vtip (připomnělo mi to southparkovský "dneska jsem se toho hodně naučil...") :) (6/10)

Evelyn: The Cutest Evil Dead Girl (2002)

Představte si oživlé Burtonovské animáky a máte přibližnou představu o tomto krátkém filmečku. Opravdu moc hezký příběh o nejhezčí mrtvé holce na světě inspirovaný právě Timem Burtonem (např. vypravěč, který někomu připomene Vincenta) si ale od něj bere jen to nejlepší a celkově krása pohledět na kulisy a kukuče herců. Mám jen jednu otázku - Kdo to je Brad Peyton (režisér snímku) ?? (9/10)

Killer (1989)

Poslední dobou si nějak moc často u filmu říkám "Doháje, ten konec je úplně skvělej, proč jen nemůže být takovej i celej film?". Bohužel je to i případ tohohle filmu. Stejně jako Hard Boiled má svoji "nemocnici", Killer má svůj "kostel". Obě vyvrcholení filmu stojí za to, ale Hard Boiled má více nezapomenutelných scén a celkově spíš drží při sobě. Na Johna Woo je tu nějak až moc příběhu, imho by stačilo jedno "velký přátelství" a zato víc nějakých těch poctivých přestřelek, které pan Woo tolik umí ;) (8/10)

Wild Zero (1999)

Mám rád zombie. Mám rád rock. Mám rád asijské filmy. Ale přesto je pro mě tenhleten filmeček spíš průměrná podívaná s ne příliš velkým množství nápadů (i když ty, co tam jsou, mnohdy stojí za to :) (6/10)

Velká kniha grázlů (2002)

Přiznávám, že k třem hvězdičkám jsem se musel nutit, ale nakonec mě přesvědčilo těch pár dialogů o komiksech. Ale když o tom tak přemejšlím, tak tenhle film spíš lidi od komiksů odradí... No už jsem se jednou rozhod, ale radši se kouknu příště na něco od Smithe. (5/10)

Koncert pro jednoho (2005)

Další povedený kraťas od Pixaru. To dítě je bezchybné :) (8/10)

Švindlíři (2003)

Víceméně odpočinková komedie bez silnějších vtipných momentů. Bohužel konec dost IMHO celýmu filmu podráží nohy. Nechci spoilerovat, ale... fakt se mi nelíbil. (5/10)

8. míle (2002)

Hip hop pohádka pro nenáročné :) (6/10)

Sběratel kostí (1999)

Neuvěřitelnej patos s příšerným a nelogickým koncem hraný na efekt. Spíš je to na jednu hvězdu, ale ještě je poměrně zábavné sledovat Angelinu Jolie a Eda "Bundu" O'Neilla. (4/10)

Hudson Hawk (1991)

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Brucem. No ale někdy na to kouknu znova a pak ohodnotím :)