Rychle a zběsile 7 (2015)

Zhlédnuto v kině. Pro mě vcelku příjemné překvapení. Ano, gravitace a celkově fyzika je ve filmu na nulové úrovni. Ovšem díky tomu je to ta pravá zábava. K tomuto snímku je již od začátku potřeba přistupovat s tím, že je to nereálná pohádka. Což je v dnešní době skoro každý film, takže já osobně v tomto nevidím velký problém. Skvělé herecké obsazení dodá filmu šmrnc. Honičky, střelba a bitky jsou plné energie a akčnosti. Místy ta klasická spjatost party, romance a přátelství mezi postavami okoření F&F7 špetkou lidskosti. Závěr filmu, který je věnován Paulovi je pro mě nejlepším rozloučením s hercem, jenž jsem za svůj život viděl. Velmi osobité a dojemné. Tohle od Wana opravdu cením. Třešničkou na dortu je skvělý soundtrack s finální hymnou. Já se bavil. 90%; slabších 5*****, ale přeci jen si je tento snímek dle mého názoru zaslouží!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Zhlédnuto v kině. První SW díl, který nemohu hodnotit ani 4**** a ani 5*****. Prodat to Disneymu byla osudová chyba. Stále se to chce tvářit hrozne vtipně, přesto je vtipu minimum. Je to neuvěřitelně předvídatelné. A zástupce darkside je fakt oplzlý a děsivý jako malé kotě, vůbec nemá tu "temnou" vizáž. Film, který ve spoustě zásadních věcí ustupuje (hlavně aby nebyly černoši a feministky nas*aný). Snímek mi přijde mířený pro masy a ne pro fanoušky star wars. Pro mě spíše zklamání. Tak 60% Snad budou pokračování lepší.....Po další projekci zvědám hodnocení na slabší 4****. Zas takový propadák to není, má to vcelku slušnou atmosféru. Vtip tedy stále skoro nulový, ale budiž, to se dá překousnout. Přesto stále doufám, že následní díly budou o poznání lepší !

Straight Outta Compton (2015)

Tohle řadím mezi top 5 filmů za rok 2015. Naprosto skvělý autobiografický snímek o skupině NWA, skupině jenž dala rapovému světu úplně novou vizáž. Nejvíce oceňuji, že hlavní herci, jsou všechny začátečníci a přesto dokázali své role zahrát absolutně na jedničku. Příběh přímo z Comptonu znám už dlouho, přesto i já jsem se dozvěděl pár novinek. Díky za tento film, bylo to naprosto fenomenální.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Naprosto famózní. Skvělá akční jízda. Srovnatelné s dvojkou. V některých místech si myslím, že to bylo i lepší. Brutalní scény jsou skvělé. Celkově bojovnost ve filmu je naprosto dokonalá. Herecké výkony na jedničku. A opět ta skvělá práce kameramana. Tom Hardy potvrzuje svou aktuální formu a s jistotou nahrazuje Mela Gibsna. Doufám že se dočkáme dalších dílů.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Jak tohle shrnout. Jestli tohle měla být komedie tak jsem měl asi špatnou náladu, jelikož jsem se za za celých 98 minut ani jednou nezasmál. Ano občas jsem se usmál, ale spíš tomu jak přihlouplé to je. Výhodou je, že Patrick a Katherine zahráli své role tak dokonale, že jsem jim vcelku vše věřil. Bohužel děj je tak absurdní a děravý, že zastínil i to nejlepší co ve filmu je. Na toto asi velmi brzy zapomenu.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Blockbuster, který mě absolutně dostal. Další Marvel, který s radostí ohodnotím 5*****. Já to hltal od začátku až do konce. Andrew je pro roli Spider-mana perfektní. Vedlejší role jsou opět skvěle ztvárněny, hlavně pak DeHaan, který svou vyšinutou roli zahrál na jedničku (už v Kronice se mu to velmi dobře povedlo). Vydařená hudba dodala skvělou atmosféru. No a o efektech snad netřeba hovořit, jelikož ty jsou tu více než exkluzivní. Snad poprvé mi ani nevadila porce romantiky, které (podle místních uživatelů) bylo prý hodně. K tomu všemu velmi neobvyklí konec v komiksovém světě. Tohle se Marcovi opravdu povedlo a doufám, že #3 & #4 budou pod jeho taktovkou. Skvělost.

Dovolená za trest (2014)

Tohle je přesně to, co od komedií očekávám. Sandlerovky zbožňuji. Je to přesně ten styl humoru, který mě neskutečně baví. Hlavní dvojice mě o svých kvalitách a sehranosti přesvědčila už v tomto snímku. Děj je klasický a závěr očekávaný, ano, ale tady je něco víc. Nepopsatelně skvělá atmosféra, po celou stopáž, jenž vykouzlí úsměv snad každému. Dost často přijdou scény u kterých jsem smíchy umíral. Ve směs je tu málo romantiky, což u většiny podobných komedií bývá přesně naopak, takže další plus. No a na závěr, skvělé obsazení sousty vedlejších rolí, které opravdu povedli. Pro mě jasných 5*****.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Bez pochyby nejhorší díl série. Možná i jeden z nejšpatnějších filmů co jsem za poslední dobu viděl. Z 2/3 jsem se nudil. Sly vzal velkou část filmu na sebe a to bylo dost sobecké a nerozumné. Už to není ten béčkový akční hrdina co dokáže sám utáhnout film. Snímek nese moc velké známky emocí. Dát sem nové mladé ksichtíky ?! Proč, vždyt originalita byla v těch drsných seniorech. 1* za poslední 20ti minutovou sekvenci rvaček a druhá hvězdička za bezchybného Banderase, který se postaral o veškerý (ano vážně veškerý) vtip. Propadák ! BTW, efekty jsou otresné !

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Velké zklamání. Od finále hobita jsem očekával strhující podívanou. Zvlášť když dostal název "BITVA 5ti armád". Tohle ovšem ne. Chápu že je těžké 300 stránkovou knihu rozdělit do 3 filmů, jenž mají minimálně každý 120 minut. Přesto bych si to od Petera dokázal představit. Cítím z toho odbytí, lenost a levnost. Škoda, jelikož první dva díly byly epické a strhující. Rozhodně si Hobit zasloužil lepší finále. Přesto díky.

Interstellar (2014)

Zhlédnuto v kině. Nevím jak moc tento snímek vyzdvihnout. Jsou tomu jíž dva dny co jsem ho viděl a stále jsem plný blaha. Interstelar mě dostal na plné čáře. Nejsem moc fanouškem science fiction, ale jakmile se jedná o vesmír, je to šálek mé kávy. Něco tak famózního jsem dlouho neviděl. Lidskost, napětí, slzy, efekty, monumentální hudba, okamžik překvapení, originalita a finální mindfuck. To vše tu je. Po celých 169 minut jsem bedlivě sledoval a užíval si každou scénu. Na závěr roku film u něhož jsem skoro plakal štěstím. Nolan je jinde. BRAINSEX !!