Jurský svět (2015)

Kdyby to byl první Jurský park film na světě, tak by to byla nádhera. Takhle je to jenom remake dříve viděného. Je to bohužel hodně předvídatelné a jednoduché. Nicméně nějaká ta šťáva úplně prvního dílu tam stále je a hlavně to výborně vypadá, takže jsem byl moc spokojený, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Krve se bát netřeba, ačkoliv je to snad takové místy napínavé, že, je to spíš film pro "celou" rodinu, než nějaký hrůzostrašný thriller. Ještě jednou zdůrazním ten výborný vizuál, na mobilu to asi nebude ono.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Animované krásně, jak je u Shauna zvykem. Hodně vtipných míst, kupodivu mě ani celovečerní verze nenudila. Lepší tři.

Království (2007)

Spíš takové drama než čistokrevná akce, v první části se hodně vykecává, a i když téma je určitě důležité, Saudskou Arábii je třeba řešit víc a víc, nějak moc mě to nebavilo. Na mnoha levelech přitažené za vlasy a neuvěřitelné, naštěstí Američani dokáži dát všemu řád (ať už proto, že místní nechtějí, nebo proto, že nevědí) a ukáží třeba jak se dá pumpou odsát voda z díry.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Jsou tam sice nesmyslný momenty (teda celý je to nesmysl, ale je nesmysl a nesmysl, že jo), ale nemůžu si pomoct, ačkoliv používají Windows Phone, už jak začala úvodní melodie, říkal jsem si, tak jo, tak je to tu zase, a začal jsem se usmívat. Rebecca je fajn, hudba je fajn, akce je fajn, kromě toho blbnutí s maskama v každém dílu je to prostě fajn. Hezká konkurence Bondovi. Akční dobrodružství, od kterého nesmíte moc čekat, a pak se budete příjemně bavit.

Jana Eyrová (2011)

Moc pěkné záběry, tedy asi zásluha kamery. Brontëovské dialogy, tak se nemohlo nikdy mluvit, ale berme to třeba jako báseň. Nepochybně zdařilé zpracování klasické předlohy.

Malý velký muž (1970)

Zprvu mi to přišlo jako takovej trochu divnej western, až jsem rychle pochopil, že je to western-komedie. Ale žádná bláznivina, inteligentní humor, Dustin Hoffman, co taky čekat. Hodně stará a přitom velmi dobrá věc.

One Man Show (2008) (pořad)

Moc jsem toho neviděl, z toho co ano, tak některé původní díly byly hodně zdařilé, většina spíš navýsost trapná. Tento pořád se nyní ale přetransformoval do nové OMS, která zde asi nemá stránky a nechce se mi hvězdičkovat dvě úplně rozdílné věci. Nové díly s faleným Jimem Carreyem a falešnou Kate Perry jsou dokonalé! Jsem zvědav, co bude dál a jsem zvědav, kdy to tomu klukovi někdo pořádně vrátí :-)

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

To je tak smutné, že tohle vzniká a že se na to někdo dívá. Hrozné, všechno je hrané a navíc špatně hrané. Kdo někdy viděl Judge Judy, s jakou vervou do toho ta ženská jde a jak to vypadá, když předsedá skutečný odborník a řeší se skutečné žaloby, musí si u Barbarky poplakat.

Ladíme 2 (2015)

Špatný scénář, trapné vtípky, nereálný průběh, přehrávání... Jednička sice nebyla žádná sláva, ale tohle jde proti ní hodně dolů. Bohužel až někde od půlky už jsem to přestal naplno sledovat. Slabší dvě hvězdy.

Chuť znovu žít (2012)

Jednoduchá pohodová záležitost, kterou drží nad vodou hlavně Morgan Freeman.