Yehi Hai Zindagi (2005)

Bollywood ve své krystalické podobě. Více jak dvouhodinová délka patří k dobrému standartu, v tomhle případě dosahuje hranice (ne)únosnosti. Zápletka je nesmyslnější, než kdy jindy (tím myslím než u ostatních filmů vydaných ve zlaté bollywoodské kolekci z Levných knih). Nevím, jestli jsem se málo soustředila, ale již po dvaceti minutách jsem se neorientovala v houfu nápadníků? taněčnice Vasundhary. Nicméně zmatený oficiální text distributora napoví, že chyba asi nebude jen v mé nepozornosti...

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Rychle zapomenutelný slepenec. Některé dvojice byly fajn (prostituka na cígu, týpek se slečnou na maturiťáku, dědánek s babánkou), ale postrádalo to lehkost (což by měl být základ krátkých povídkových příběhů, ne). Joo pojďme natočit něco ve stylu Paris, je t´aime, mohlo by se to odehrávat třeba v New Yorku a podílelo by se na tom víc režisérů, tak joo.

Agora (2009)

Zajímavý film především proto, že se snaží zachytit krátký výsek dějin v celém dobovém kontext - filosofie, politika, náboženství, historie - rozpad římské říše a počátek středověku, zničení alexandrijské knihovny, kanonizace prvních mučedníků... I když jde spíš o komorní dílko, které zachycuje především život filosofky Hypatie a jejích žáků, divák rozhodně nebude ochuzen o skvělé kostýmy a "realistické" kulisy (díky bohu za digitální triky, doba kašírovaných interiérů a papírových měst snad definitivně pominula). Tragický život Hypatie je tak trochu přebit náboženskou linkou, jak se křesťanství stává oficiálním náboženstvím, církev stále víc vystrkuje růžky, až dochází k nevyhnutelnému masakru mezi židy, křesťany a pohany, ale bylo to nesmírně zajímavé a obohacující.

Magion (1984) (pořad)

Jak jinak ohodnotit pořad, ve kterém dávali Willyho Foga ;)

Živoucí mrtvola (1967)

Nejdelší automobilová honička v dějinách kinematografie, hudební spektrum toho nejširšího záběru, spleť několika filmových žánrů dohromady, břišní tance před vysátím oběti a mnoho dalších, na vás čekají v tomto neskutečném filmu.

Zátoka (2009)

Smutný dokument (místo skoro až drama), který ke své působivosti nepotřebuje data, tabulky nebo grafy. V tomto případě je pro mě svět černo bílý a žádnou druhou stranu k tomu nepotřebuji. A David na závěr potešil.

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Sariálu by slušela jedna sezóna, namísto tří (komentář napsaný 28.2.2010) a více. Děj již po pár dílech ztratil spád a šťávu a sexu je žalostně málo. Namísto pobuřujícího seriálu, který nebudou vysílat před desátou, se divák dočká téměř brazilské telenovely.