Rodinná oslava (1998)

Skvělé psychologické drama s hrdiny se kterými se nemůžete ztotožnit.

Faunův labyrint (2006)

Krásná a tragická pohádka, skvělý konec. Naprosto dokonalá vizuální stránka. Škoda jen, že ač partyzáni zvítězili nad Kapitánem, Frankova vláda byla ve Španělsku ještě hodně dlouho, dovedeme si proto představit jak to s nimi asi později dopadlo...

ING. (1985) (studentský film)

Předobraz Kouře...

Vesnice (2004)

Z tak slibného námětu, by se rozhodně dalo získat mnohem víc, než nám to Shyamalan předvedl. Bohužel jsem znala pointu filmu, takže jsem se asi připravila o překvapení, které by na mě čekalo v závěru příběhu. Nicméně mi celý film připadal podivně mdlý, bez gradace a bohužel postrádal i tajemno, které by podle mě teda měl mít. Jako jediná mě zaujala postava Adriena Brodyho.

Pramen panny (1960)

Jak už tu bylo víckrát napsáno, Sedmé pečeti se Pramen Panny nevyrovná, přesto se mi moc líbil. Místy mi připomněl Markétu Lazarovou - neurčitost doby, kulisy, charaktery některých postav.Plusem nebyla rozvláčnost děje, děj se soustředil jen na jednu zápletku. Pravdou je že znásilnění a vraždějí bylo pouze v jakémsi náznaku a trocha větší syrovosti by zde byla namístě. Otcova láska působí opravdověji než láska matky. Výkony herců nebyly nijak exceletní, ale kamera byla skvělá. Jasná čtyřka!

Občan Kane (1941)

Brilantně natočený snímek, pro mě velmi chladný a neosobní.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série výborná. Petera Stormareho jsem si vyloženě užívala. Ostatní, 2-3 série, bych nerada komentovala, aby ze mě nevylítlo něco neslušnýho.