Krtek (1970)

Jodorowsky o svém filmu řekl: Kdo ho nepochopí je omezený idiot. :) POZOR spoiler a děsně zmatený komentář: První část filmu byla naprosto výborná - hippiesácký western, zápletka něco na způsob temný mstitel (toho jsem neviděla ale tak nějak si to představuji:), který kvůli své lásce a mužské ješitnosti jede do pouště zabít čtyři pouští mistry - hippiesáka v cisterně, chlapa s králíkama, frajírka s kvíkající partnerkou a dědánka co umí kung fu, druhá část na mě působila jako úplně jiný film. Topo se ocitá v jeskyni, kde žije rodina zdegenerovaných příbuzných (úplně jsem z toho cítila inspiraci Zrůdami) odkud není úniku. Vzápětí se Topo z jeskyně dostává s přítelkyní trpaslicí ven a vydělávají peníze jako "klauni" v hnusném pouštním městě. Za ně mohou žít venku a prokopávat se do jeskyně a osvobodit tak zbytek klanu. Celý děj filmu se odehrává v jakémsi kruhu, kde El Topo (otec který vysadí na začátku filmu svého syna v klášteře a odjíždí pryč s cizí dívkou, říká "Jednou mě zabiješ") je zároveň ten samý syn, který na konci filmu odjíždí s trpaslicí a jejím dítětem (což jakoby zase další syn) pryč z města a stává se temným mstitelem. Pro mě 85%, nechápu jakto že tu má tak nízké hodnocení (LFŠ 2008)

Tisícročná včela (1983)

Jako kinoverze to pro mě bylo absolutně neúnosně dlouhé a nedokázala jsem se soudtředit. Věřím tomu, že jako čtyřdílný seriál bych hodnotila lépe. Škoda (LFŠ 2008)

Fantastická čtyřka (2005)

Dávám tak nízké hodnocení proto, že zpracovat Fantastic 4 šlo milionkrát líp. Místo abych se bavila to byla pekně podprůměrná nuda.Dneska chce každý film podle komixové předlohy, ale když na to chybí dostatek fantazie a respektu k předloze, tak to dopadá přesně takhle.

Válka policajtů (2004)

Wow, musim rict, ze me snimek velmi prijemne prekvapil (nazev filmu me ze zacatku hodne pobavil, je videt ze cesti distributori maji smysl pro humor). Rozhodne necekejte klasickou parizskou atmosferu (docela prijemna zmena) tenhle film divaka zavede do temne podsvetni nalady kde i la defense pusobilo jako kulisa k nejakemu apokalyptickemu filmu. JInak jde o docela klasickou krimi strilecku. Depardieu hraje skvele (i kdyz pro me uz asi navzdy bude Jean Valjean:), to same Daniel Auteuil. I prestoze mohl reziser hrat na city (v mnoha scenach), vse bylo natoceno pekne s odstupem, nepodbizive a clovek nemusel na konci zamackavat slzu. 85%

René (2008)

Kolik takových René potkáváme denně na ulici? Spoiler: Tak určitě za to, jakým byl jako mladík mohla rodina (otec který něj nestál, flegmatický matka)a šedivá doba ve které vyrůstal. Člověk by čekal, že se poprvé poučí a když ne poprvé, tak podruhé, ale žádný happyend se tu prostě nekoná. Byly chvíle, kdy mi ho bylo líto. Dostat 2.5 roku za vykradený auto anebo 11 měsíců za 3 ukradené lahve ferneta mi připadá jako dost silný kafe. Jde o to, že se stejně nepoučil a tou ukradenou kamerou na závěr filmu jenom ukázal jaký doopravdy je a že v podstatě může děkovat Třeštíkový, že z velké části díky ní začal psát, nespadnul do drog, že překousla to, že jí vykradl byt a stále s ním točila (ano, ukázal jí svý nitro, ale zároveň měl díky tomu obrovskou šanci, dokázat mnoha lidem, že ve vězení nemusí být jenom ztracené existence a že on sám je něco víc). Můžeme jenom hádat na jak hluboký dno by si bez ní dosáhnul.

Slimák (2006)

Fuuuj! Tak to byl hnus. Tenhle film si myslim každý může nechat s klidem ujít. Triky nebyly nejhorší (ale tak jsme taky v roce 2006 že), příběh ostřílený klišé (na zem dopadne meteorit se slimáčím kokonem nedaleko malého amerického městečka a přes noc se všechno obrátí vzůru nohama, no dyť tohle tady bylo už ve 30tých letech) a ani těch pár vtípků to nezachránilo. Takže pro mě 20%

Armáda temnot (1992)

Kdyby ten film bral sám sebe vážně, neváhám ani vteřinu a dávám odpad. Ale byl to neskutecne vtipnej příběh až jsem se skoro něj nemohla dodivat:). Ash je prostě takovej tvrďák, že proti němu je Arnold jenom brejlatej ňouma ve školní lavici. Nevim jestli to je tak špatný nebo tak dobrý. "Skrze knihu si zlo přišlo i pro mě. Dostalo se mi do ruky tak jsem si ji uříznul v zápěstí." "Ale vyslovil si to zaklínadlo správně! V zásadě jo, sice sem se nemazlil s každou slabikou, ale jo...":D (kdo viděl pochopí:))

Návrat do budoucnosti III (1990)

Musím říct, že tahle část byla asi nejlepší. Byla hodně napínavá, vše pěkně navazovalo a divokej západ bylo dobré téma. Zápletku s učitelkou Clarou bych klidně vynechala, k šílenému vynálezci mi love story při hvězdách a záchrana na vlaku vůbec nesedla, ale na druhou stranu, proč ne. Biff byl vážně vtipnej, uplný ztělesnění blba. A zase došlo na hnůj :D A ZZ Top docela překvapily :)

Návrat do budoucnosti (1985)

Vidět film tak před deseti lety...nebo možná před pěti, no prostě ne v mých dvaceti, asi by moje hodnocení bylo vyšší. Jenže teď mě už zkrátka kašírovanej knightrider ani středoškolský ples nebo honičky na skateu nedostanou. Pěkně mě štve, že jsem tam ale nenašla žádnou logickou chybu...takže když v hrůze překousnu celý 80.tkový future štýlo tak je to pro mě tak 70% (slabší 4!)