Fanaticky zamilován (2005)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +příjemná Drew Barrymore, Jimmy Fallon kupodivu překvapil, krásná romantická atmosféra, hezký a dojemný příběh, závěr -možná v průběhu filmu mohlo být víc emocí, takových jako v závěru filmu/// A to jsem se obával, že film o baseballu bude nezajímavý a nudný. Ale obával jsem se úplně zbytečně. Fanaticky zamilován je nádherný film, který se vám bude líbit. Hlavní hrdinové se chovají normálně, nic není přehnané, přitom je to zábavné a krásně romantické. Takové mám rád./// Celkem 84%///

Jak vycvičit draka (2010)

Blu-ray/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// +vzájemné přátelství hlavního hrdiny a dráčka, nádherná animace draků, překrásné a detailní prostředí, vtipné postavy i dialogy, zajímavý příběh, akce a souboje, nesmím opomenout ani výbornou hudbu -v kině a ve 3D to musel byt asi ohromný zážitek, škoda že jsem na tom tehdy nebyl/// Tak ze začátku mi trvalo něž jsem kouzlu filmu Jak vycvičit draka podlehl. Trvalo to až do doby než hlavní hrdina narazil na obávaného draka, kterého měl možnost zabít... a od té doby mezi nimi začalo vznikat obrovské přátelství. Najednou jsem byl filmem pohlcen a užíval si ho jako malý kluk. Nejvíc se mi líbili krásné "letecké" záběry a všemožné poletování. U filmu jsem se krásně bavil a to i díky kvalitnímu českému dabingu. Ten originální je rovněž na velice vysoké úrovni. Za zhlédnutí stojí bonusy o dabování. Tento film musím mít rozhodně ve své filmotéce./// Celkem 92%///

Skleněný dům 2 (2006)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 7/10/// +Jordan Hinson, stupňující se napětí, jiný motiv než v předešlém filmu -přesto velice podobné, méně přesvědčivé herecké výkony/// Proč mám pocit, že už jsem k tomuto filmu komentář psal? Tak tedy, celkem průměrné pokračování nadprůměrného předešlého dílu. Stále se však na něj dá dívat, srovnáváte a čekáte čím vás tvůrci překvapí./// Celkem 54%///

Asteroid Kassandra (2009) (TV film)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +spoustu známých tváří potěší, má to dobrý rozjezd, některé části jsou slušné -problém je v délce, je patrné strašné natahování, klišé postavy a stále omílané katastrofické scény, rovněž nechápu význam častého satelitního přiblížení, některé naprosto zbytečné dějové linky, neuvěřitelnou smůlu hlavní hrdinky.../// Asi první hodinu jsem měl problém od televize odejít. Až tak moc mi to přišlo napínavé a zajímavé. Postupně můj kladný dojem začal klesat a nechybí moc a i tento film by se mohl zařadit do odpadu. Je v mnoha věcech fakt špatný a typicky americký. Když to však srovnám se všemi ostatními TV katastrofami, tak Asteroid Kassandra mě zajisté zajímal a bavil nejvíce. Proto s přihlédnutím ke konkurenci dávám kladné hodnocení./// Celkem 56%/// PS: uživatel artas a Henry Blake to napsali zcela přesně!

Pocit viny (2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Atmosféra 7/10 Prostředí 6/10/// +Evan Rachel Wood, místy napětí -prolínání obou dějových rovin je hodně nevyzpytatelné, ten závěr jsem vůbec nepochopil/// Hodně jsem se těšil a to nejen na obě herečky ale i na film samotný. Jsme však trošku rozpolcen a mám z děje smíšený pocity. Poutavé to bylo. Evan hrála dobře ale Uma mě moc nepřesvědčila. Možná to bylo postavou. Závěr to však celé pohřbil. Nemám chuť přemýšlet o tom jak to vlastně bylo a co se teda nakonec stalo. Asi to chápu, ale potřeboval bych si o tom s někým promluvit :-)/// Celkem 57%///

Na cestě - Na cestě po Berlíně (2010) (epizoda)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +obsáhlé, poutavé -mohlo být klidně více hudebního doprovodu/// Tak tentokrát mě to i bavilo (nejen že se mi to líbilo) a mám chuť se do Berlína podívat. Ještě jsem tam nebyl, takže místní památky, budovy a parky neznám, snad jen podle názvu, ale jestli je to opravdu tak idylické, rád bych se tam podíval./// Celkem 86%///

Temné lesy (2003)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +dobrá atmoška, trošku jsem se bál a napjatě očekával co se bude dít dál -pro mě neznámí herci, ale to by tak nevadilo, škoda závěru, který měl být lepší a rozhodně lépe vygradovaný, samotný konec mohl být úplně jiný/// Řekl jsem si, že k tomu sednu a kdyby mě to nudilo, tak půjdu spát. No a představte si, dokoukal jsem to. V průběhu filmu nebude moc vědět na čem jste a budete očekávat klasická klišé amerických hororů. Možná i proto vás průběh překvapí. Škoda slabších a méně zajímavých herců. Mohlo jich být i víc a mohlo to být hnáno do ještě většího extrému. I tak ale stojí za vidění./// Celkem 61%///

Chrysalis (2007)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 7/10/// +námět, osobní souboje a brutalita, svět Paříže budoucnosti, Mélanie Thierry -zpracování scénáře, nudné dialogy a slabší místa, slabší hudba/// Chrysalis se hodně podobá seriálu Dům loutek. Jde tu o něco podobného, alespoň svojí základní myšlenkou a ta je zabalena do mrazivého krimi thrilleru blízké budoucnosti. Potěší sledování drobných detailů města, aut, budov a okolí. Už méně potěší rozvláčné tempo, které je i na 90 minut hodně znát./// Celkem 45%///

Ulovit miliardáře (2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 4/10/// +Tomáš Matonoha, příjemná hudba, některé dialogy a scény -samozřejmě strašně nesmyslný scénář a postavy ad absurdum/// :-))) jinak začít nemohu. Čekal jsem něco špatného, ale že mě to bude až tolik bavit jsem vůbec nečekal. Známí herci hrají úplně jiné postavy než jsem u nich zvyklí. Přehrávají a ani se to nesnaží maskovat. Nemůžu si pomoct, tohle mě prostě bavilo./// Celkem 60%///

Syn draka (2006) (TV film)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +David Carradine a Theresa Lee, hezké prostředí, slušná hudba, některé souboje -2x 90 minut je příliš, velice slabý příběh, špatný scénář a mizerné dialogy/// Jaj, tohle opravdu moc dobré nebylo. Koukat na tento film tři hodiny je fakt ztráta času. Kdyby mi bylo deset, tak se mi to moc líbí, ale tohle je pro mě dost velké utrpení. Trapné, směšné, dětinské...musí se nechat že to zachraňují herečky a obraz jako takový není vůbec k zahození. Prostě hezky se na to kouká, ale hlavu ani patu to nemá./// Celkem 54%///