Vůně vanilky (2001) (TV film)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +výborní herci, poutavý námět -přeci jen mohlo být více akční/// Hodně příjemné překvapení, které jsem si vlastně hodně vychutnával. Zahrnout angličtinu do českého snímku je věru brilantní nápad a já jsem si ho užíval. Sledoval jsem jak postavy konají a jak mluví. Vůbec filmů pojednávajících o konci druhé světové a příjezdu amíků (osvoboditelů) se moc netočí. Zpracování je sice na poměry válečného filmu průměrné, ale při střídmém pohledu, že se jedná jen o české drama je zpracování naopak nadmíru dobré. Zajímavý jsou i čestí herci v rolích amerických vojáků. Občas je to sice úsměvné, ale každá snaha se počítá./// Celkem 77%///

Tunel smrti (2005) (TV film)

TV/// Obsazení 2/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +hudební stránka, dojemné, zvláštně zpracované -opět říkám zvláštně zpracované, jako film víceméně nezáživné/// Katastrofické filmy mají různou podobu a různou kvalitu. Pokud bych tohle měl hodnotit jako Akční katastrofický film, tak bych šel s hodnocením hodně dolů. Není to moc atraktivní, ani moc dobře natočené. Hloubka postav je téměř nulová. Jenže já tenhle film beru jako výpověď toho co se pravděpodobně stalo. Trošku to sahá až na pole dokumentu, i když se film tak tvářit asi nechce. A samotná soudní přelíčení a mimosoudní rozhovory jsou nezáživné a nudné, tedy alespoň do doby než přistoupíte na tu druhou stranu, pak vás film strhne a dojme. Potěší Gedeon Burkhard./// Celkem 54%///

Můj táta hrdina (1994)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +již ve čtrnácti půvabná Katherine Heigl (kdysi jsem ji věřil že jí je 18), a výborně hrající Gérard Depardieu -no klidně bych si dal i pokračování, které zatím není/// "Hodíte se k sobě, běžte dělat nudný děti" "Je to můj milenec, ale před lidma mu říkám tati" "Proč na mě celej ostrov tak čumí" "Rozhodla jsem se pro něho, protože je nemocnej a brzo umře" "Tati promiň, mrzí mě to, ale teď dělej že seš nemocnej" "Řekla sem mu, že s tebou budu než umřeš" a další hustý hlášky, doplněné o bezvadné herectví vyvolává u každé druhé scény salvu smíchu. A přitom je to tak krásný a milí příběh. Prostě nádhera./// Celkem 86%///

Holky z kalendáře (2003)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +má to jakousi příběhovou osu, občas pěkné momenty -je to dlouhé a je tady nestandartní obsazení, tohle je film pro 50+/// Tak tady jsem trpěl! Očekával jsem romanickou teen-komedii a musel jsem se dívat na obnažené padésátnice. Brr. No ale bylo to takové...netradiční./// Celkem 42%///

Já, legenda (2007)

KINO/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +Will Smith, prostředí -místy docela bez atmosféry, bez mnoha efektních scén, bez pořádných monster nebo master efektů///Tak nějak cítím pocit zklamání. Určitě to není největší zklamání letošního roku (taky je rok 2008 teprve před námi), ale když si vezmu papír a na něj napíšu filmy, které si vybírám když jdu do kina, tak málokterý z nich se dostane pod 4*. A v tomto případě jsou to slabé 3* a tak nějak mám pocit, že jsem byl okraden. Je to škoda, tomuhle snímku jsem fandil./// Celkem 56%///

Western Union (1941)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +příjemní herci a zajímavý příběh, dobrá hudba, barevný obraz -řekl bych málo dramatické a akce zde taky moc není/// Děj tohoto filmu je trošku jiný, než na jaké jsem u vesternů zvyklí. I když, nadruhou stranu všechny příměsi westernu tu sou. Překvapivě však film hraje spíše na romatickokomediální strunu a tak vás docela dobře dojme i pobaví a nebo možná taky uspí. Skoro až do závěru se to line v podobném tempu, takže je to takový spíše oddychový wester. Ale co musím zmínit: šéfkuchař tady stál zato, jeho postava byla dost zábavná. "tady je ale horko". Navíc mě potěšilo, že snímek je barevný. Takže se to dá./// Celkem 68%///

Kukačky (2008) (TV film)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +excelentní podívaná, zábavné, trefné, milé, super herecké složení, výborné výkony, scénář -tohle mělo být delší, klidně si to nazávěr mohli ještě více povysvětlovat a více to konfrontovat/// Když řeknu, že to je film o ho*ně, tak to není tak úplně pravda. Je to film o vztahu dvou zamilovaných. Jen jim to rodiče trošku zkomplikují. Každopadně je to výborný film, který děsně zvedne náladu a pobaví. A jestli je tam ta ingredience navíc, co už naděláme. Důležité je, že tedy nic nechybý./// Celkem 93%///

Lupiči těl (1993)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +posledních 30 minut bylo celkem v pohodě, ještěže to nemá delší stopáž, Gabrielle Anwar a pár slušných záběrů -strašně pomalej rozjezd, hlavně ze začátku působí jak film s nizkým rozpočtem, dlouho trvá než příjdete na to která bije, navíc musím říct že námět měl mnohem větší potenciál/// Tenhle film je mixem nového seriálu Invaze a filmu Noční můra. Což je určitě zajímavé, ale bohužel je to špatně zpracované. Navíc je to hodně nudné a být to fakt delší tak to hraničí s únostností. Takže spíše ruce pryč, snad jen že by vás zaujala mladičká Gabrielle./// Celkem 43%///

Batman a Robin (1997)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +závěrečné finále, výprava, Batgirl v podání Alicia Silverstone a její prozření -dialogy, toporní herci, nudné scény, jsou to trapné, strašné a nechutné omalovánky/// Tohle je nudná neonová stračka ze které je mi k zblití. Fakt jsem z toho tak nechutně otráven, že si dám od filmů na chvilku pokoj. Jestliže předešlé tři díly měli výbornou úroveň, tak tohle je úplný protiklad. Už nikdy víc. Zmrzni Fatmane./// Celkem 29%///

Drsnej Shaft (2000)

VHS/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +i napotřetí to má šťávu, výborná akce, parádní hudba od začátku do konce, Christian Bale a další herci, no a především Drsnej Shaft, kterej se s ničím nemazlí, navíc je to občas i zábavné -no pro příště by jeho motivací mohla být pomsta/// Shaft mě překvapil již napoprvé, kdy jsem od něj žádnej zázrak nečekal. V jádru se jedná o béčkovou akce na první pohled s menším rozpočetm, ale to nebrání tomu aby se hlavní tahoun filmu pořádně rozparádil. Možná že hodnotím celkem vysoko, ale má to svůj důvod. Tenhle film má svoje kouzlo, které se neokouká ani ve vícero zhlédnutí. Navíc příběh je docela zamotaný a jednotlivé postavy se prolínají a mění svoji stranu. Nehledě na to, že přestřelky a "vychcávky" jsou prostě parádní. Přestože tedy film neohromí efekty a samozřejmě ho nemůžeme srovnávat s jinou kategoríí filmů (např. letní blocbustery). V rámci svého zařazení se jedná o výjimečný film s pořádnou dávkou akce/// Celkem 88%///