Stvoření světa (1957) odpad!

Velmi špatné dílo, které je značně nadhodnoceno. I když opomenu uživatelem "matty" vzpomínanou skrytou komunistickou ideologii, nevidím na tomto díle ani kapku něčeho zajímavého, vtipného či jen rádoby poučného. Postavičky jsou tak odporně nakresleny, že cokoliv jiného dílo obsahuje mi uniká a když si vzpomenu jak odporný pocit jsem měl, když jsem byl dítě a tohleto nám pouštěli ve škole na prvním stupni, tak si jen v duchu říkám: "Bože, to ale byla pí......". Je mi líto, tak to cítím a ani tohle přemrštěné hodnocení na ČSFD to nezmění.

Svéráz národního lovu (1995)

Narozdíl od rybolovu jsem zde nenašel cokoliv vtipného. Pociťuji absenci sebemenší scénky typu: "ti rusáci jsou drzí, jezdí si tu ožralí jako doma...", zapomenuté zásoby vodky, pro které bylo třeba se vypravit tajnou vojenskou ponorkou, přivázání krávy místo auta a spousta dalších. Možná je to tím, že jsem rybolov viděl před lovem, ale názor to bohužel nezmění.

Světlo ve tmě (2006)

Velmi dobrá mysteriózní oddechovka, která rozhodně nemá špatný scénář, nic podprůměrného zde neshledávám, navíc Demi Moore jinak než dobře, hrát neumí.

Svět podle Prota (2001)

Velmi příjemná podívaná, ponoření se do osudů a mysli lidí. I když je film sci-fi, tak je spíše příběhem obyčejného jedince, který se už nikdy nevyrovnal se ztrátou svých nejbližších. Příjemně mě překvapil závěr, kdy se z hlavního hrdiny stává katatonik.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Po shlédnutí filmu jsem byl plný dojmů, výtečný nedefinovatelný filmový žánr. Úvod do děje, kdy se Benjamin Barker vrací do Londýna je velmi pěkně vysvětlený, celý fim je pak proložený mrazivou ponurou atmosférou a skvělé nostalgické hudební pozadí ve středu filmu, včetně hereckého výkonu hlavních představitelů, je úchvatné.

Škola svádění (2006)

Jako odpočinkový film na nedělní odpoledne to bylo velmi příjemné.

Štěstí (2005)

Nevím sice proč se film jmenuje Štěstí, když pojednává jen a jen o lidském neštěstí, ale to je jediné mínus. Co všechno za neštěstí se může přihodit a jak se s ním dá poprat Vám ukáže tento film, a navíc Vám jej ukáže s dokonalým hereckým obsazením.

Tahle země není pro starý (2007)

Poměrně zdlouhavé drama, kdy se nahání dva ostřílení veteráni proložené psychologickým pozadím a to vše zabalené do jednoho kvalitní celku. Nic moc revolučního se zde ale nekoná.

Tajemné okno (2004)

Vynikající výkon Johnny Deppa, který z průměrné adaptace dělá mírně nadprůměrnou. Výrazně k tomu ovšem přispívá styl závěru filmu, který je z celého snímku asi nejvýraznějším kladem.

Ta naše povaha česká (1993) (pořad)

Že by opravdu trefa do černého? Smutné a přesto tak pravdivé? Ano, ta naše povaha česká je přesně taková. Co už.