• Krátkometrážní

Rodinný krb (1970)

“Si moja sestra. Si moja dcéra. Si moja matka…” Ťažko povedať, ktorá časť Doinelovskej pentalógie je najlepšia, nakoľko som ich videl s výraznými časovými rozostupmi. Každopádne, najmenej rád mám tú najslávnejšiu a rád mám tie novšie.

Radioaktivita (2019)

Nejaké záblesky Satrapi tam sú, ale je to strašne konvenčne rozprávané. Viac mŕtvopis, ako životopis.

Poslední magnát (1976)

To Fitzgeraldovo torzo som čítal. A ako to už uňho býva, človek ostane trochu zmätený v postavách, ale zároveň si s nimi užíva takú tu správne buržoáznu atomsféru. A premýšlal som, či sa adaptácia pokúsi dotvoriť podľa poznámok celý román, alebo spracuje len časť, ktorú ešte Fitzgerald stihol dokončiť. No a napokon teda Kazan zadaptoval nedokončený román. Čo je fajn, pretože sa mi na príbehu páčila najviac romanca, ktorá “úvodu” prevažuje. Zároveň nie je fajn, že ten príbeh je skrátka nedokončený, aj keď sa môžeme  tváriť, že sa jedná o celok. Asi by to s prižmúreným okom šlo brať ako povedzme štúdiu osobnosti, ale divácky je to, bez konca (a prostriedku) nevďačné. Tri a pol, možno slabšie 4*; hlavne za De Nira a Theresu Russell.

Hotel (2013)

Keď som mal tak 15-16, patrili tieto filmy (Narušenie, Princezná a bojovníkKlub samovrahov) k mojim najobľúbenejším. Dnes už to tak nedávam, pretože sa ich zaprvé moc netočí a zadruhé sú stále o tom istom. A už ma vekom šablony trochu omrzeli, dokonca aj tie (ne)príjemné. Vikander skvelá ako vždy.

M3GAN (2022)

guilty pleasure.

Star Trek - Past na muže (1966) (epizoda)

Zatim jedna z lepších epizód, ale jedná sa len o piatu časť v poradí a pritom už tretiu variáciu na vymenené ksichty a zároveň tretiu variáciu na hypnoticky krásne ženy. To bude furt také?

Víly z Inisherinu (2022)

Väčšinu času som to mal tak nejak stabilne na 5*, až v druhej polke to začalo miestami robiť neopodstatnené a prepálené veci. Veľkým pozitívom je, že (po hromade áčkových  bullshitov z poslednej doby) mi to ani raz neskĺzlo až dolu k fraške. Farrell a Kerry Condon na nomináciu, scenár tiež. 85%

Malá mořská víla (2018)

Na realizáciu tohoto filmu pravdepodobne niekto  minul celoživotné úspory. Pravdepodobne niekto z nižšej strednej triedy. :D:D

Angličanka (2022) (seriál)

Chytrý seriál. Väčšinu času síce pôsobí, akože z donútenia nechal v strižni polovicu materiálu, v závere to ale obráti v svoj prospech. Vysvetlovalo sa len raz a bez vizualizácií, takže Američania to podľa mňa ani nepochopili.