• Krátkometrážní

Fast Company (1979)

Už roky posledný Cronenberg, ktorého som nevidel. Bolo to tou témou. Ten film má cool dobovú atmosféru, ale jeho svet mi je neskutočne vzdialený. Kozy fajn.

Do morku kostí (2022)

Výborný film, len trochu mám strach, aby Guadagnino na toho oscara, čo ho mal dostať za Call me by your name, ešte niekedy dosiahol. Inak je to tam stále. Hlavne práca s hercami je dotiahnutá k dokonalosti.

Silvestr ve výtahu (2022)

Na Silvestra poobede (pred párty) by to asi bolo za 3*, dnes večer po práci (natriezvo) mi to ale prišlo nesympatické.

Ludvík Bavorský (1973)

[SE] Dokonalé majstrovské dielo, rovnako ako Smrť v Benátkach. Toto v histórii dokázalo len málo režisérov. Chcel by som to raz vidieť v kine.

Bílý šum (2022)

“Rodina je kolébka všech dezinformací.”

Picture of Beauty (2017) odpad!

Taylor Sands je docela cute baba a na nete má asi tak štvrť milióna videí, ale len debil ako ja si je schopný pustiť takéto treťotriedne soft porno, snažiace sa o art s dramaturgiou bulharskej tv estrády, lol.

Na nože: Glass Onion (2022)

Typické o triedu slabšie pokračovanie. Prepálené, vykonštruované, s nezaujímavými postavami. Tá scéna, kde Janelle Monáe rozbíja všetky tie veci je ovšem cool, ne že ne.

Menu (2022)

Po tom, ako festivalové publikum viac či menej trápne fabulovalo, prečo v Trojuholníku smútku grcky a hovná nie sú fekálny humor, a po tom, ako  Film roku predviedol najsebestrednejší artový pokus o vtip a Don’t look up prdel Meryl Streepovej, mám normálne už z vysokorozpočtových satír vyrážku.  A potom príde The Menu. Ukáže nám čiernohumornú blbosť jak z 90.tiek, a bez hovien a hľadania zmyslu vesmíru. 👍

Natálie (1957)

Na jednu stranu je to prehnaný gýč a ukrutne ma to nebavilo, na druhú je to gýč úmyselne a vydarená adaptácia. A ja mám vlastne gýče rád. Teda určite radšej sa budem pozerať na Mastroianniho na zasnežených kanáloch v Ríme, ako by tam mali behať v ošuntelých kabátoch po Nevskom prospekte. Emočne to so mnou ale nič nespravilo. Dlho váham medzi 3 a 4*, ale nech je teda vyššie, za hudbu a kameru.