• Krátkometrážní

Deadgirl (2008)

Za tých pár korún slušné. Zo začiatku to vyzerá, že pôjde o explotation (ne)nápadne inšpirované francúzmi, no to sa to ono iba tak tvári, zrazu sa to zmení, zvolní a skončí niekde pri klasickom americkom hororovom undergrounde, tentokrát pre zmenu s nápadom a príjemnou záverečnou pointou. Keby sa tej romantike v závere dalo aspoň trochu veriť, mohlo to byť za štyri. A tiež keby hlavnú mužskú úlohu nehrala neschopná atrapa Brandona Leeho.

Sedmý kontinent (1989)

Keby to bolo normálne natočené, mohla to byť pecka. Cieľová skupina pár snobských európanov bude samozrejme spokojná (že videla zas niečo viac vzdialené klasickému štýlu rozprávania), ale takto sa filmy netočia. A aj keď sa tu tak veľa ľudí tvári, Haneke neni Bergman.

Krvavá hostina (2005)

Klišé boriaci gorefest, bohužiaľ bez postačujúceho vyvrcholenia. Ale je to sranda, Mewes a Friedlander v horore. Zvlášť keď toho druhého som ešte v ten týždeň videl v jeho klasickej póze v 30 Rock a tu mu vylezajú z oka červíky.

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Megafilm. Asi ako tá najväčšia hollywoodska produkcia seknutá nejneúnosnejšou možnou dávkou korejského sentimentu. Najväčší gýč, čo som kedy videl - dosť možno najväčší gýč, ktorý bol kedy natočený. Tých päť hviezdičiek je asi rovnako opodstatnených ako by boli povedzme dve, ale ja mám ten film skrátka rád. Páčilo sa mi to viac jak jednotka, Ji-hyeon Jeon je tu sladká, že to už viac ani nejde a soundtrack je rovnako krásne presladený, ako celý film. Guilty Pleasure a jedno z najväčších.

4 inyong shiktak (2003)

Kto chce, môže v tom vidieť niečo viac, mne to prišlo nudné a nezáživné, asi ako keby Altman natočil Oldboya. 65%. Ji-hyeon Jeon tu ale podáva pravdepodobne svoj najlepší výkon.

Nařčení (2012)

Okey, natočené je to dobre, ale toto sa naozaj stalo? Viackrát? To sú tí ľudia vážne tak sprostí? 50%. Podľa skutočnej udalosti ma viac vytočil iba An American Crime.

Charlie Bartlett (2007)

Záchodová psychiatria najvtipnejšia na celom filme.

Národ snílků (2010)

Príjemné prekvapenie. Párkrát som dokonca uvažoval o plnom hodnotení, no vždy prišiel nejaký gýč, ktorý ma vrátil späť do reality. 85%. V detailoch miestami dokonalé, žáner inovujúce klišé.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Ďaleko za hranicou sebeparódie, keď už to nie je ani smiešne, iba wtf. Jeden z najhorších a najzbytočnejších pokusov o film, ktoré kedy vznikli, s najzbytočnejšou vedľajšou postavou (Tara Reid) a najzbytočnejšou erotickou scénou ever http://www.youtube.com/watch?v=avH_QdL3sfQ. Sorry Uwe, nebavil som sa.