• Krátkometrážní

Les Adoptés (2011)

Pár negatív by sa našlo. Decko tradične nevie hrať a občas je to až bolestivo umelecké. Ibaže čo na tom záleží, keď je príbeh jednoduchý a aj tak zaujme, herci sú výborní, kamera neskutočná a celé to má neodolateľne ľudskú atmosféru, z ktorej navyše každým záberom cítiť Paríž. Niektoré scény mi dokonca trochu pripomínali Tri farby, čo môžem povedať vážne iba o pár filmoch. A ešte k tomu ide o réžijný debut mojej najobľúbenejšej herečky - až na pár detailov vo vedení hercov (zas to decko) ako debut absolútne nepôsobiaci. Práca so strihom, s hudbou, časté snímanie celkov s dôrazom na každý detail a pritom neuberajúce pozornosť tomu dôležitému, šikovné narábanie s diváckymi očakávaniami a gradáciou deja ignorujúc zabehnuté klišé, ktoré sa miestami samé ponúkali (najradšej som asi SPOILER že sa vyhli romániku medzi Lisou a Alexom Koniec SPOILERU). To všetko hovorí o práci skúseného profesionála a nie o herečkomodelkospeváčke, na poli celovečerného filmu iba začínajúcej. Perfektné. Na jej ďalšie filmy sa teším zas o niečo viac.

Lidská stonožka 2 (2011)

Rovnako ako pri prvej časti, tie 3* hlavne za nápad. Filmové kvality na hrane, ešte trošku viac depresia, bola by to už nuda. Hlavný hrdina sa ovšem vydaril, hlavne jak si ho všimne to dievča na toalete a okomentuje to slovami "masturbuje tam nejaký trpaslík", to som vyprskol smiechom. Neskutočne slizký malý humusák, s fajn maminou, takou pri zmysloch a ojedinelými záľubami... Six si vlastne zobral k srdcu pravidlá sequelov a iba násobil svoj predchádzajúci film, čiže viac výtokov (aby som to zovšeobecnil), násilia, samoúčelnosti a stonožka má viac nôh a tak, ale keďže najlepšiu scénu (auto) mi prezradil dopredu kamarát, nejak výraznejšie ma to nešokovalo. Ale treba byť pripravený. PS: Vzhľadom na výroky pána režiséra, o najoplzlejšom a najškandálnejšom filme všetkých čias (tretia časť), rozmýšlam čo nové sa dá ešte na túto tému vymyslieť. Kresťanská komédia asi nie :)

Livide (2011)

Poloartová halucinácia, ktorá mi peklo pripomínala omnoho viac, než kdejaká krvavá úchylnosť. 85%

Lokal TV (2011) (seriál)

Trápne, ale na Slovensku bohužiaľ nutné.

Long Branch (2011)

Perfektný námet na indie celovečerák, ktorého by som sa raz veľmi rád dočkal. Príjemné.

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater (2011) (pořad)

Tak toto bola paráda! Zhruba do polky som sa bavil asi rovnako (rovnako dobre) ako pri Shameless, keď potom ale prišla rada na marihuanu a sex, to už som neudržal slzy. Strašné niečo :)

Lovci hlav (2011)

Medzi európskou produkciou niečo naozaj ojedinelé. Je to dielko hodne štylizované a atmosfericky, žánrovo, aj príbehovo coenovsky-tarantinovské, miestami brutálne, a nápadmi a ich originalitou maximálne zábavné. Má to aj slabšie miesta (pár nelogickostí a prílišného vysvetlovania, a obsadenie Waldaua, ktorý pre mňa navždy zostane Jaime Lannisterom a každá jeho ďalšia postava bude už navždy ochudobnená o meč v rukách kráľokata...). Ale niektoré dramatické, akčné, či čiernohumorné (žumpa) scény, radia Hodejegerne k tomu najlepšiemu, čo bolo v žánri za posledné roky natočené. O to viac som prekvapený končinami, z ktorých tento film prišiel. 90% a traktor rulez. Guy Ritchie by pozeral so sklonenou hlavou.

Love (2011)

Dve hviezdičky. Za snahu a že Kristínka ukázala kozy.

Má největší láska (2011)

"V každém příběhu je nějaký tlouštík. Tohle byl ten náš..." Moc roztomilé. Režisér ťahá každý vtip do extrémov a vďaka onej roztomilosti nepôsobí trápne ani také hromadné onanovanie a nech je každá postava (okrem Shen Chia-Yi samozrejme) karikatúrou seba sama, aj k tej najzápornejšej si vybudujete vzťah, že by ste ju najradšej zavolali k sebe na záhradu vypúšťať balóny. Čo to kecám? Tu žiadne záporné postavy nie sú. Len kopa viac či menej dementných týpkov, skutočných, akých sme na škole zažili všetci. Navyše Giddens Ko akoby sa rozhodol dať do filmu všetko, čo ho napadlo, a tak tu máme okrem klasického príbehu aj odbočky smerom k iným žánrom (zemetrasenie, kung-fu) a hlavne je to sladké a veľmi vtipné. Záverečný bozk ma dohnal skoro k slzám a slzy dojatia to teda neboli. Veľmi pekná kopačka pozitivizmu, rovno do ksichtu západného diváka, zvyknutého, že keď je niečo romantické je to depka, keď je niečo naivná komédia je to trapas a keď je niečo nedajbože romantická komédia, je to ... skrátka úplne niečo iné. Musím pozerať viac Ázie. 85% PS: Za odporučenie ďakujem Poulovi, mocnému čarodejovi z WC Landu :)

Margaret (2011)

Nepríjemne detailná depka zo života histerky. Ťažko sa do tohoto dá vžiť, vcítiť. Divácky problém nespočíva v tom, že by bola Margaret zle natočená, naopak, ona je natočená až moc dobre. Ľudia si niektoré veci nedokážu priznať a na tie práve Ona poukazuje. Stret s realitou, ktorý kradne ilúzie