• Krátkometrážní

Strážci Galaxie (2014)

Vždy pri takýchto filmoch rozmýšľam, ako by asi reagovali ľudia, keby to videli tak 80-100 rokov dozadu. Asi by ich to pekne zdegenerovalo, právo baviť sa, by som im ale neupieral. A o tom sú Guardiani v prvej rade, o zábave. Na Nolanovky sa mi to nechytá, na doterajší marvelácky vrchol (Winter Soldier; sorry, Maxi) tiež nie, ich hlavnou devízou je práve tá zábava a akcia pre celú rodinu. Vážne témy sú nadhodené minimálne (Tak jo; Intergalaktický rasizmus je večný, a na tom to práve tým rasistickým chudákom vždy stroskotáva, že libido je skrátka silnejšie. Nech mi nehovoria, že by nešukali takú Nebulu, za to že je modrá, by the way..), čo aj deti s tým, že? Zato akcia si príde na svoje v miere vrchovatej, čo ma zas tak nebere. Vlastne rovnaký dôvod, prečo som nedal plnú na Avengerov, že akčné scény boli v prevahe a ja sa pritom nedokážem nenudiť. Tentokrát ma ale dostali farby a muzika. Pestrofarebné finále, mýval, Kevin Bacon, Ain't no Mountain High Enoug, č-č-cherybomb... Proste také milé, malé, megalomanské, multikulti hviezdne vojny, z humornej strany Sily. Na leto ideálne. 90%

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Dobrý záver. Nie je to zďaleka tak kúzelné, ako bola dvojka, ale hromada vtipov je päťhviezdičkových, čo je luxus nielen na súčasný Marvel. Možno som trochu nepochopil prehnanú infantilnosť; či malo ísť o nejaké kontrasty, alebo ja neviem. Gunn si zas lieči komplexy fetišom na týraní zvierat, ale v MCU ho evidentne niekto drží na uzde, takže to zároveň má opodstatnenie pre dej, a neni to tak trápne, ako v DC. Záporák fajn, vizuál bombastický. Vzťahová línia s Gamorou najlepšia (okrem teda vtipov). Najslabšia časť série, áno, ale skôr by som podotkol, že sa jedná do tretice opäť o výborný film. 85%

Strážci hrobky (2010) (TV film) odpad!

Človek čaká zábavné céčko a dostane túto smrteľne vážnu sračku. Čo s tým, keď sa pri tom nedá ani zasmiať?

Stroj času (1993)

Je to celé pomalé a chvíľkami nechcene smiešne, ale zase originálne a tajomné. A to malé dievčatko! Kebyže som už nevidel Hellboya a Bladea dvojku, myslel by som si, že sa práve tieto úžasne vybrané deti stanú súčasťou del Torového rukopisu. Pre milovníkov žánru je Cronos povinnosť, pre ostatných, tak trochu iný horror. Klubovka jak vyšitá. 70%

Stromberg - Der Film (2014)

Päť sérií sa mi to kukať nechcelo, tak som pozrel aspoň záverečný film. Hlavný herec občas vykráda Michaela z amerického Officeu a scenár niektoré jeho konkrétne zápletky. Inak je to dosť iné. Miestny pár je úplne odlišný (od Jima a Pam), miestny Dwight nie je Dwight. Super je originálna postava Jennifer. Herci sú všetci značne škaredí. :) Humor miestami trápny, miestami inteligentne vypointovaný. Pôsobí to preto trochu nesúrodo. Podobné je to aj s príbehom, ale na slabších tri a pol hviezdy mi to stačilo. Seriál ale predsa kukať nebudem.

Stručné dějiny vyhlazování (2021) (seriál)

“Niektoré veci sú tak zlé, že úplne stačí, že sa stali.” Ja myslím, že za posledné storočie a súčasnosť máme dôvodov na mindráky až dosť. Je určite komfortnejšie nepripomínať si tie staré. Určite aj preto, že to často slúži k relativizovaniu holokaustu. Na druhú stranu potom nefňukajte, keď pôjde k zemi ďalšia zo sôch hrdinov bielej histórie.

Střední útočník (1978)

Toto bol najhorší športovec, o ktorom bol kedy natočený nejaký film. Pri tréningu, keď mal stokrát kopnúť gól o stenu, takmer umrel. Pri záverečnom zápase, keď mal kopnúť gól do brány, trafil z pár metrov opakovane tyčku. Ja neviem, či šlo zo strany severokorejských tvorcov o nedostatok súdnosti, alebo sú fakt ako národ tak zlí športovci, a je to asi jedno. Hlavne, že je to sranda. Napätie sa buduje prestrihmi na náhodných súdruhov komentujúcich dej, celé je to patetické až hrôza a navyše poprepájané bolševickými pesničkami o sile ducha. A záver, kde v párminútovom intervale opakujú rovnaký záber, pričom sa má jednať o niekoľko rozdielnych záberov, ten to korunuje.