• Krátkometrážní

Čára (2017)

Bebjak nie je dostatočne kvalitný režisér, aby si mohol dovoliť tak pomalý a depresívny štýl rozprávania. Funkčne dokáže pôsobiť až záverečných 20 minút, kedy už teda prijmete, že sa celý čas na niečo hrajú. Necítil som to z Červeného kapitána, necítil som to takmer ani z Únosu, tu je snaha evidentná. Na zahraničného diváka môže mať nakoniec Čiara podobný efekt ako Hostel alebo Eurotrip. Čečensko v srdci Európy.

Čtverec (2017)

Dve a pol hodinová snobská komédia so zlatou palmou z Cannes, sama o sebe štvorhviezdičková, s jednou bolestne geniálnou scénou. Pravicový masaker, nie nastavené zrkadlo. Čumel som nato v Amsterdame na letisku, zronený, že kvoli prestupu nestíham coffee shop a vďaka opičákovi ani nebolo treba.

Death Note (2017)

Slabý nadpriemer hlavne pre soundtrack, finále, kde to má konečne správnu atmosféru, a gore. Každopádne, narvať celý seriál do 100 minút je nedôstojné, zhruba polovicu preskočia za nejakú polhodinu (!), prečo nestihnú rozpracovať vlastne skoro nič (ani nehovoriac o už tak zle obsadených postavách) a miesto toho v podstate iba pobehujú od jednej akcie k ďalšej. Súboj charakterov sa koná tak v dvoch scénach a tá pôvodná geniálna kriminálka, doslova upadá prerobením na film pre americké teen publikum, ktorý už ako žáner nepovoluje používať inteligenciu ako hlavnú výsadu. Skrátka nebude sa vám to páčiť, pokiaľ ste videli seriál. A pokiaľ nie ste americký teenager, teda.

Dej mi své jméno (2017)

Záverečné, dokola sa v komentároch opakujúce dve scény, sú síce výborné, za vrchol filmu však považujem rozhovor na námestí a ďalší na verande, predchádzajúci krvácaniu z nosu. A najviac preto, že ich kvality nedokážem dostatočne obsiahnuť slovom. Pri tom krátkom zábere na smejúceho sa dôchodcu som mal pocit, ktorý mávam málokedy (naposledy pri polskej Poslednej rodine), že ten film patrí do dejín a učebníc. Rozhodne film roku.

Dívčí spolek - Série 1 (2017) (série)

Návykovka. Záčiatok výborný, zhruba v polke si uvedomíte, že sa asi predsa vydajú tou najpravdepodobnejšou (a najjednoduchšou) cestou, epizódu pred koncom začnete tušiť, že tam bude možno ešte háčik (a prosím, nech to nerobia!), a na záver to predsa len urobia, a aj keď je to paradoxne celkom pôsobivé, tak akože čože a prečo? Fakt ak toto niekomu dávalo logiku, tak už nevim. No a sledoval som to kvôli Emme Appleton, ktorá sa s tými veľkými očami a vikodinovým pohľadom prebíja čoraz vyššie do mojej topky, a po tom, čo s ňou urobili vo Witcherovi... no, ani sa nepýtajte. 65%

Druhá strana naděje (2017)

Jak to ten Aki robí, že dokáže rozprávať o dopadoch najzrúdnejšieho konfliktu tohto storočia a vyjde mu z toho tak neskutočne pohodová melancholická náladovka? Normálne som za tých pár rokov zabudol. Dôležitý film. Raz sa tam pozrem.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Najlepšia séria. Možno nemá najlepších hercov, ani najlepší scenár, a jej záver tak krásne neusadne všetky linky a neprivedie diváka do satisfakčne depresívnych stavov, ako sa to podarilo geniálnej záverečnej epizóde predošlej série. Ale má prvýkrát sympatické hlavné postavy. Dokonale, cez tri epizódy rozvrstvené budovanie strachu z už - už prichádzajúcej smrti. Najzaujímavejšie konflikty. Nezabudnuteľnú “bojovú” scénu. A perfektne vygradovanú retro epizódu, ktorá rovnako dobre funguje ako samostatný film. A Winsteadka ukáže prdel.

Flash - Duet (2017) (epizoda)

Všetko čo som dnes potreboval vidieť je Supergirl spievajúca v alternatívnom vesmíre Moon River. ❤️

Geniální průšvih (2017)

Nakoniec som sa rozhodol dať tam plnú. Už pri predošlom Poonpiriyaovom filme som váhal a toto bol skrátka bezchybný thriller s nezvyklou tématikou a perfektne premakaným scenárom. Trochu to kazí len moralizujúci záver, ale tak už to pri filmoch zo školského prostredia býva. Miestami identické s réžiou Dannyho Boylea. 90%

Geostorm: Globální nebezpečí (2017) odpad!

Keby Abbie Cornish nebola tak sexi, tak tú tragédiu ani nedopozerám. Dokonalá paródia a jeden z najblbších filmov, čo som v živote videl.