• Thriller

Syn zmaru (2014)

Australané za rok 2014 váleli a i tahle akční žánrovka se dá pokládat za velký úspěch. Pěkně vymyšlené, chytlavé, zábavné se sympatickými herci, fajn akcí s parádním závěrečným zvratem a to vše podtržené solidním tempem. Za mě tedy velké nadšení a to jsem dokonce váhal, zda si film pustit. Díky Flipnicovi za tip.

Preservation (2014)

První očekávaný horor roku 2015 je za mnou, ale uspokojení jsem se příliš nedostál. Dá se říct, že do první půlky se jedná o slušně nepředvídatelný survival, poté film sklouzne do klišé a spousta nelogického chování postav, což by až tak nevadilo jako úplná absence gore a poměrně slabá dávka adrenalinu a tohle v survivalech neodpouštím. Přišlo mi to jako slabší variace na Eden lake, kde zákon do ruky bere opět žena, jak je v dnešních hororech už zvykem Grrr. Co zamrzí také je, že režisér neměl dostatečně velké koule se odvázat alespoň v závěru, to bych se vyššímu hodnocení vůbec nebránil, ale pořád lepší než sračky jako Jessabelle či Oujia. 45%

Když zvířata sní (2014)

Kdyby Jonas Alexander Arnby v závěru přitlačil na pilu a předvedl nám houf kvalitních a detailních gore scén, tak hodnocení vypadá úplně jinak, tuším u všech !! Takhle se bohužel jedná o celkem pomalou, naštěstí nenudící hororovou drámu se zajímavým námětem a slušnou severskou atmosférou, nic víc. Låt den rätte komma in je však úplně jinéj level, co se týče atmosféry i storybuildingu. 60%

The Inbetweeners 2 (2014)

Kdo by jen tušil, že rok 2014 bude tak silný na Komedie! Nevzpomínám si, že bych někdy rozdal za rok tolik 5* jako rok minulý. Přizdisráči přidali na otáčkách a jedná se o nejuchylnější, nejfekálnější a nejsprostší komedii za celou dekádu. Ten film vám vyvolá buď zánět spojivek z nekontrolovatelného pláče ze smíchu anebo závažné břišní problémy. Kolikrát jsem brečel tak moc, že mi tři řádky dalších titulků ujely, no prostě neskutečně napsaná scénaristická sada plná bezvadních hlášek a neuvěřitelných situací, že budete na film vzpomínat ve velmi dobrém !! Film překonává Jump Street 2 a možná i Dumb and Dumber To. Síla, těším se na další projekci a vy neváhejte a stahujte vy Vybledlí parchanti !! :D

Tore tančí (2013)

Tohle je pekelný, zlý,drsný a bezútěšný Debut dle skutečné události!! Film přesvědčivě znázorňuje jak dnešní společnost zachází se zranitelnými a bezbrannými jedinci. Hlavní hrdina Tore uznávající víru v Ježíše se dostane do na první pohled poklidné německé rodiny na venkově, ale zde končí veškerá sranda!! a začíná domácí násilí toho nejhlubšího zrna!! Na diváka je kladen ten nejintenzivnější psychický nátlak, že si to nedovedete ani představit. Slabší jedince po skončení filmu odvezou!! I já jsem myslel, že při sledování kápnu božskou, zhoršilo se mi dýchání, zvýšil se mi tep, opravdu žádná sranda!! Při jedné scéně Vám i natáhne!! Německo tímhle dílem dosahuje vrchol zvěrstva páchané na lidech. Těžce snesitelná záležitost, ale sakra kvalitní. Pro otrlé. Peklo!

Zmizení Alice Creedové (2009)

Za málo peněz vskutku hodně muziky. Jedna místnost a pouze 3 postavy z tohodle Thrilleru dělají špičkový únosový thriller plný zvratů, intriků, nepředvídatelnosti a napětí. Tyhle filmy jsou mou krevní skupinou, takže ze mě srší velké nadšení, jediná výtka snad jen, že se nedalo fandit oběti, pač to byla fena. Doporučuji 80%

Late Phases (2014)

Bogliano se nezdá. Příjde mi, že se režisér čas od času zlepšuje a snaží se pochodit i v jiných hororových subžánrech a slušně mu to vychází. Late Phases je solidní vlkodlačí žánrovkou se slušným gore. Hlavní hrdina je sympaťák spravný veterán z Vietnamu, zbraně ovládá špičkově i po slepu a celá měsíční příprava na vlkodlaka mě zaujala. Plusem je také netradiční a slušná transformace, mínusem však celkem vtipné masky vlkodlaka jakoby z 90 let, což mě lehce udivuje, ale stále fajn věc. 65%

Interview (2014)

Velmi dobré, inteligentní člověk pozná, že se jedná pouze o srandu. Rogen & Franco je perfektní dvojka a zde to opět dokazují. Super humor, slušný nápad, skvělé tempo a hlavně akčně krvavý závěr velmi mile potěšil. Scéna s tygrem byla pro mě kouzelná. Apokalypsa v Hollywoodu byl větší úlet, ale i zde jsem se perfektně bavil. Solidních 80%. Jeden z nejkontrovérznějších filmů vůbec.

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Francouzská paráda s nejlepším nápadem v žánru Komedie všech dob !! Velmi svěží, inteligentní a neokoukaný humor a dokonce i v jiném jazyce, než jsme zvyklí ! Herci obstojní, zápletka více než zdařilá, tempo příjemné, film vám zvýší slovní zásobu, pobrečíte si, no prostě tenhle film nemůže nikoho nechat chladným. Doporučuji pro fanoušky francouzského humoru. 80%

1597: bitva u Myeongryang (2014)

Poslední Korejský Blockbuster a zároveň výherce letošního Box Officu v Korei je za mnou. Rozhodně je velkým plusem Erkové zpracování, což filmu dodává šťávu při akčních scénách. Dále herecké obsazení je velmi slušné, proti sobě stojí dvě herecké hvězdy Min-sik Choi a Seung-ryong Ryoo,což nemohli vybrat lépe. Fungují i emoce a vizuál je rozhodně vysoký nadstandard, byť nedávní Piráti mi byli více oku lahodící. Také je zajímavé, že je film rozdělen na dvě poloviny, z níchž první ta "nudnější" ve které se řeší pouze strategie a taktika a druhá "akčnější" ve které se bojuje na moři. Sice nejsem zastáncem válečných loďí, takže z akce jsem do kolen nešel, dávám přednost raději mečům či šípům v Historických filmech, ale naštěstí byl film pro mě příjemnou změnou a určitě jsem se nenudil. 75%

Časové pásmo bylo změněno