• Thriller

Fargo (1996)

85% Ou shit, tak tohle je nadhodnocenost jako kráva, za co?! Průměrní herci, nijak objevná zápletka( to, že je podle pravdy, neznamená, že je hned super), minimum zvratů, pomalé tempo, málo vtipu, no zkratka nejtuctovější kriminálka z nejtuctovějších, která mě potěšila vlastně jen díky dvou gore scénám, ale jinak nuda. 50%

Neúplatní (1987)

Gangster Squad se mi líbilo více díky modernějšímu zpracování, avšak i tohle je velice kvalitní gangsterka, která zabaví po několika letech i dnes. Potěší slušný herecký cásting, nadměrná smršť krvavých a štavnatých scén, příjemné tempo a zajímavý příběh. 80%

96 hodin: Zúčtování (2014)

Taken 1 nasadil laťku velmi vysoko, jedná se dnes už o klasiku, kult v akčním žánru, ten film snad nemá ani žádné negativní odpůrce, což se o málokterém filmu říct dá. Takenu 2 uškodila změna nešikovného režiséra a z inteligentní akční nálože se stal béčkový akčňák avšak stále dosti zábavným, no a Taken 3, pardon Parkinson 3 bych nazval spíše už jen thrillerem, protože po akční stránce si film podkopává nohy na plné čáře. Musím uznat ač je to velmi smutné, že mě žádná akce nebavila, vše je tak šíleně prostříhané a zběsilé, že nevidíte kur*va nic, hlava, ruka, noha, vlastně spíše jen slyšíte údery než je vidíte( Jako fanoušek Korejských akčňáků, tohle Amíkům tolerovat nebudu) a zde se to netýká jen u akce, ale je zde i spousta zbytečných a dlouhých záběrů do prázdna, no zkratka Megaton za kameru nepatří, takže teď jsem vyzvracel pachuť negativů a je čas na chválu. Co filmu výrazně prospělo je Forest Whitaker, ten chlap doslova září v roli mazaného policajta a jde vidět, že si svou roli na plné koule užívá, naštěstí i zde je pár zajímavých inteligentních vychytávek a solidní tempo přetrvává i zde, které určitě potěší, na tomhle tahle série převážně i staví, co se tedy týká scénáře veliká spokojenost, dalo by se to přirovnávat i k nedávnému Equalizéru, ovšem ten měl i režijní řemeslo v paži, což Taken 3 potřeboval jako sůl. PG 13 taky kazí dojem. 60%

Čas zabíjet (1996)

Uff, tak tenhle film je také špička, skvost žánru potvrzující pravidlo, že devadesátky ovládaly thrillery na nejvyšší možné úrovni. Pouze herecký cásting je oscaruhodný- Mcconaughey, Bullock, Jackson, Spacey, Sutherland mladší a starší(really??) no samozřejmě nejvíce zazáří souboj Mcconaugheyho vs Spaceymu, protože tihle dva v soudní síňi září jako křišťál, tomuhle já řikám perfektní a drzý herecký výkon a při závěrečném proslovu Matthewa jsem brečel konstantně 5 minut se všemi zúčastněnými v soudní síňi, v životě jsem tak emociálně a inteligentně nabitý proslov neviděl a komu při něm nevyteče slza, není člověk. Perfektní film po všech stránkách. 100%

Prvotní strach (1996)

Zjistil jsem, že soudní thrillery jsou mou krevní skupinou. Ten film je tak skvěle napsaný, zahraný, inteligentní, napínavý, místy dech beroucí a s úžasným a nepředvídatelným závěrečným zvratem, že opravdu nemohu nic vytknout. Gerard Gere geniální, nikdy jsem ho nemusel, zde jsem mu však velmi fandil a Edward Norton byť jako mlaďík tak klobouk dolů před jeho talentem. 90%

Gauneři (1992)

Tak tohle opravdu ne. Film o gangsterech, ve kterém se vše řeší dialogama než zbraněma není zrovna moje parketa. Film je tak ukecaný, že polovinu věcí nestihnete ani postřehnout natož vstřebat, herci neznámí, nezajímaví a béčkoví, hlášky mi nepřišly ani vtipné ani cool, Tarantino má zjevně jiný smysl pro humor než já, navíc film, který by mě nudil při pouhé stopáži 99 minut se mi také už delší dobu nestalo. 50% za Režiséra a za zvládnuté řemeslo, ale už nikdy více pro mě muka.

Divoká řeka (1994)

Skvěle zvládnutý a skvěle zahraný rodinný a dobrodružný survival thriller. Není to sice film, z kterého by spadla čelist, jedná se o celkem jednoduchou a běžnou zápletku,ale film je tak neuvěřitelně zábavný a napínavý zároveň, že se mu dá leccos odpustit. Meryl Streep zde opět potvrzuje své herecké kvality, totéž vynikající Kevin Bacon, záporné role mu sedí jak by smet. Za mě velmi dobré. 80%

Štvanec (2003)

Slušné. Plusem je určitě ústřední dvojice Del Toro a Jones a solidní vychytávky s noži, takový finální souboj je slušně brutální a obsahuje pár fajných fatalit, ale očekával jsem, že se celý film bude odehrávat v deštném pralese a ono bohužel né, přemístění do města dojem lehce kazí,ale stále fajn jednohubka. 65%

Den po konci světa (2014)

Já s radostí napálím ušmudlanou troječku, pač nejen, že je Remaining nejzajímavějším hororem za posledních 14 dní, ale také příjemným oživením dnes už velmi vyčpělého žánru Found Footage,trailer sliboval však více. Prvních 40 minut paráda, nekontrolovatelný chaos, anarchie, zěmětřesení, padající ledovce, padlí andělé to vše na mě působilo velice atraktivně, poté se tempo lehce zpomalí, přemístění do kostela filmu značně uškodilo,ale nuda se naštěstí nedostavila. Závěrečné digitální orgie dávají najevo fakt, že by se mohla objevit i dvojka a pokud dostane mnohem vyšší rozpočet, tak se máme na co těšit! 55%

Temné léto (2015)

Tyhle levné, teen, nezajímavé, nudné a pro holky sračky mě začínají urážet čím dál více( Příště prosím nějaký pořádný EXPLO!!).. Při sledování se mi udělal od nudy dokonce opar, takže nedoporučuji. Jedna hvězda za nožičku druhá za mouchy. 30%