• Thriller

Děs po setmění (2014)

Čekal jsem to záživnější. Co se nemůže popřít, je skvělé gore a nepamatuji se, jestli letos vyšlo něco krvavějšího než tohle, ovšem má to i mínusy. Za mě celkem pomalé a nezáživné tempo s nesympatickými herci, retro look nebyl špatný, ale dávám přednost modernímu zpracování, navíc slasher bez odhaleného poprsí je jako akční film bez akce, což zde taky pokládám za mírné negativum, dále soundtrack absolutně nezáživný a teď si nejsem jist, zda jsem nějaký vůbec postřehl a napětí společně s atmosférou na mě taky příliš nefungovalo, respektive zde skoro žádné nebylo. Ke konci mě výrazně potěšil alespoň velmi slušný závěrečný zvrat, který jsem neodhadl + slušné vynalézavé vraždy během filmu mi dohromady vytváří stravitelný průměr, který mohl být o něco více zábavnější a pískal bych si radostí. Malinko přes 60%

Mercy (2014)

Tohle mi vůbec nesedlo. Další dětský, pomalý a nezáživný horor s levným vizuálem, ve kterém zaujme pouze "hlavní" postava Mercy a celkem slušné atmosférické finále, ale ve většině času jsem se bohužel nudil. 45%

Extraterrestrial (2014)

Jeden z mých nejočekávanějších hororů letošního roku je venku a já jsem velmi mile překvapen a rád, že trailer nelhal. Od začátku do konce temná, silně atmosférická a zadek svírající Alien Abduction jízda za pomocí jednoho z nejlepších a nejděsivějších soundtracků vůbec, která mimochodem také disponuje snad nejatraktivnějším vizuálem, který jsme kdy v hororu mohli zahlédnout. Nechybí i účast kvalitního gore, byť v malém množství, tak fanoušky potěší. Takové příjemné oživení hororový žánr akutně potřeboval a troufám si říct, že lepší Mimozemský film z hororové oblasti za posledních 10 let nevyšel. Tihle alieni vyvolávají respekt!

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Velmi sympatický popcorn flick. Luke Evans si krade celý film pro sebe a fandil jsem mu. Efekty i akce prvotřídní ( zamrzí pouze absence krve), ale přesto má čím zaujmout, dokonce mne zamrzelo, že film nemá o dalších 20 minut navíc. Scény z jeskyně navodí krásnou temnou až hororovou atmosféru, při které jsem se jako hororový fanoušek rozplýval nadšením. Za mě tedy spokojenost, bavil jsem se tak moc, že nad logickými chybami ani nebyl čas uvažovat. Krásný úvod nového Universa. 80%

Hospital Massacre (1981)

Úžasná záležitost vysmívající se všem známějším kultům( Halloween) především skvělým bodycountem a slušným gore, o kterém si "zástupce" žánru může nechat jen zdát. Film láká pozornost také díky velmi atraktivní hlavní hrdince, se kterou jsem velmi empatizoval vzhledem k její nepříjemné situaci v nemocnici. 75%

The Houses October Built (2014)

Za mě neuspokojivé. Found Footage jak víno s veškerým klišé, takže roztřepaná kamera, zrnitý obraz připomínající VHS z 90 let či lepší cam rip a samozřejmě jako obvykle nejde nic vidět. Gore žádné, příběh obyčejný o nějakém zvratu se zde nedá ani uvažovat, potěší pouze slušné masky a místy zajímavá atmosféra, ale to mi k filmovému zážitku poněkud nestačí. Naštěstí jsem při sledování příliš netrpěl, ale nebylo zde bohužel nic, co by mě zaujalo, překvapilo, oslnilo... 45%

Mezi náhrobními kameny (2014)

Neeson is walking for some money. Nejprve musím říci, že Liam Neeson patří mezi mé oblíbence, ale tenhle film je definitivně jeho nejslabším. Doslovně nic zajímavého a už vůbec nic, co bych v žádném jiném filmu neviděl se zde nepřihodí. Je to klišovité a nudné zároveň. Akce velmi málo a je tak nezajímavě natočená, že jí téměř ani nepostřehnete.Fanoušci pomalých, nudných a nezajímavých filmů stavěných pouze na příběhu, který mi zde také nepřišel výjimečný, budou možná šťastnější. Já už dlouho neměl při filmu tak velké problémy jej dokoukat do konce, jako zde.

Nakažení smrtí (2008)

Vcelku slušné a nijak neurážející béčko. Krvavé celkem slušně, ale přiznám se, že s přibývající stopáží jsem se začínal lehce nudit, přišlo mi to už příliš stereotypní a tuctové. 55%

The Canal (2014)

Velmi slušné. The Canal je zřejmě prvním a snad né posledním solidním hororovým zástupcem z Irska. Atmosféra je po většině času až drtivě silná a znepokojující doprovázena slušným nenudícím tempem, mrazivými výjevy a alespoň pro mě konečně perfektně vysvětlená pointa bez žádného "domýšlení" . Byť málokdy tomuhle hororovému subžánru mohu přijít na chuť, zde jsem si vychutnával každý detail i záběr. Tohle určitě bude v Top 10 letošního roku. 75%

Chraň nás od zlého (2014)

U Scotta Derricksona, je jasné od začátku, že se bude věnovat spíše Krimi vložce a až v závěru vytasí karty z hororového průmyslu. Ono vlastně i v Moci ďábla či Sinister byla především kriminálka řízlá hororem, takže obviňovat režiséra za něco, co předpokládáme u každého jeho dalšího počinu mi příjde hloupé. K filmu tedy: Herci slušní, vysoký rozpočet je očividně znát, kamera, střih, vizuál vysoký nadstandard, atmosféra slušně temná a pochmurná, potěšila mne také hojná účast zvířat ( Lvi, rotvajleři, medvěd či kočka) a závěrečný exorcismus byl sice zbytečně dlouhý, ale za to neokoukaný a slušně hororový. Za mě tedy převládají pouze pozitivní dojmy. 75%