• Thriller

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Vrhl jsem se pouze na sérii druhou, protože mám slabost pro sanatoria a doposud jsem nic kvalitního hororového z téhož prostředí neviděl a jsem opravdu mile překvapen. Slušný výběr herců, parádní bezútěšná atmosféra, občas skvělá gore scéna a slušné zvraty to vše podtrhávají hodně vysoko, zklamalo mne pouze finále a přišlo mi, že poslední tři díly ztrácely Dech k dílům předešlým, ale stále velká spokojenost. 90%

Piráti (2014)

Dostal jsem úplně jiný film než jsem očekával. Z počátku se zdá, že se bude jednat o dravou akční a nekompromisní řežbu a ono je to nakonec taková zábavná, historicko-dobrodružná pohádka s překrásným vizuálem i prostředím(vysoký rozpočet je hold znát v každém záběru) a hlavně úžasným hereckým cástingem, Ye-jin Son je i zde k sežrání. Potěší boj se žralokem a skvěléj hunt s velrybami, i ostatní akce byla fajn za občasného doprovodu slow motion ovšem bez krve. Takže jo, zábavné dostatečně, ale raději bych to viděl v tom drsnějším stylu..:) 75% Viděno s anglickými titulky.

Hercules (2014)

Kdyby se Hercules zaměřil na plnění 12 úkolů myslím, že by šel film i do červených, ale přesto jsem velmi mile překvapen, jak zábavné to je. Rozhodně zaujme parádní Dwayne Johnson, velmi atraktivní vizuál a CGI, takhle špičkové efekty jsem už dlouho neviděl, dále mě překvapila skvělá kreativní akce, která je dlouhá, nápaditá, výtečně natočená a občas slušně brutální, takže zde si fanoušci jednoznačně smlsnou a hlavně mě potěšilo, že se film vysmívá legendám a pověrám a že je vždy reálné vysvětlení/odůvodnění. Perfektní zábava! 80%

Sex Tape (2014)

Nepovedlo se to. Ještě do 40 minuty jsem se slušně bavil, poté přišla nuda, klišé, nezajímavé a hloupé dialogy a typická Americká absurdnost. Upřímně jsme se s mamkou přemáhali, aby jsem to nevypli. Jít na film do kina, tak chci vrátit peníze. 40%

Exists (2014)

Sanchézův zřejmě nejzajímavější a nejzábavnější počin. Všechny jeho ostatní filmy hážu do pytle s nadpisem NUDA. Na to, že se jedná o Found Footage se film celkem rychle rozjede a ukazuje nám Yettiho velmi rychle, sice jsem si tuhle sviňi představoval celkem jinak než jako Homo Sapiens, ale to je menší detail. Vcelku jsem se bavil, atmosféra jde z filmu cítit, škoda že to na konci nevyvrcholilo v krvavé orgie, to bych šel určitě i výše. 60%

Sleeping Dogs (2012)

Nerad hodnotím krátkometrážní filmy, ale zde nemohu odolat. Peckoví martial arts řežba s úžasnou choreografií i kamerou. Pro fanoušky povinnost!

Zong sheng (2014)

Herman Yaův nový HK Cat 3 flick nedopadl vůbec špatně, ale vychází mi zřejmě jako nejslabší doposud z jeho tvorby. Mám určitě radost, že z Asie nevyšla opět duchařina či komediální šílenstvo, ale vrátila se k už dnes poměrně zapadlému subžánru. Hlavní hrdinka má vidiny, díky kterým máme možnost vidět spousta znepokojivých výjevů, nechybí i slušně maskérsky zvládnuté gore ( Potrat, přejetí psa, díra v oku) ke konci mi však zkazil dojem mírný digitální bordel v podobě černé "mlhy" která se zde absolutně nehodila, ale zřejmě to chtěl režisér jen oživit, bohužel si tím uškodil, ale přesto mám z filmu spíše pozitivní dojem. 65%

Divoké historky (2014)

Ouch. Wild Stories je velmi temná, extrémně reálná a neuvěřitelně zábavná smršť 6 povídek, ve které ani jeden není Outsider. Musím říct, že už dlouho jsem neviděl, tak excelentně zahraný a reálně natočený film, ve kterém v jednu chvíli zažíváte záchvaty smíchu a vzápětí jste šokování perfektní pointou. Za mě vyhrává povídka číslo tři- Násilný hixploitation, kde z malé blbosti může vzniknout tragédie. Druhé místo získává pátá povídka kde už od první minuty číhá něco nepříjemného a depresivního ve vzduchu, vskutku silné drama se šokujícím závěrem. Třetí místo: 6 povídka na svatbě, skvěle vymyšlená, po většině času zábavná a v závěru až nervy stahující a bramboru získává čtvrtá povídka o smolaři, který dojde až na strop lidského limitu trpělivosti a doslova vybouchne. Potěší samozřejmě i úvodní, kraťounká povídka s letadlem a perfektním nápadem či hned následující povídka o pomstě. 100% Bezchybná záležitost.

Až na doraz (2014)

Absolutní překvápko a nejzábavnější thriller z Koree za poslední léta. Tohle je jedna šílená horská jízdá, při které se zapotíte společně s velmi charismatickým hlavním hrdinou, kterému doufám budete fandit až do poslední minuty. Film hladce a zručně balancuje mezi černou komedií a napínavým thrillerem a některé scény jsou tak skvěle vymyšlené a vygradované, že zažijete doslova filmové políbení. Nenudil jsem se ani sekundu a překvapivě jsem se zde obešel i bez akce. Doporučuji velmi chytlavá záležitost! 80%

Šofér (2014)

Neskutečně divoká road movie jízda, při které mi oči vyskakovaly každou minutu z důlků ! Čekal jsem akční film a dostal jsem perfektní thriller na téma: závod s časem, který osobně miluji a preferuji, pač tyhle flicky mi vždy vlijou adrenalin do krve. Plusem je rozhodně neočekávaně velká účast známých herců, doporučuji si nic nečíst, nezjišťovat o to více budete překvapeni, dále dialogy!! v jednu chvíli neuvěřitelně inteligentní či vypjatě vygradované a hned v zápětí velmi vtipné a zábavné, že jsem líbal pomalu koberec! Chris Pine zde zahrál zřejmě svou životní roli, takhle šíleného a mysteriózního chlápka, člověk nevídá denně. Jazyk mám na stole ještě teď, překvápko roku. 80%