• Thriller

Ještě rychlejší a zběsilejší (2015)

Parodie je žánr, který už víceméně vymřel a tohle je jeden z posledních zástupců, který paroduje Rychle a Zběsile a je to sice trochu lacinný, ale pár slušných fórů se našlo. Nejlepší je představitel Rocka, ten je naprosto perfektní kdykoliv je na scéně. Nenudil jsem se, takže ty 3 v rámci žánru si myslím film zaslouží. 5/10.

Monsters (2015)

Výborný atmosférický kraťas, který během 15 minut dokáže ojebat diváka doslova 3x po sobě. Příběh se zaměřuje na rodinu žijící v bunkru, kteří se schovávají před monstry venku a malá holčička je jediná, která ven nevychází a když se jí naskytne příležitost bunkr opustit a dozvědět se jaká je pravda, tak jí využije Pěkně natočený, napínavý, chytrý, atmosférický, dobře zahraný a opravdu si tvůrce skvěle pohrává s myslí diváka. Není to sice akční, je to spíš příběhovka, ale i tak velmi dobrá. 8/10.

Sušenka (2016)

Zajímavý nápad, slušná atmosféra a celkem dost creepy nádoba na sušenky. 6/10.

Zabijte Boha (2017)

Černá komedie ze Španělska s hororovým atmosférickým nádechem. Při svátcích 4 člennou rodinu navštíví mysteriózní trpaslík, který tvrdí, že je bůh a oznámí jim, že zítra ráno celé lidstvo zemře s výjímkou 2 přeživších, které si rodina musí zvolit sama. Film těží především z originálního nápadu a slušných konverzací, které jsou plné černého humoru a místy se dá hezky zasmát. Funguje i mysteriózní atmosféra, kdy divák přemýšlí společně s hlavními představiteli zda bůh je opravdu ten, za kterého se vydává a v závěru potěší i trochu brutality a rozhodně překvapivý konec. Mohlo to být sice brutálnější a více vyhrocenější, ale rozhodně se jedná o zajímavý, netradiční a originální počin, který si zaslouží pozornost. Příběh****, Akce>Ne, Humor***, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

Brutal Relax (2010)

Fajn zábavná blbina s poctivým Gore, solidními nápady ( dítě!!) a slušnou dávkou humoru i nadsázky. 8/10.

Alien: Specimen (2019)

Povedený 10 minutový kraťas z Alien atmosférou! Skvělý vizuál, nepříjemná atmosféra, 3 solidní lekačky a docela drsný konec. Tohle můžu! 8/10.

Babae at Baril (2019)

Když vidím rating 7.0 u akčního filmu z Filipín tak rozhodně zpozorním, ale nebavilo mě to. Že to má trochu levnější look bych ještě přežil, ale že jediná akční scéna zde budou 2 výstřely z pistole, to jsem nečekal. Naštěstí má film jen 80 minut a snaží se o dvě dějové linie, kde ta první celkem ušla ( Soft Rape and Revenge), ta druhá ani nestojí za řeč. Sice to nakonec do sebe nějak zapadne, ale byl jsem rád za konec. Příběh***, Akce*, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra**, Napětí**. 4/10.

30 stříbrných (2020) (seriál)

Můj oblíbený režisér Alex de La Iglesia mě ve výsledku svým novým počinem moc nepotěšil. Po prvním díle jsem byl vyhajpovaný a očekával jsem nálož roku, bohužel se děj ubíral směrem, který mě příliš nezajímal. Nutno uznat, že jsou v seriálu výborné věci ( Úvodní znělka je naprosto fantastická), nábožensky nasáklá atmosféra má taky, co do sebe a když příjde na monstrum, tak se je rozhodně na co koukat, ale fakt, že za seriál ukážou jen 2 je pro mne zklamáním. Nejzajímavější postavou je Kněz, který v úvodních dílech boxuje do pytle, ale víceméně k ničemu, protože od druhé půlky pořád někde cestuje a většinou je neustále zavřený, takže nevyužitý potenciál. Z postav zaujme i role veterinářky Elena, na kterou se dost dobře kouká, ale zbytek postav mi k srdci příliš nepřirostl a jejich osud mi byl poměrně ukradený. Kdyby se děj soustředil na lovení jednotlivých mincí v zajímavých lokacích všude po světě, tak si myslím, že by z 30 Coins byla daleko zajímavější podívaná, takhle tomu od druhé půlky dochází dech a spíš než horor seriál připomíná historické fantasy drama, které bohužel spíš nudí než baví. Zhlédnutí nelituji, ale těch dobrých momentů by se vešlo ani ne do jednoho dílu. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Vizuálně pěkná animovaná pohádka z Japonské kultury. Příběh je fajn, Bossové poměrně velkolepí, brouk samuraj velmi vtipný a celkově se na to dost hezky dívá. Ve finále tvůrci překvapí jedním plot twistem, ale zároveň to na pohádku končí velmi smutně, ale za neokoukanost slabší 4 hvězdy udělím. 7/10.

Aku Tahu Kapan Kamu Mati (2020)

U hororů z Indonésie je to jako z Loterií, vzácně natrefíte na jackpot, většinou alespoň na průměr, ale tohle je bohužel ten případ hororového dna, který nestojí ani za zmínku. Bílý make up Ducha vypadá, jako by jej dělala nějaká 14tka ze střední, při jakože lekačce zde zapomenou zapnout hudbu a je to dost ukřičený a uřvaný. Jediný plus, který na tom filmu je opravdu krásná hlavní hrdinka, ale to je zoufale málo. Nedoporučuji a těch 3,3 na IMDB je odpovídajících. Příběh*, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost*, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra**, Napětí*. 2/10.