• Thriller

Darc (2018)

Nenápadná Revenge rubačka ve stylu Punishera! Mladý chlapec příjde o matku před svým zrakem, která je prostitutkou a odkrouhne ji místní gang Yakuzy. Jakmile vyroste rozhodne se pomstít a půjde přes mrtvoly. Příběhově sice nic originálního, ale po formální stránce film splňuje všechny kritéria. Na béčko je film kvalitně technicky spracovaný, herecky slušný ( Hlavní představitel má charisma) a skvělá je akce jak souboje tak přestřelky a není nouze ani o utržené končetiny či hlavy. Je to Tvrdé Rko, tedy je zde hodně sexu a nahých žen, spousta násilí a taky se zde ve velkém berou drogy, takže kdo podobné filmy může rozhodně se bude bavit. Za mě slušný . 75%

Pomsta (2017)

Je fajn říct.. Francie je zpět! Revenge je po dlouhé době další příjemný přírůstek do Rape and Revenge subžánru, což je vůbec můj nejoblíbenější ( I Spit on Your Grave je však pořád nepřekonán). Film zaujme především vynikající kamerou a krásným vizuálem. všudy přítomnou poušťí, překrásnou Matildou Annou Ingrid Lutz, která v zařízlých kraťaskách pocákána krví s klackem v břiše a sniperkou v ruce pobíhá celý film, slušnými záporáky, nepříjemným gore, hodně netradiční retro disco muzikou a několik výrazných scén, které utkví v paměti ( Trhání střepu z chodidla je hodně intenzivní scéna, či vytetování orla skrz plech na břicho taktéž, zaujala i jízda motorkou či samotné finále, kde je klasicky barák celý pocákán krví, jak jsme zvyklí z Inside!). Mínusem je vlastně jen né příliš explicitní rape a málý bodycount. Intelektuálové a podivínové se sice nepřenesou přes nesmrtelnost hlavní hrdinky a téměř minimálním příběhem,ale všichni ostatní se skvěle zabaví touhle šťavnatě sexy jízdou z Francie.80%

Adžin (2017)

Dost možná nejlepší film dle Mangy, na který se dá nejen koukat, ale nabízí i víc než solidní akční scény. Ajinové jsou Demi-Humanové a mají schopnost se oživit při každém zabití, takže jsou téměř nesmrtelní. Na světě jich je jen pár a jde po nich vláda, aby je mohla zkoumat. Příběh se však zaměřuje na jednoho Ajina který se stane uprchlíkem díky svým schopnostem. Jediné, co mi na filmu trošku vadilo byl ten digitální duch, kterého si každý Ajin může povolat, ale ten naštěstí nedostal tolik prostoru. Má to slušné tempo, na Japonce překvapivě solidní technickou stránku a akční scény jsou velmi pestré, hodně krvavé, drsné, zkrátka můj styl. Slušná podívaná a Takeru Sató z Rurouni Kenshin potěšil. 75%

Anon (2018)

Celkem slušná utopická Sci-Fi kriminálka s obstojným Clive Owenem a Amandou Seyfried. Režisér Andrew Nicol chtěl zřejmě navázat na svůj úspěch In Time podobně zajímavým tématem, ale to se mu nyní nepovede. Námět je rozhodně zajímavý a je zde pár solidních sekvencí ( Nechybí i krev a nahota za to plus) a rozuzlení mohlo být určitě vyhrocenější. Na podívaní fajn. Od Netflixu rozhodně lepší počin. 60%

Downrange (2017)

Očekávaná novinka od Rjúhei Kitamury, kterého mám celkem rád ( Midnight Meat Train a No One Lives jsou solidní krvavé žánrovky), ale jeho novinka Downrange mi přišla bohužel nejslabší. Skupina přátel uvíznou v autě uprostřed ničeho kvůli píchlé pneumatice a brzy zjistí, že na ně číhá nemilosrdný sniper, který je chce všechny popravit. Námět je celkem originální, ale přišlo mi to takové nijaké. Parta přátel se schovává za autem téměř celý film, dialogy jsou o ničem, postavy jsou nesympatické a uřvané, takže jsem se u filmu vlastně ani nebavil a ikdyž krvavé to je celkem slušně, tak sniperka po chvíli hned omrzí . Hřebík na rakev tomu dává úplně poslední scéna, kdy se divák už opravdu začíná chytat za hlavu. Na průměr to sice výjde, ale čekal jsem mnohem víc. Celkem promarněný potenciál.55%

Avengers: Infinity War (2018)

Nečekané nadšení a velkolepé uzavření desetiletého budovaného Universa. Lépe to dopadnout nemohlo. Funguje zde úplně vše. Vynikající vizuál nikoli CGI mess, nejlepší záporák, který kdy Marvel měl a to především díky skvělému Josh Brolinovi ( Can´t wait Cable!!) a k tomu nepříjemní kumpáni z Black Order, kde exceluje především Ebony Maw, humoru je méně, ale většinou zafungoval ( Drax bavil nejvíc) a velmi se mi líbil nástup jednotlivých hrdinů do akce ( Ať se jedná o Captaina Americu či Thora,který mě svým nástupem ve Wakandě naprosto odrovnal) i postupné seznamování a potkávání hrdinů je velmi příjemné především pro fanoušky. Velmi mě zaujaly i cizí planety ( Především s trpaslíky, kde se objevil Tyrion) rád bych viděl od Marvelu film z téhle planety. Samotné bezútěšné finále lehce naštve, jelikož si pro vysvětlení musíme rok vyčkat, ale s tím se hold nedá nic dělat. Solidní zábava, při které jsem se nebránil husí kůži ani emocím. 100%

Vyber si! (2017)

Trhlá komedie o bláznivé ženě, která má problém udělat jakékoliv rozhodnutí je výborný námět, ale mohli si s tím vyhrát lépe. Na Francii tedy průměr, ale pořád jsem se zabavil, pár krát zasmál, Sabrina Ouazani je vskutku k pomilování a dva ústřední muži, mezi kterými se hlavní hrdinka rozhoduje jsou oba sympaťáci. 60% Odpočinkovka.

Pengabdi Setan (2017)

Joko Anwar uznávaný Indonéský režisér, který má za sebou třeba pecku Pintu Terlarang či atmosférické Modus Anomali natočil dle kritiků jeden z nejděsivějších hororů roku a hodnocení v zahraničí 78% od 2500 lidí je vskutku obdivuhodné.Příběh o chudé rodině, kde matka trpí divnou nemocí už tři roky a nemůže vstát z postele natož mluvit ( zrovna scény s nemocnou matkou patří k hodně znepokojivým) a jakmile náhle zemře, vrátí se jako duch pro své děti. Já sice z filmu unešený vyloženě nejsem, poněvadž já a duchařiny nejsme příliš kamarádi, ale rozhodně musím uznat, že pár scén bylo obstojně mrazivých, lekačkami se nešetří, atmosféra je šponována celý film, vizuálně to ujde ( byť pár nedostatků by se našlo, ale na Indonéské poměry pořád klobouk dolů) a finále je solidní. Fanoušci duchařin si zde asi spodní prádlo vymění, ostatní uznají solidně zvládnuté řemeslo a jdou dále. Zvoneček je však efektivní strašící metoda! 70%

Prvotní vztek (2018)

Legenda je zpět! Očekávaný horor s BigFootem konečně venku a za mne naprostá spokojenost a dostal jsem možná ještě víc, než jsem čekal. Mladý pár kvůli autonehodě se ztratí v lese, kde narazí na skupinu pytláků a společně čelí drsné přírodě, kde řádí nekompromisní BigFoot známý mezi domorodými američany jako Oh-Mah. Úplně jsem se vrátil do roku 2007-10 kde vznikaly tyhle lesní drsné vyvražďovačky, nejvíce jsem si vzpomněl na Timber Falls. Dnes už příliš podobné horory nevznikají, takže Primal Rage je pro mne příjemným osvěžením. První půlka je lehce pomalejší, ale jakmile Oh-Mah začne řádit jsou to nekompromisní jatka. S nikým se nepáře, trhá čelisti, rozšlapuje hlavy, šípy v krku, useknutá hlava!! Naprostá fanouškovská radost. Gore samozřejmě na špičkové úrovni, masky a make up úžasné, z BigFoota jde respekt a dojde i na jeden pěkný čarodějnický mystický rituál. Závěr otvírá dveře pro sequel a velmi mile překvapil. Lesní, dravá jízda, kterou jsem si užil a letos jí v Topce určitě zmíním. Nejlepší horor s BigFootem! 80%

Yeomlyeok (2018)

Režisér Yeon Sang-Ho si po skvělém Train to Busan vybral opět zajímavou látku,ale je škoda, že je film laděný spíš komediálně, dokázal bych si film představit i v hororovém provedení. Hlavní hrdina po vypití vody z pramene dostane super schopnost telekineze, kterou bude moct použít na obranu proti stavební firmě, která vysilá dělníky pohrozit místní obchodníky. Vizuálně je to v pohodě a telekinez hrátky vypadají dobře, humor občas také zafunguje, ale jinak mi film nenabídl nic,z čeho bych byl na větvi. Ok podívaná, ale příště prosím zase něco z hororu. 60%