• Thriller

Neon Demon (2016)

Hlavní hrdinka se přestěhuje do Los Angels,aby nastartovala modelingovou kariéru a vzhledem k tomu, že jsou všichni ohromeni její natural beauty, její kariéra roste enormní rychlostí, což některé konkurentky nemohou nadále snášet. Film má pomalejší tempo, příliš se v něm ani nemluví, jsou zde velmi dlouhé záběry, ale za to fantastická kamera a audiovizuální zážitek. Horor možná tak posledních 15 minut, zbytek je spíše hypnotická a audiovizuální Drama, ale má to leccos do sebe. PS: hlavní hrdinka se mi nepáčila. 60%

Kickboxer: Vengeance (2016)

v 90. tkách byl Kickboxer hit a bojovka mého dětství, na remake jsem byl zvědav, trailer působil vydařeně, bohužel příliš se to nevyvedlo. Hlavní hrdina nemá dostatek sympatii, Van Damme mi zde vůbec neseděl a přišel mi být otravný, jediný Bautista je super, akorát souboje nemají dostatečné grády, je zde sice dost střihů, ale kamera naštěstí neuhýbá, takže to až tak neotravuje, ale divák necítí ten drajv a surovost, jak při jiných akčňácích, takže ani nefandí a souboje neprožívá, což je škoda. Nenudil jsem se, v pohodě se dal film zhlédnout bez pauzy, ale v dnešní době tohle neustojí ani omylem. 50%

Želvy Ninja 2 (2016)

Želvy jsou pro mne pouze strávitelná jednohubka, ale vadí mi, že je to příliš infantilně provedené, zde bych ocenil tvrdé rko a temnější atmosféru. Megan Fox je stále prvotřídní kočkou, Akce je spíš průměrná, ale alespoň přehledně a zábavně natočená. Film utíká rychle, ale věková hranice je bohužel kolem 13-17 let. Rocksteady a Bepob byli správně ujetí, což je největším plusem filmu. 65%

Ve jménu krve (2016)

Čekal jsem sice více, ale i tak Gibsonův návrat přijímám vřele. Akce je příjemně rková, Gibson je nekompromisní a správně tvrdý, jeho fucked up daughter je sexy, film má i příjemné tempo a hezký look. Bavil jsem se slušně. 70%

Den dobytí Bastily (2016)

Francouzi a akce jde zkrátka dohromady a i zde to slušně ladí. Idris Elba je správně drsný, ale mile překvapil i Richard Madden v roli kapsáře a je paradoxem, že scény s kapsářstvím jsou zajímavější než ty akční, kde mi chyběla větší drsnost a rkové provedení. Pozitivem je i svižné tempo. Fajn jednohubka, ale na 4 mi to nevychází. 65%

Keanu - Kočičí gangsterka (2016)

Key a Peele je má oblíbená dvojice, jejich skeče jsem zhlédl snad všechny a patří ke špici, byl jsem teda zvědav jak naloží se svým prvním filmem a bohužel není to ono. Zde je problém, že si film nerežírovali sami, tedy nemáme tak vytříbený vizuál jak ve skečích, humor není tak kvalitní a zvratů je minimum, vlastně překvapí jen ten závěrečný. Přišlo mi, že byli celkem nesví ve svých rolích, ve skeči hrají jak na oscara, zde docela přehrávali. Docela zklamání. 55%

Mělčiny (2016)

Lepší Shark horor zde od Jaws nebyl. Jaume Collet- Serra se od akčního žánru přesunul k našemu oblíbenému a velmi mu tahle pozice sedí, Blake Lively je úžasnou volbou a Serra moc dobře ví, že fanoušci hororů jsou převážně muži dostáváme tedy v plné kráse detailní záběry na její úžasné tělo, což si zajisté každý chlap vychutná. ( Reynolds si hold umí vybrat). Krom jejího těla si můžeme vychutnat i vynikající podvodní záběry, které působí úchvatně, ten chlap má smysl pro detail a je radost sledovat přírodní divy. Shallows má velmi dynamické tempo, strhující a gradující napětí, slušné vychytávky, Blake reáguje logicky a samotný žralok vypadá perfektně. Kdo má se žraloků respekt jako já, tak jej neminou i účinné lekačky. Survival one woman show jak víno a já si tuhle jízdu vychutnal skvěle. Finále napnuté jak tanga od sousedky a minimální využití CGI efektů chválím.80%

D'Ardennen (2015)

Slušný belgický Thriller, který je správně syrový a ke konci i řízlý brutalitou. Možná bych přitlačil na plyn ještě víc, prostředky zde byly. Potěšil herec z Borgmana i se svou inteligentní průpovídkou. Nebylo to vůbec špatné, ale na 4* mi ještě něco chybělo. 65%

Rebelka (2012)

Příjemná středověká pohádka s medvědy, kde ten záporný byl slušně děsivý, že i děti by se bály. Hezké tempo, slušná animace, poutavé story a šikovná redheadka v hlavní roli. Nůže dobrá za 75%.

Lao Li (2016)

No tohle byla šlamastyka pánové !! Film balancující mezi odpadem a pěti hvězdou. Film má super námět, který obecně mívám velmi rád. Skupina náhodných lidí se sejde na jednom místě, které jim bude osudné a zde jsou tak šílené postavy, že mi to hlava nebrala. Máme zde prodavače vydřiducha, který celý film hraje s nůžkama zapíchlýma v krku, Mob Bosse města, sexy cheerleaderku, policistu, prodavače od konkurence a dva zaměstnance prodejny. Robbery má celkem dobrý spád a dokáže překvapit i zajímavými zvraty v průběhu děje, dokonce zde funguje i humor byť velmi naivní, místy jsem se smál nahlas a překvapivě je zde i dost krve byť viditelně digitální, některé scény stály za to. Zajímavý počin. 65%