• Thriller

Rozhovory s Tedem (2021)

Pomalá, nudná, zdlouhavá a úmorně nezajímavá konverzačka mezi nepřesvědčivým agentem Elijah Woodem- do téhle role se absolutně nehodí a Bundym,  o kterém se divák nic moc nového nedozví. Mindhunter i Efronův Bundy je o 2 kategorie výše a tohle je ve výsledku zbytečný film i ztracený čas.  Nah thanks. 30%.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Be my Victim! Pardon to bylo jen v traileru. Uff tak z nového Candymana odcházím z kina zklamanější než bych býval doufal. To, že je to politická propaganda, sociální dráma na téma rasismu, multikulti jak svině- nad tím se už dnes dokážu povznést, ale proč někdo z kultovního Slasheru na téma Urban Legend musí udělat slowburn drama s přesahem do Artu, kde Candyman nastoupí někde až v 40 minutě a s hákem mává mimo kameru, tak tomu už nerozumím. Scéna v umývárce, na tu jsem se dle traileru těšil ( Všichni jsme viděli Halloween, že jo) tam byl potenciál udělat kultovní memorable scénu, ale kde, režíruje žena, tak přece nebudeme dávat na kameru 4 mrtvé teenagerky, nechť si divák střeva a uřízlé hlavy domyslí! Střílet do hlavy za lenost a neochotu dopřát divákovi slast. Při téhle scéně se Tom Savíni bude ošívat nad promarněným potenciálem. Co dále? Nezáživné dialogy, komornější look, pomalé tempo vyprávění, místy se to opravdu táhne jak hovno při zácpě a měl jsem pocit, že sleduji 2 hodinový horor od SyFy, občas potěší fajn kamera a líbilo se mi retrospektivní loutkové vyprávění, to je vlastně to nejzajímavější na celém filmu, i mytologie kolem Candymana není podána vyloženě zle, ale that´s not Enough! Finále je uspěchané a krom první vraždy jednoho páru- což dávalo naději, že se celý film ponese v podobném duchu, tak to byla spíš jen ochutnávka něčeho, co rozhodně nepříjde. A hudba? tak tu jsem snad krom bzučení včel ani nezaznamenal. O atmosféře, lekačkách či děsu rovněž nemůže být řeč. Kdyby se režie chopil Jordan Peele, tak to mohlo být zcela výživnější a rozhodně i zábavnější. Takhle je to trochu MEH a disgrace. A já jsem momentálně víc otrávený než po včelím jedu!  Nemám nic proti homosexuálům, ale aby byli častěji na scéně než samotný Candyman, tak to je trochu moc. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 2/5 Hudba 2/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 4/5. 4/10.

See - Bratři a sestry (2021) (epizoda)

Šíleně nadupanéj Comeback ..Wow kričím až do nebes . TVL!! Jazyk vypláznutý až kdesi na zahradu, řval jsem sprostá slova hodinu vkuse. Zážitek jak svině. Momoa to tam zas řeže a láme, že krev stříkala pomalu z TV až na mě! Dreams comes true. Novéj nástupce GOT bez debat. Nic lepšího jsem v seriálové produkci od Warriora neviděl.

Bangbeob : jaechaui (2021)

Korejská variace na Death Note s nemrtvými a je to Jízda!!  Jížní Korea po delší odmlce dává o sobě opět vědět a hned tasí Blockbuster jak řemen od scénaristy Train to Busan ( podoba je sakra znát) a je to výborné. Jížní Korea je proslavená sériovými vrahy, ale co když oběti zabíjejí Nemrtvi? Tak to je už sakra problém i pro Korejské detektivy. Hlavní padouch má schopnost přivolávat mrtvé k životu a manipulovat s nimi a je to organizovaný "Zombie" Mayhem, který díky parádnímu hudebnímu podkresu a intenzivními akčními scénami místy bere dech. Trochu mě mrzí, že se film musel obejít bez Krve, ale to i Train to Busan a fungoval. Vzhled nemrtvých je skvělý, jejich pohyby, křupání kostí a následný rozpad v prach je podán působivě. Takový organizovaný útok na ohromnou farmaceutickou společnost a následná automobilová honička v Tunelu je fakt parádní. Celý film má šílené tempo, vizuálně skvělé, dojde i na pár dějových zvratů, dokonce došlo i na klasický martial art s agentama, to jsem tady fakt nečekal, atmosféra je hutná a byť podobnost s Death Note je očividná, jde si to vlastní originální cestou a já si ty 2 hodiny velmi příjemně užíval. That´ s the Way! Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 1/5, Herci 4/5. 8/10.

Pomsta (2021)

Maggie Q je über sexy Jane Wick as a Protégé! Martin Campbell má za sebou Casíno Royale, Zlaté Oko, Zorra i Foreignera, takže není úplně obyčejný akční rutinér a doručil sympatickou akční jízdu, která příběhově nepřináší nic moc nového do žánru, ale zároveň nedělá akčnímu žánru ostudu a z těch posledních Female Assassin Hero mě Protégé bavilo nejvíc, uvidíme, co na to Kate? Překvapila mě Maggie Q, která má nejen sex appealu na rozdávání, ale zároveň i dobře hraje a v akci není žádné nemehlo, v čemž mě překvapil i Michael Keaton, který si záporáka zase a opět užívá a tyhle jejich vzájemné střety jsou slušné. Twist Kill me or Fuck me je vyloženě výbornéj. Krom herců potěší i parádní vizuál, skvělá přehledná kamera, slušná akce, kde mě nejvíc potěšilo šťavnaté Rko- krve je tu na Americké poměry k mému uspokojení dostatek, takže za mne byť jednoduchá, tak dostatečně zábavná akční jednohubka, v kterou jsem rozhodně před zhlédnutím nedoufal. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 4/5. 7/10.

Komár (2020)

Uwaga! Cronenberg meets Kafka ?? F YOUU!Kdyby tohle viděl Cronenberg, tak na polskiego Režiséra pošle Vzteklinu! Film se až příliš dokonale snaží podobat Mouše, ale to zůstalo jen v příslibách ( těch východních samozřejmě). Hlavnímu hrdinovi se v bytě začnou líhnout mláďata Komárů až z toho vznikne jakýsi Artový Buttefly, kde se víc řeší ekonomika a víno, než cokoliv zajímavého a když už vypadalo, že by se to mohlo rozjet, tak to skončí v Mrtvé Zóně. eXistenZe filmu je neznámá a je to taková nuda, že jsem z toho málem dostal Shivers! Fail v dějinách filmového Hmyzu. Příběh 2/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 1/5 Hudba 1/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 1/5, Napětí 1/5, Emoce 0/5. 1/10.

Corpus Christi (2019)

Jan Komasa je rozhodně šikula a jeho Hater považuji za novodobou špičku Polské kinematografie. Corpus Christi mi na disku ležel asi rok a kvůli tématu se mi do něj vůbec nechtělo a ve výsledku je to docela strávitelné, ale rozhodně nic, z čeho bych padal na kolena. Bartosz Bielenia hraje skvěle a scény z pasťáku mě bavily, scény z kostela už naopak méně. Docela to zachraňuje intenzivní finále a postava Bonuse je opravdu zrůdná, ale byl bych raději, kdyby hlavní hrdina v průběhu filmu více řádil- tedy ženy, drogy, alkohol- tohle je zde nastíněno jen v menší míře a jen za příběh utrácet hvězdami nehodlám. Příběh 4/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5. 6/10.

De Oost (2020)

Jsou jen dva druhy lidí. Lovci a oběťi!Holanďané tasí solidní Válečný Thriller odehrávající se během Indonéské války o nezávislost hned po druhé světové a je to režijně, herecky i vizuálně velmi dobře zvládnutý film.Film by se dal rozdělit na dvě poloviny, kde ta první je spíš Drama- seznámení s postavami, vývoj postav a nastínění historie, ta druhá půlka se mi líbila podstatně víc, jelikož hlavní hrdina se přidá do elitní armády, které vévodí nemilosrdný a krutý Kapitán, jehož praktiky nejsou všem po chuti. Jakmile dojde na nemilosrdné vraždění vesničanů, tak je to docela nepříjemná podívaná, která v úplné 20 minutovce nabere ještě další nečekaný směr a musím říct, že přepnutí do Survival Módu se mi hodně líbilo.Mohlo to být kratší a akčnější, ale i tak se jedná o povedenou záležitost, kterou si fanoušci Historie a válečných filmů nesmí nechat ujít.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5. 7/10.

Dávné rituály (2020)

Exorcism done by the Old Way ! I´m Motherfucking Bruja!Hlavní hrdinka je sympatická novinářka Mexického původu, která se vratí do své domoviny udělat reportáž o čarodějnictví, avšak je unesena místními lidmi, kteří tvrdí, že je ztělesněním ďábla a líbilo se mi, že takhle film okamžitě začíná bez zbytečné 30 minutové omáčky.Exotický a refrešující přístup k dost vyčpělému subžánru Exorcismu, který díky atraktivnímu prostředí Mexické Jungle a kulturním rozdílům působí sympaticky a nemálokrát mě dokázal překvapit.Film má styl, sympatické herce, parádní masky ( finální vzhled démona cool), došlo i na pár lekaček, skvělé jsou halucinogenní výjevy a půl hodinové vymítání je správně mystické. Při sledování jsem zavzpomínal i na Korejský the Wailling a takové šťourání rukou v břiše bylo docela nepříjemné.Old Ways sice není žádná revoluční a velká pecka, ale je natolik sympatická, zábavná a snaživá, že ji rád 4 hvězdu přihodím. I s přihlédnutím k tomu, jak nezajímavě k látce Exorcismu přistupují jiní tvůrci posledních pár let.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5.7/10.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Fanboyové asi pohoní, ale Evil zůstal chladný. Dějově mě to vůbec nebavilo, monstra jsou až moc obyčejné, ale chápu náročnost kresby, naštěstí Rko je fajn a fatality měly něco do sebe, ale jakmile se to přestalo řezat, tak trochu zívačka. Raději bych 3D Animaci, monstra z her a rozhodně bych uvítal i Humor. 6/10.