Mischief Night (2013)

Předem napíšu,že žánr home video ( teda home invasion) nemusím,ale když nějaký výjde, rád se mrknu. Toto byl i případ právě Mischief Night, moc jsem nečekal, skoro nic,ale nakonec jsem byl velice překvapen. Chválím výborný nápad tvůrců, kde slepá holčina bojuje s nevítaným hostem. Ten pocit když nic nevidíte a on klidně stojí vedle vás, není zrovna nejlepší a dokonce mě i zamrazilo. Závěrečná pointa překvapila taktéž a gore se zde objevilo taky. ( Scéna s motorovou pilou mě potěšila a donutila mě zvýšit hodnocení). Pokud nemáte co dělat, jste sami doma a jste slepí je tenhle film rozhodně pro vás.

A Perfect Child of Satan (2012)

Film o tlusté, hnusné holce, která 15 minut mele do kamery a 5 minut dostává zabrat. No, čekal jsem o hodně víc a určitě tomu nepomohla ani dokola se opakující hudba.

Ruiny (2008)

O filmu jsem nevěděl skoro nic. Jen trošku koncept děje a to bylo vše. Musím říct, že jsem byl velice překvapen originalitou děje a také herci nebyli vybráni špatně. Co mě určitě dostalo byla přítomnost menšího gore, za což přidávám hvězdičku. Film nestíhá nudit, pořád někdo padá do chodeb, umírá nebo řve. Tlak, který je vyvíjen na oběti od Mayů je taky zajímavý a já osobně bych nevěděl co dělat. (Pravděpodobně bych si vytáhl ps3 na baterky a hrál bych GTA V). Po zhlédnutí filmu jsem vyhodil všechny sousedovy kytky. (Pampelišky, kaktusy i palmy).

Ať vejde ten pravý (2008)

Další film, který mi zůstane v paměti ještě hoodně dlouho. Skvěle odvýprávěný příběh, kde se mladý šikanovaný kluk setká s mladou holčinou, která je však upírka. Ale bohudík to není až tak horor, jako spíše skvělé, dětské drama. Herecký výkony děti byly něco neskutečného a věřil jsem jim každou grimasu a každou větu, kterou vyslovili. Celý film jsem nikdy neodhadl co se stane dál, vždy mě dokázal něčím překvapit. Atmosféra ve filmu je velkým tahounem, který Vás donutí se dívat aniž by jste jednou mrkli. Poslední bazénová scéna ve mě vyvolala ještě větší nadšení a nezbývá mi než dát jasnou plnou palbu. Stmívání může jít hrát baseball.

Shutter (2004)

Tak tohle byla neskutečná atmosférická nálož. Na začátek řeknu, že Asii nebo Thajsko vážně nemusím a tak jsem do toho šel s menším odporem. Na stranu druhou vím, že tyhle duchařiny umí vyděsit a také přečtené komentáře mě přesvědčily, že se mám do toho vrhnout. No, nelituji, ikdyž moje trenky litovat budou. Takovou nálož lekaček jsem už dlouho nezažil. Ikdyž jsem je očekával, tak jsem stejně sebou cukl a převrhl se z křesla. Příběhově velice slušně napsané. Pro mě jedna z Top duchařin.

Země kůlů (2010)

Upíři, upíři everywhere. Zombie nebo upíři, všechny tyto filmy jsou postaveny na jedno brdo. Epidemie, lidstvo v prdeli a postapokalyptická Země. I tady tohle vše je. Pár přeživších, jeden drsňák, druhý panic a klasicky jeden černoch. Klasické klišé, kdy už víte jak to asi dopadne a co se bude dít dál. Moc akce tady nebylo, ale tupíři vypadali dobře, dokonce jsem se i lekl a hlavní heroes mi taky sedli do noty. Ikdyž se film trošku táhl, dalo se to dokoukat bez jakékoliv újmy na zdraví.

Uneseni (2010)

Tak tohle byla vážně ujeťárna. Tyhle filmy já prostě miluji. Jeden barák, nevinní lidé, 3. grázlové. Psychický nátlak stále stoupá, nikdo z obětí neví proč zrovna oni. Pak se rozhodnout bojovat o život a grázlové začínají mít vztek, nemají kontrolu, pořád se něco sere. Musím pochválit herecké výkony, ty byly na hodně vysoké úrovní a dokázal jsem se do obětí opravdu vcítit. Posledních 20 minut stojí za to a vyplatí se čekat do konce, ikdyž Vás třeba film nebaví. Zase se mnou scénáristé lidově vyjebali. Pokud se Vám Líbil Mother's day, je tento film přímo pro Vás, pokud ne, pusťte si radši kutila Tima.

Pomsta živých smolařů (2004)

Když jsem si pustil tenhle film, řekl jsem si, že to bude kravina, nudná německá zombie komedie. A ono se z toho vyklubala docela dobrá řachanda, u které jsem se dobře nasmál. Vtipné postavy a ještě vtipnější dialogy změnily můj názor okamžitě a už od 10. minuty jsem věděl, že mě to bude bavit. Hlavní hrdinové totální looseři, kteří viděli vagínu maximálně v National Geographic. Ani jeden mi nebyl sympatický, ale musím přiznat, že své postavy zahráli skvěle a jejich dialogy a scény mě dokázali dobře rozsekat. Určitě překvapení zvlášť když to vyšlo z Německé produkce.

Ils (2006)

Francouzské horory, či thrillery mě dokážou vždy pořádně zabetonovat do křesla. Ať už svou brutalitou, atmosférou nebo příběhem. Před puštěním tohoto snímku jsem si říkal, že to bude nářez aspoň po té atmosférické stránce, ale ani tu jsem tam nenašel. Postavy hnusné, uřvané, že i Hulk by se z jejich křiku zmenšil na trpaslíka. Dále děj, celou dobu jsem vyloženě čekal, až se něco stane a čekal jsem dlouho. Na druhou stranu, pár scén mě potěšilo a proto nedám jen 2*, jelikož bych to podhodnotil. Není to vyloženě špatný snímek, ale čekal jsem víc a zase jsem byl podělán na břicho.

Dům milosrdných sester (1983)

- U tohohle filmu si vážně říkám, že byl 10x lepší remake, než jeho předloha. Hned napíšu proč. Takže vraždy všechny mimo záběr, kameraman se asi při vraždě vždy otočil strachy, aby neviděl ten masakr, ale zapomněl, že má v ruce i kameru. Dále děj a závěrečná pointa, to bylo něco tak trapného, bohužel i v tomto zvítězil remake na plné čáře. A naposledy provedení vražd, to bylo taky hodně slabé. Očekával jsem dost, jak všichni slibovali, ale dostal jsem strašně málo.