• Romantický

Nešika (2011) (seriál)

První řada byla parádní, ale každá další je větší a větší úlet. Opakování vtipů a sklouzávání k trapnosti tomu nepomáhá.

Aloha (2015)

Pokud je něco romantická komedie, očekávám film typu Kopačky, 50x a stále poprvé nebo tak něco. Prostě film, kde budou i vtipné momenty, tady nebyly, dokonce ani úsměvné momenty tam nebyly. O tragickém obsazení nemluvě. Nechápu oblibu Bradleyho Coopera a tenhle film mě fakt nepřesvědčil, že je dobrý herec. 1* a to sotva.

M*A*S*H (1970)

Seriál patří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale film mě opravdu nebavil. Nebylo to ani vtipné a ani dramatické. To, co jsou v seriálu radostné lumpárny, to je ve filmu buranská sranda. Ani jedna z postav není sympatická. Možná je film takový "víc pro dospělé" hlavně typem vtipů, ale moc mu to nepomáhá.

Plivu na váš hrob (2010)

Moc nechápu, o čem tenhle film měl být. Mělo to být hororové? Nebylo (a nechápu, jak to někdo může považovat za horor). Mělo to být nechutné? Jo, trochu, ale nijak výjimečně. Předem předvídatelné, co se stane, nic nového. K tomu kupa nelogičností - ok, tak ona si tak pobíhá po lese... polonahá... pak se záhadně vyhrabe z řeky, vše přežije, umyje si někde vlasy, upraví se a nepozorována je dostane? Jako jak? Určitě by ji nenašli, když ji všude hledali. Jasně.

Zmizení (2013)

Film sám o sobě mě bavil, ale není dobré u něj příliš přemýšlet. Pak by se člověk mohl divit, jak je možné, že (spoiler) děti vlezou do hnusného karavanu k takhle děsivýmu týpkovi. Stejně tak by mohlo být zarážející, kde vzal týpek řidičák, když (jak upozornil Keller) je retardovaný. Stejně tak by asi policie propuštěného podezřelého sledovala podstatně víc, aby se mu nemohla stát nějaká ošklivá příhoda. Ale hlavně, asi by se jim nepodařilo prolézt celý dům a karavan a nenajít žádné stopy. Nejspíš by se jim podařilo najít i holky samotné v díře pod autem.

Zmizelá (2014)

Zápletka sama o sobě mi nepřišla tak špatná. Asi bych filmu odpustila pár nelogičností, dokonce i to, že Ben Affleck má talent sádrového pstruha a v podstatě celej film jen koukal. Co už fakt nechápu, je neustálé obsazování Neila Patricka Harrise - štval mě v HIMYM, v x dalších filmech opět nezvládl nic jiného, než větší či menší parodie na Barneyho. Ale jestli je v něčem fakt šílenej, tak jsou to vážně míněné role. Takže herecké obsazení běs. A s totálně nelogickým koncem i končí moje tolerance. Ok, dejme tomu, že to hlavní hrdinka zvládne naplánovat, dejme tomu, že si zvládne odebrat tolik krve, aby si policie myslela, že tam musela přinejmenším vykrvácet. Následně přehodnotí svoji sebevraždu a skončí v domě nějakého magora. Pořád ještě by se to asi dalo tolerovat, ale po jejím návratu policie jako vůbec nebude řešit, že tam měla být měsíc, zranění má jen pár dní stará, záznamy na kamerách jsou z toho, jak se tam válí naprosto v pohodě a až kupodivu těsně před vraždou "únosce" tam je něco vidět. Následně jako typická unesená žena jede rovnou domů k manželovi (a ne někam poblíž do nemocnice). Pořád celá od krve je propuštěna z prohlídky v nemocnici. Kde si nevšimli, že si dost zranění udělala sama a ani jí neopláchli tu krev. Její verzi příběhu nikdo moc neřeší. Následně jí manžel uvěří, že je s ním těhotná. I kdyby - tak zajít si na kliniku a projít úspěšným oplodněním není otázka hodiny, že? A následně přijde brutálně nelogický konec, kdy s ní on zůstane?

Zulu (2013)

Film sám o sobě se rozhodně nevyhne škatulkám. Osobně bych bývala byla raději za zajímavou detektivku na téma vražda dívky, než to, co z toho ve finále bylo. Ve druhé půlce se nelogičnosti nějak nakupily (viz vystřílení domu), scéna na dunách taky byla spíš divná než dobrá. Takže by to byl dohromady spíš průměr, ale překvapil mě Orlando Bloom, asi první role, kde není za sladkýho hocha, takže 4*.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První dvě řady jsem ještě brala jako celkem vtipný seriál. Tak 4* ok. Nechápu, jak je možné, že to tenhle seriál dotáhl na 9 řad. V podstatě je to xx dílů o tom samém a tak nepřekvapí ani děj, ani vtipy. Bohužel nejsem divák, který ocení podivné postavy typu Sheldon (paradoxně možná, kdyby tam nebyl, tak by mě to bavilo o fous víc) a ani nebude nadšený z "krásky" typu Penny. Takže pro mě ztracený čas. Od nesympatických herců a postav, které jsou postupně otravnější a otravnější, až po ujeté zápletky.

Cizinka (2014) (seriál)

Na tenhle seriál jsem narazila díky nějakému žebříčku nejlépe hodnocených seriálů, což tedy vůbec nechápu. Nechápu ani vysoké hodnocení, protože seriál je brak se vším všudy. Zápletka jako z harlekýnky, nesympatická a nepříjemná hlavní hrdinka, nadmíru atraktivní protějšek a spoustu tuctových příhod. Dost mi to připomíná Sleepy Hollow a už u druhého dílu jsem se nudila. Člověk pořád doufá, že se to rozjede a ono nic. K tomu množství nelogičností a děr v ději. Pokud je někdo milovník Skotska a seriálů s příchutí historie, tak pak to má asi smysl. Jinak fakt ne. Neustálé flashbacky mě taky nebavily.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Nebýt v něm Depp s McGregorem, asi by to bylo podstatně horší. Ale rozhodně si podle mě nezaslouží tak nízké hodnocení, pár vtipných momentů tam bylo a celé to bylo sympaticky ulítlé. Takže spíš průměr až mírně nadprůměr.