• Romantický

Upírky (2012)

Na to, jaká je to na první pohled ptákovina, to bylo docela zábavné. Chvílemi trapné, ale očividně s jistou záměrností. Rozhodně to má světlé momenty. Vlad narážeč coby cukrář a pletač svetrů a Krysten Ritter v hlavní roli rozhodně stojí za to.

Tři bratři (2014) odpad!

Jasně, proč se pokoušet o něco nového, když je možné udělat rychlo výlet do několika pohádek v rámci jednoho filmu, zvlášť, když pak není nutné cokoliv přehnaně propracovávat. Stejně tak hudba se dá vykrást (v tomhle případě i z vlastní předchozí tvorby). Asi nikdy mě netahal "zpěv" tak za uši jako tady. Asi jsem nenašla jediné pozitivum.

Díra u Hanušovic (2014)

Nevím, asi jsem divná, ale ráda bych ve filmu viděla děj. Ano, jsou filmy, které i bez děje stojí za to, ale tady prostě nevím. Možná kdyby v obsahu distributora nestálo "...dojde k nečekané události..." Protože podle mého názoru se tam celou dobu nic nestalo. A k uměleckému "nic" mi tam zase ledasco chybí. Jeden z filmů, které sice emoci vyvolají, ale nejsem si jistá, jestli vztek, že se nic nedělo, nic nezjistilo a nic nikam neposunulo, je zrovna to, co by měl film zanechat.

Zejtra napořád (2014) odpad!

Tváří se to strašně vzletně, na první pohled to vypadá jako velkofilm, ale ve finále to nesahá ani po kotníky tradiční šabloně kluk přehlíží nejlepší kámošku a ona za ním přiběhne na letiště. Hrůza. Jo a to sebekomentování postupně snad vykrádá všechny možný podobný filmy. Možná by to chtělo když už, tak aspoň věčně nevykrádat Trainspotting, Podfu(c)k a Po krk v extázi. A když už vykrádat, tak aspoň nějak důstojněji.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Dobře, chápu, že tohle téma je už tak vytěžené, že je těžké přijít s něčím novým. Ale sakra Drákula, který žije v Bradavicích, chce ze všeho nejvíc mír, jen si sem tam někoho nabodne na kůl. To bych možná ještě přežila. To, že se tam kupí netopejři a likvidujou protivníky už bych moc nedávala. Ale film o Drákulovi s několika bojovkama bez kve? To snad ne.

Newyorská romance (2013)

Na jednu stranu to nebylo špatné, na druhou to nebylo moc dobré. Kdyby tam nehrála Keira, kterou mám ráda, tak by to byla vyloženě nuda. Takhle tomu chybělo asi tak nějak všechno... závěr taky spíš nic než moc. Akorát mě celkem bavil soundtrack.

Zakázané uvolnění (2014) odpad!

Co to mělo být? Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a nakonec nic? Snad jediné, co mě na tom bavilo, byla záměna Jelena s jelenem a Sokol.

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Jako první jsem viděla Mozek a Sexuální život a říkala si, super, to je paráda. Bohužel jsem si pak pustila i další díly a při nejlepším možná tak vykrádačka Malé Velké Británie. Ono kupodivu k vtipnosti nestačí jenom být nekorektní.

The Truth About Emanuel (2013)

Musím říct, že mi to nepřišlo jako až tak super film, ale je škoda tak nízkého hodnocení (hlavně ve srovnání s jinými). Dost věcí (hlavně závěr) bylo mimo, ale přesto to nebyl marný film. Hlavně linka s Claudem mě bavila snad víc, než ta hlavní. Jsem celkem zvědavá, do kolika let Kaye podobné role vydrží, přece jen jsou věci, které mohly mít kouzlo ve Skins, ale časem už nějak opadá.

Vejška (2014)

Gympl mi přišel super, tak jsem měla očekávání asi trochu moc vysoko. Tohle bylo o ničem celou dobu a konec to jen dorazil. Vtipné mi to taky nijak zvlášť nepřišlo.