• Fantasy

Fantom Paříže (2001)

Popravdě, tento film by mě zcela minul, kdybych tehdy neviděl ukázku v Kinoboxu. Po jejím shlédnutí jsem věděl, že něco takového zkrátka vidět musím. A nezklamal jsem se, Francouzi opět vytvořili skvěle koukatelné "zhollywoodizované" dílko. Ano, leckomu nemusí vyhovovat bojová umění, které Alchymista předvádí, nebo originální vizuální stránka snímku, ale mě se rozhodně film velice líbil. Až na předvídatelný a přitom zvláštní konec, ale to už je taková osobní bolístka :-)

Smrt panen (1999)

Tragikomedie o životě pěti sester pod výchovou svých možná až příliš přísných rodičů, vedoucí k názvem filmu ohlášeném závěru, mi přišla rozhodně zajímavá, ale netroufám si jí dát vyšší hodnocení, protože na mě přes své téma nezanechala žádný výraznější dojem. Je ale pravda, že jde o příjemně neobvyklé téma (možná bych v těchto souvislostech neměl používat slovo "příjemný", ale co už).

Wasabi (2001)

Příjemná, svižná akční komedie se skvělým Jeanem Renem (v soubojích drsný, v intimních momentech neohrabaný). Bohužel film trochu ztrácí v dojemných dialozích mezi tatíkem a dcerkou, ale beru to jako nutnou úlitbu v každém druhém současném filmu.

Únosci (2000)

Film o únoscích těhotné ženy mě zaujal absencí nějakých výrazně kladných charakterů. Proto si scénáristi mohli dovolit na skoro každou postavu nachystat nějaké tajemství z minulosti či chystaný podraz. Bohužel, tempo filmu dosti kolísá mezi zábavou a relativní nudou, naštěstí konec patří k těm zábavným.

Po čem ženy touží (2000)

Skvělá romantická komedie, která je ze začátku spíše komedií než romancí a jde jí to skvěle. Některé scény a pointy jsou úžasné. Ke konci, kdy začíná převažovat romance, je to trochu slabší, ale stále v únosných mezích.

Můj soused zabiják (2000)

Když jsem viděl poprvé, byl jsem naprosto nadšen. Ale při opakovaném shlédnutí již nelze přehlédnout některé chyby, které to zbytečně kazí. Ale nemám ani slovo výtky proti ústřední dvojici Willis-Perry, šlo jim to spolu skvěle (a Michael Clarke Duncan jim výborně sekundoval).

Můj soused zabiják 2 (2004)

Dobrá, je to slabší než díl první, ale pořád to není nijak výrazně špatné. Ano, většina zábavných scén více či méně vykrádá jedničku, ale přesto jsem ochoten to akceptovat, když to dělá slušně. A přízvuk Kevina Pollaka byl roztomilý :-)

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Skvělý, svižný animák s pravda jednodušším příběhem. Perfektní dabing, takřka nepřestávající svižné tempo filmu a jen minimum nudných poučovacích vložek ho řadí mezi to nejlepší, co jsem v animovaných filmech viděl.

Wild Wild West (1999)

Sice je z filmu cítit trochu promrhaný potenciál, ale Will Smith má charisma, Kevin Kline je ve své roli roztomile neohrabaný a Kenneth Branagh si svého doktora Lovelesse evidentně užil. Ano, mohlo to být lepší, ale už teď je to dobré.

Wonderland Masakr (2003)

Systém vyprávění, kdy každá postava podá svou verzi a je na divákovi, čemu uvěří, je samozřejmě příjemně alibistický pro tvůrce filmu, kdy se nemusí přiklonit ani na onu, ani na druhou stranu. Ale jinak jde o solidní, řemeslnou práci bez nějakých výraznějších chyb, ale i bez nějakých nezapomenutelných momentů.