Re-Animátor (1985)

Nekompromisni, brutalni horrorova zabava podle pribehu H.P.Lovecrafta. Neda mi to abych opet nevyzvihl Jeffryeho Combse v roli pres mrtvoly jdouciho vedce Herberta Westa. Jim zahrana fascinace smrti a absence citu je naprosto uzasna. Zdatne mu sekunduje pouze David Gale jako Dr.Carl Hill (pozdeji jiz jen hlava Dr. Carla Hilla ). Velice povedena je trikova stranka, predevsim zaverecny souboj v pitevne je nezapomenutelny. Jeden z piliru moderniho horroru.

Blues Harp (1998)

Na Miikeho prekvapive krotke drama, ve kterem je v centru deni misto japonskych mafianu mlady hudebnik Chuji. Yakuzacky boj o moc se odehrava na pozadi jeho pribehu, aby se vse protlo ve skvelem finale. Miike se tentokrat odpustil skoro vsechny uchylnosti a (ikdyz to mam rad) filmu to vubec neublizuje, naopak. Pribeh je dostatecne silny sam o sobe a predevsim skvela uvodni a zaverecna cast svedci o Miikeho rezijni zrucnosti, ten chlapek je fakt machr.

Úsvit mrtvých (2004)

Jako akcni film mozna celkem zabavne, jako zombie horror dost zoufale. Nove pojeti behajicich zombie mi (stjene jako napriklad v desnem Resident Evil) vubec nesedlo. Nekolik povedenych scen (uvod, strileni "znamych osobnosti", motorova pila) nemuze zachranit horror, ve kterem naprosto absentuje jakykoli naznak strachu. Pro me osobne velke zklamani. Zlatej Romero..... EDIT: napodruhe a primo po Romerove originalu jeste mnohem horsi pocit, ten film je sracka

Krysař Willard (2003)

Prvni tretina az polovina filmu je naprosto dokonala. Nadherne temna, nadherne depresivni, Crispin Glover je tam naprosto omracujici. Bohuzel ve chvili, kdy se hlavni linii stava boj mezi Benem a Willardem film trochu ztraci na dechu. Kazdopadne jde o silny nadprumer, mozna vubec nejlepsi suchozemsky zvireci horror, i kdyz tam o ty krysy zas az tak nejde...

Toxický mstitel (1984)

Toxie, hrdina nasich srdci a jeho prvni dobrodruzstvi. Vpodstate jde o prosty pribeh o lasce a pomste, ovsem na tromacky zpusob. Vse od hercu, pres triky az po uchylnou hudbu je presne tak skvele, jak jsme zvykli z filmu na kterych se primo podilel Lloyd Kaufman. Slovy jedne z divek nad rozjetou hlavou maleho chlapce: "Yeah, this is fun!"

Konkurs (1999)

Nadherny film, Miike dokazuje svuj cit snad pro vsechny zanry. Nabizi drama, humor, city, napeti, strach a samozrejme sokuje. Hlavni hrdina je spravne sympaticky, jeho nova mlada pritelkyne krasna, jen ty zneklidnujici prostrihy do jejiho bytu davaji tusit ze se chysta neco velkeho. Pomale tempo prvnich dvou tretin jen umocnuje zaverecne peklo, ktere je filmarsky naprosto uchvatne. Snovou sekvenci by si mel poustet Lynch pokazde predtim nez se rozhodne zas neco natocit.

Návrat Re-Animátora (2003)

Nejslabsi Re-Animator, ale i tak celkem zabava. Combs je porad ve forme, bohuzel je uprednostnen pribeh doktora a (naprosto zbytecne) novinarky. Triky jsou na celkem slusne urovni, zabava smerem ke konci prudce stoupa. Doufam v dalsi dil.

Necronomicon (1993)

Povidkovy film z dilny Briana Yuzny, samozrejme na motivy del H.P. Lovecrafta. Tri naprosto rozdilni reziseri zfilmovali povidky The Rats in the Walls, Cool Air, The Whisperer in Darkness a cele to obalil Yuzna pribehem o Lovecraftovi a jeho patrani po Necronomiconu. V roli slavneho spisovatele se naprosto logicky neobevuje nikdo jiny nez Jeffrey Combs a cely pribeh o tom jak pise sve povidky je pomerne zabavny.... Prvni povidku natocil Christophe Gans a atmosferou se nejvic priblizuje Lovecraftovi. Navic se opira o dobre herce, predevsim Richard Lynch je skvely....Prostredni povidka je nejnudnejsi, zodpovedny za ni je Shusuke Kaneko, kde tenhle se vzal u Yuzny to nechapu :)..... No a zaverecnej kousek tocil sam Yuzna a jde o jeho typycky gorefest. Misty je to opravdu lahudkove brutalni, ale chybi tomu atmosfericnost prvniho pribehu.

Zámecká zrůda (1995)

Dalsi Gordonovka, snad inspirovana Lovecraftem, tentokrat z produkcni dilny bratri Bandu. V hlavni roli samozrejme Jeffrey Combs, ten chlap bude mit praci dokud budou Gordon a Yuzna tocit filmy. Film ma v prvni casti nabeh na to stat se trochu drsnejsi romantickou pohadkou, nastesti v polovine se vse v dobre obrati a uprchle monstrum zacne pomerne zabavnym zpusobem zabijet a znasilnovat. Brutalitou a otevrene zobrazovanou sexualitou si Gordon v nicem nezada s kolegou Yuznou, ktery se tentokrat na filmu nepodilel. Combs je v roli zniceneho otce alkoholika tradicne skvelej, ale Herberta Westa mam prece jen radeji. Skoda toho nudneho rozjezdu.

Tábor Sleepaway 2 (1988)

Angela Baker je znova na tabore a tentokrat uz jako vedouci. Vrazdy jsou prijemne vynalezave, nader dostatecne mnozstvi a cernocerne vtipky opravdu vydarene. Nadprumerny slasher, jsem spokojen.