• Pohádka

Paranormal Activity 2 (2010)

Narozdíl od jedničky, která byla naprosto perfektní a ještě dlouho mě z ní mrazilo, pokračování tohoto hororu je pro mě zklamáním. Autoři především nepřišli s ničím novým, vše zde už jednou bylo a v lepším provedení. Některé momenty byly zajímavé, avšak prapodivný konec mě utvrdil, že lepší hodnocení, jak tři hvězdy by bylo nespravedlivé.

Svědomí (1948)

Vynikající československý psychologický film, v němž jsou do detailu zobrazeny myšlenkové pochody bezúhonného a dobře postaveného člověka po spáchání zločinu. V hlavní roli výjimečný Miloš Nedbal, jehož svědomí a poslední zbytky morálního cítění nakonec donutí se ke svému činu přiznat. Jednoznačně pět hvězdiček, ten film nemá chybu.

Hrdina má strach (1965)

Politická satira z šedesátých let v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským. Ten se rozhodne postavit se za nespravedlivě potrestaného kolegu a poté si dokonce dovolí kritizovat socialistickou společnost. Namísto výpovědi je však povýšen. Film tak vyjadřuje absurditu tehdejšího společenského systému a ukazuje, že hrdina může být kdokoliv, kdo nejde s davem. Vedle výše zmiňovaného hereckého mistra ve filmu velmi dobře hrají I. Prachař, J. Sovák a R. Deyl.

Jeden z nich je vrah (1970)

Československé psychologické krimi s kvalitním obsazením a zajímavou myšlenkou. Jeden z prvních filmů Dušana Kleina, v němž bych vyzdvihl zejména herecký výkon Jiří Holého. Celkově mi lepší dojem z filmu zkazil poněkud nedotažený a nepříliš jasný konec a také se mi příliš nezamlouvalo Adamírovo provokativní 'pátrání', kdy bez jakýchkoliv důkazů zkoušel různé triky na podezřelé a pravda se nakonec stejně ukázala jinde. Od kriminalisty v jeho podání mi přišly noční telefonní hovory primitivně přesvědčující B. Šmídu k přiznání pod úroveň. Nepovedený konec stál film spadnutí do průměru a jednu hvězdičku.