• Krátkometrážní

Zjevení (2005) (seriál)

Tak v tomhle dílku sem se objevil jako kompars na mnoha místech takže bych to rád někdy viděl. Bill Pullman vypadá jako hodně v pohodě chlapík. Nicméně jinak zážitek nic moc, chodit 12 hodin po Karlově mostě a Kampě v hrozný zimě...

Měsíc 44 (1990)

Jedno z prvních sci-fi, co jsem viděl, pročež se nemůžu ubránit kladnému hodnocení, i když je to jen z nostalgie. Na druhou stranu Michael Paré jako charismatický agent a Malcolm McDowell jako neméně charismatický záporák, k tomu podivná klaustrofobní atmosféra, všudypřítomné vedro a zvláštní koexistence oněch navigátorů a samotných letců. K výčtu herců bych určitě doplnil Deana Devlina v roli jednoho z navigátorů. Dlouhodobý spolupracovník Emmericha - producent a scénárista (scénář např. Hvězdná brána, Den nezávislosti, Univerzální voják, Godzilla aj.).

San Babila: 20.00 hodin (1976)

Pohled na mladé neofašisty v Miláně 70. let. Je dobré si všimnout levicového ladění snímku, a to, jak jsou vykresleni neofašisté a v opozici proti nim mladí komunisté - neškodní intelektuálové, jejichž rebelie spočívá v letákách, pochodech a diskuzi. (Za 2 roky po uvedení snímku byl levicovými extremisty unesen a zavražděn italský premiér). Docela zajímavá je i móda tehdejších neofašistů - kozačky,kožené bundy a "cobretiovské" sluneční brýle, to by se mohlo vrátit :). Kvůli svému ladění byl snímek uveden i v komunistických zemích (i u nás, kde byl uveden pod zkomoleným názvem San Babilo : 20 hodin a s cenzurovanými dialogy). Legenda české elektronické hudby Vanessa odkazuje na film svoji písní San Babilo : 22 hodin z alba Vanessa Gun.

Kanárek (1999)

Nemáš ňákou Eňu ?

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Úžasný film... naprosto věrná adaptace mé oblíbené knihy od H.S.Thompsona, a to snad slovo od slova ! A navíc naprosto věrná adaptace drogové jízdy - pokud nemáte zkušenosti s něčím ostřejším, než je chlast a tráva nikdy nemůžete tenhle film plně docenit. Ze všech snímků, které se věnují drogové problematice tak tento nejvěrněji zachycuje stavy např. na halucinogenech. Mimochodem Terry tím propálil, že mu to min. nebylo cizí, i když některé jeho animace a předešlé snímky dávali tušit. "nic se přece neděje, dojdeš jenom k pultíku a potichu a klidně si objednáš pokoj " řekl jsem to nahlas? " Vidím mu na očích, že nám lže " a tuny dalších hlášek, které jste už slyšeli live, pokud jste experienced. Strach a hnus v Las Vegas je jasnou odpovědí na Kerouacovo Na cestě, tam, kde hipsteři nadšeně a plni pozitivních ideí vyráželi na svou pouť za svobodu, tak o dekádu později již dva zhýralci plni deziluze vyrážejí pouze za dalším fetem, raušem a bezvýchodností. Konec 60. let je opravdu hodně zajímavá epocha, kdy lidem začalo docházet, že ani tudy cesta nevede, přichází disko a koks...ou jé...

Blade Runner (1982)

SAMPLE Z FILMU - INTERPRET : Vanessa ALBUM: Vanessa Gun SKLADBA : Vyřazený z oběhu "Hey Deckard. Four, five, how to stay alive ? Six, seven, go to hell, go to heaven " (závěrečný souboj)

Černý déšť (1989)

znáte to... mlžný opary se povalují po neonových logách předních zaibatsu, technický světlo probleskuje mezi roletami, větráky rozmělňují oblaka kouře, od nabroušených katan jiskry odlétají, vlahá špína přízemních tržišť si to dává s chladem naleštěných vyšších pater a i ty ranní rozbřesky v sobě mají něco temného... po letech prostě musím zvýšit na 4, ty obrázky jsou bezkonkurenční

Sin City - město hříchu (2005)

Přesně v momentě, kdy to Nancy teprve začala roztáčet a chlapi už dejchali pěkně z těžka a k tomu hrála muzika, u který můžete chlastat a brečet, sem si řekl "Roberte, ty svině, tys mě dostal".

Časové pásmo bylo změněno