• Krátkometrážní

Zorro mstitel (1981) (seriál)

Obstojný dětský seriál, který u nás na VHS vydávala společnost FVS Prague v roce 1992. Vzpomínám si, že jsem ho v dětství i docela sledoval. Neškodné, ale ne úplně zlé. Na konci každého dílu Zorro řekně něco poučného (jak vznikl název Pacific atp.), nechybí ani nutný popleta seržant Gonzáles jako kontrast ke zlému kapitánu Ramonovi. Na obalech VHS je seriál prezentován jako ZORRO MSTITEL, ale přímo na kazetě je seriál uváděn jako ZORROVA NOVÁ DOBRODRUŹSTVÍ, dovolil jsem si tedy přidat oba. V českém znění Tonda Navrátil, Dana Batulková, Daniel Rous, Radovan Vaculík, Filip Jančík, Milan Kargula.

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda)

Spousta hodnotitelů si tady přes hodnocení ventiluje svůj vztah k neohipsterství nebo názor na jednotlivé postavy dokumentu, což je samozřejmě špatně. Ze všech zobrazovaných subkultur je tato jediná aktuální (nejde o retro a opakující se společné fragmenty, všechny ostatní kmeny tady fungují 20 a více let) . Právě s aktuálností přichází přílišná krutost dokumentu a také jeho největší síla, protože zachycuje v reálném čase "kmen" při jeho rozkladu (který se tak jako u ostatních dlouho nenápadně tvářil jako vrchol). Možná to bylo až příliš přísné (knedlíky a knihy, všechno od holky s nákloností k transparentním materiálům), ale proč vlastně ne...na hrubej pytel hrubá záplata. Revoluce konečně žere svoje děti a my true pankáči můžem jet dál a nebejt terčem vášní a identifikace od normálů a pohybovat se v pytli s pozérskejma dětma.

Míň je víc (2015) (pořad)

Ten orgastický moderátor jasně vede. Jeho ukájení klesajícím válcem je před desátou na pováženou. Jóó. Pojď ! Pojď !

Hříšný tygr (1988)

Patrik se po peckách typu Dirty Dancing, Ocelový meč či Red Dawn zřejmě rozhodl ukázat své charakterní herectví v téhle rádoby sžíravé srajdě, která českým distribučním názvem vtipně parazituje na prvním zmíněném hitu. No nevim, docela strašný to bylo, feťák, kterej všechny okradl, postřelil tátu, pravděpodobně se pokusil o vynucenej incest se ségrou (ty flashbacky nejsou zcela zřejmý) po letech vystřízlivěl a teď nedokáže pochopit, že z něj nejsou všichni posraný a nevítaj ho s otevřenou náručí. Svým způsobem to opravdu odpovídá obvyklému narkomanskému naturelu, ale hrdina je díky tomu dost nesympatický a jeho pohnutky trochu absurdní. Patrik se tak psími pohledy prokouká až na konec filmu, kde se všichni usmířej, spoiler, sakra.

Čínská dívka (1987)

Óda na 80´s a New York, Ferrara sice rozhodně není ani Scorsese ani Spike Lee, nicméně nelze téhle moderní variaci na West side story upřít solidní atmo, velmi slušnou kameru a hrst působových scén. Já se dobře bavil, nicméně až budu mít příště náladu na 80´s esenci s US / asijskými prvky sáhnu po Scottově Black rain. U nás vydal na VHS VIDEO-SPOJ. Populární stejnojmenný song od Davida Bowieho je o 4 roky starší kdyby něco...

Železná pěst mafie (1980)

Stejně jako kolega Karlos80 i já přidám jednu hvězdičku za Malisu Longo a za super scénu s cementem, bohužel, když přidám jednu ze svého pohledu, zbyde ve finále jen ta jedna. Plakáty či název lákají na poctivý eurotrash plný násilí a snad i erotiky, ale jedná se o ultralevnou nudnou příšernost s minimem jakékoliv akce, topornými herci a nezajímavými postavami s podivnou motivací. U nás vysílala TV Premiéra v roce 1993. V českém znění: Karel Urbánek, Jana Altmanová, Jan Přeučil, Hana Sršňová, Jan Vágner, Libor Terš.

Stepní lupiči (1964)

Typický levnější sandál své doby, který překvapí místy docela obstojnou výpravou, ale nepotěší chabým zkratkovitým scénářem. U nás uvedla v roce 1994 TV Premiéra (v CZ znění Daniela Bartáková, Kateřina Hrachovcová, Tomáš Juřička, David Prachař, Jiří Holý).

Penzion rozkoše (1980) odpad!

Při bloudění hvozdem raritních VHS jsem zase jednou šlápnul do pořádného hovna. Tento údajně erotický film (dle přebalu) vydala s rychlodabingem obskurní společnost Euro video film pod č. 037 (specializovala se na různé rádoby lechtivé eurotrash věci ze 70. let typu Jesus Franco apod.). Žádná lechtivost tady na pořadu dne rozhodně není, ale zaplaťpánbu. Dementní nevtipná komedie se drží silné francouzsko-italské tradice roztomilých popletů, kteří jsou jaksi mimoděk vystaveni nečekaným dobrodružstvím. I ty nejhorší fláky s Pierrem Richardem či Villaggiem jsou ovšem proti téhle amatérské levné ptákovině uměleckým dílem...vzhledem k podměrečné stopáži a jisté ne úplně sednoucí návaznosti některých scén, resp. jejich rychlému utnutí se domnívám, že původně zřejmě existovala ostřejší verze, která z nějakého důvodu později zmizela v propadlišti dějin..../jediný moment, kdy jsem se pousmál, když se těžkotonážní zákaznice jala s minipošťákem tančit divoce Tango a on vykřikl, snad nebude mé poslední!/

Kobry a užovky (2015)

Země (bohužel) vůbec né vzdálená a nejlepší českej film od toho Polskiho.

Felix a Meira (2014)

Po dvou shlédnutých rádoby artových kktinách na Febiu 2015 musím tuhle civilní a vítaně cudnou romanťárnu mírně nadhodnotit.