• Krátkometrážní

Mrcha (1993)

Solidní. Tímhle pozdním Martinem v roce 1995 potěšil Vapet a náš milý Sergio si ke sklonku své kino/video kariéry neváhal užít nahých holek. Zamračené Rimini a poměrně slušně atmosférický erotický thriller. V miniroli japonského obchodníka trashový matador Hal Yamanouchi, v roli šéfovi manželky matadorka krajek a výstřihů Serena Grandi.

Drive (2011)

Noční projížďky autem už nikdy nebudou jako dřív a babičko, proč nemá realita takovou barvu ?

Této noci v tomto vlaku (1984) (TV film)

Nechtěně zábavná klaustrofobická krimi blbůstka se solidním repetitivním hudebním doprovodem jak z ňákýho taliánskýho "džala" ty jo, což evokuje i v roli Vaculíkovy nastávající pochybná hvězda pochybných filmů Zora Ulla.

Alois Nebel (2011)

Sudetské Sin City asi ne, ale přesto je to působivá miniatura, kterou jestli protekčním, tak jen tím, že mi byla nejen jako sudeťákovi svými tématy blízká. Mohlo to být lepší ? Mohlo, ale proč by mělo být chybou, že se jedná o atmosférický, byť strohý, příběh nějak nechápu. Vizuál střídavě oblačný (už jen ta fyzika postav... film je naštěstí pohlednější traileru, který mi připadal jak intro z Mafie).

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Slušná akcentace kouření, jehož fanatičtí odpůrci připomínají Mccartyho fanoušky. Což samozřejmě nic nemění na tom, že kouření i rozpínající se stalinismus jsou špatné, áno.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Ale jo, je to sice v podstatě jen jeden další díl Top Gearu, navíc bez Jeremyho, takže koupě DVD je trochu rozhazovačná záležitost, ale já se pobavil. Nejsem fanoušek aut a motorismu, ale jsem velký fanoušek Top gearu a taky post-apo filmů a musím říct, že tato komediální moto verze apokalypsy má něco do sebe. Závěrečný souboj ozbrojených rezavých aut dobře známých z Mad maxe a jeho klonů je opravdu něco.

Poslední zápas (1991)

Koukat se na Poslední zápas dá, ale oproti predispozicím je to přeci jen zklamání. Uvažte: solidní a neotřelý béčkový nápad, italsko-americká produkce, béčkové obsazení jak víno (Silva, Napier, Borgnine, pro mě dosud neznámá kopie Roberta Daviho Oliver Tobias a samozřejmě oscarový herec Martin Balsam) a k tomu kombinace akčňáku, invazivního filmu a WIP, srdce trashera musí plesat. Bohužel to nefunguje až tolik, jak by mohlo, zejména kvůli občasné hře na vážnou strunu, která ale vzhledem ke zmíněným predispozicím vůbec není na místě.

The 3 Rs (2011)

The three Rs (as in the letter R) are the foundations of a basic skills-orientated education program within schools: Reading, wRiting and aRithmetic. Z komentářů na youtube: - school is teaching you about obvious, touchable things - it's putting the emphasis on how you say stuff, not what you say - correcting it or saying it's the other way around leaves you bewildered - shool kills your imagination and childness - you end up raping the Earth - despite the warnings you continue - flies buzzing is sound of your mortality, sound of time

Taxikář (1976)

SAMPLE Z FILMU - INTERPRET : Apollo 440 ALBUM : Electro glide in blue SKLADBA : Krupa "'Now back to the Gene Krupa syncopated style" (pouliční bubeník, kterého míjejí Travis a Betsy při cestě do kina)