Stíny v mlze - Tanečnice (2022) (epizoda)

Dle předpokladu mě začínají štvát vedlejší dějové linky, i proto hodnotím o hvězdičku méň něz předchozí díly. Tím hlavním důvodem je ale zbytečná překombinovanost rozuzlení případu. Pachatel se dal odhadnout vcelku brzo, proto chápu, že byl potřeba nějaký plot twist, ale (SPOILER!) pašování cigaret mi přišlo jako vaření z vody. Případu to z mého pohledu uškodilo víc než "obyčejný a předvídatelný zločin z vášně".

Stíny v mlze - Zákony ulice (2024) (epizoda)

Komentář obsahuje spoilery! Zatím rozhodně nejlepší epizoda druhé řady. Případ sice byl zase hodně překombinovaný, tentokrát ale alespoň "slepé odbočky" s drogami nepůsobily jako pěst na oko, aby měli kriminalisté co vyšetřovat, než přijdou na skutečného pachatele. Navíc závěrečná scéna v nemocnici a následný výslech byly zatím to nejlepší, co Stíny v mlze dokázaly nabídout. Excelentní Michal Kern i v tak malé epizodní roli dokázal strhnout všechnu pozornost na sebe. Právě pro něj nakonec epizodě dávám hvězdičky čtyři. Bohužel, ale nebýt zbytečných a neuvěřitelně nudných vedlejších soukromých dějových linek, věřím, že bych epizodu hodnotila ještě líp.

Stíny v mlze - Závod (2022) (epizoda)

Protože mě tentokrát ani samotný případ moc nebavil, nebudu zbytečně zabíhat do podrobností, jako je další stupidní vyřešení případu a další nesmysly. Vedlejší dějové linky jsou čím dál horší, a to i přes to, že jsem si myslela, že horší už být ani nemůžou. Dokonce i dějová linka s Miroslavem Hanušem začíná zacházet do absurdit, scéna z nemocnice byla tak přitažená za vlasy, že jsem zvažovala hodnocení dvěma hvězdičkama. Nakonec jsem se ale znovu přiklonila ke třem, celkové hodnocení jsou dvě a půl hvězdičky. I přes to, že mě epizoda nijak nenadchla, pořád to nebylo to nejhorší, co nám Stíny v mlze zatím nabídly. S dalším shlédnutím možná onu půlhvězdičku ještě odeberu.

Stíny v mlze - 243 (2022) (epizoda)

Další epizoda, která mě bavila více méně celá, pokud samozřejmě nepočítám vedlejší dějové linky. Jardu Plesla mám sice strašně ráda, ale z jeho postavy je mi vyloženě na blití ... Nelíbilo se mi ani to, že se do příběhu paradoxně musel vložit Miroslav Hanuš, aby se to konečně nějak posunulo. Protože scéna s houslema byla dost epická. A je sice pravda, že jsem si v průběhu celé epizody říkala, že jim to řešení případu jde nějak podezřele snadno, a jakmile došlo k (SPOILER!!) odhalení fotografa z odrazu auta a postupně k dalším nepravděpodobným rozuzlením, chtěla jsem epizodě napařit hvězdičky zase jenom tři, nakonec jsem ale musela zhodnotit, že to byla zatím asi jedna z nejméně otravných epizod. Proto dávám tři a půl hvězdičky a přikláním hodnocení ke čtyřem.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Už když byl film v kinech, mě jeho název hodně zaujal. Nakonec jsem se ale do kina nevydala. Teď si myslím, že je to velká škoda ... Knihu jsem nečetla, a abych pravdu řekla, jeho obsah jsem si přečetla až během sledování. Možná bych toužila po tomto filmu víc, kdybych vlastně věděla o čem je ... Po dlouhé době se zase natočilo něco, co dokáže pobavit samo o sobě, bez trapných vynucených vtipů nebo "nevhodného" chování a jazyka ... A to pořádně pobavit! Od začátku až do konce jsem se nemohla přestat smát. Geniální scény, skvěle zamotaný příběh a naprosto vynikající konec. Opravdu se těším, až si přečtu knížku.

Stůj, nebo se netrefím! (1997)

Ona je to vlastně ve své podstatě strašná kravina, ale člověk se aspoň zasměje. Některé hlášky jsou opravdu skvělé. A když se k nim přidají herecké výkony Josefa Abrháma, Radka Holuba a Jaromíra Dulavy, vyleze z toho nakonec docela dobrá komedie. Nejsou to sice čisté čtyři hvězdičky, hlavně protože je to taková hovadina, ale tři mě přijdou už zase málo ...

Svatá čtveřice (2012)

Na Svatou čtveřici jsem byla opravdu zvědavá. Ne proto, že by mě zaujal námět, ale proto, že mě zajímalo jeho zpracování ... Co se toho týče, celkové zpracování mě nijak neohromilo. Obyčejná komedie s trochu netradičním námětem. Protože jsem se ale při sledování dobře pobavila, nakonec jsem se rozhodla, že filmu přece jen dám čtyři hvězdičky, i když rozhodně nejsou plnohodnotné. Je ale pravdou, že tři hvězdičky jsou pro Svatou čtveřici přece jen trošku málo ...

Svatební zvony (2009) (TV film)

Nádherný, opravdu nádherný film, který patří mezi mé nejoblíbenější filmy s LGBT tématikou. Opravdu milá dvojice Hans & Nicki, maminka, která si tolik přála vnoučátka a tatínek s Hansovou 'novou maminkou' se nám ze začátku představí jako milá rodinka, ale po odhalení, že Nicki vlastně není žena, ale muž, se všechno mění. Opravdu hodně vtipně natočený film, který mě donutil brečet hned několikrát. Myslím, že Němci by měli takové filmy točit častějc, nádherné prostředí, skvělí herci a krásní němečtí chlapi, to je přesně něco pro mě. Opravu vynikající film, který ráda shlédnu i několikrát po sobě, dokáže pobavit, ale i rozesmutnit, ale i přes to působí jako úchvatná komedie s trochou té chlapské romantiky :) Opravdu jsem Edzardovi & spol moc vděčná, že takový film vznikl a já jej můžu hrdě nazývat jedním z nejlepších! :)

Svátek matek (2016)

Svátek matek mě opravdu velmi příjemně překvapil. Do kina jsem se vydala hlavně kvůli Jennifer Aniston. Předpokládala jsem, že půjde o další romantickou hovadinu, které absolutně nenávidím, ale obsazení mě nakonec přesvědčilo o tom, že i kdyby to opravdu byla hrozná kravina, bude to stát za to. Nakonec se ale z filmu vyklubala opravdu velmi příjemná komedie, ve které se překvapivě skoro žádná romantika neobjevila ... Ze začátku jsem se ve filmu sice trošku ztrácela díky velkému počtu různých postav a taky mě trošku vadilo to, že některé důležité informace pro dokonalé pochopení příběhu byly vysvětleny až za polovinou filmu. Samozřejmě ani tady se scénáristi nevyhnuli rádoby dojemným a "inspirativním" řečičkám, ale naštěstí se ve filmu objevovali jen v malé míře. Na pět hvězdiček Svátek matek sice nevidím, ale čtyři jsou opravdu zasloužené. Herecké výkony byly úžasné, scénář povedený. A navíc mě opravdu velmi potěšil otevřený konec mezi Jennifer Aniston a Jasonem Sudeikisem. Tento herecký pár spolu opravdu můžu vidět v každém druhém filmu! :)

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Musím se přiznat, že jsem až moc dobře tušila, do čeho jdu. Žádný zázrak jsem rozhodně nečekala, ale i přes to všechno jsem byla zklamaná. Princezna, která je matematický génius a mí oblíbení herci, kterým díky jejich stupidním přízvukům nebylo ani trochu rozumět, ne díky! Příběh sice nebyl úplně nejblbější, ale jeho zpracování bylo opravdu velmi, velmi slabé. Za začátku jsem sice měla pocit, že si pohádka "pouze" jednu hvězdičku nezaslouží, ale nakonec mě svým koncem přesvědčila, že zaslouží. A to vlastně jen díky krásnému obsazení, které ale bohužel dostalo velmi špatné role ...