2AM: The Smiling Man (2013)

V domnění, že se bude jednat o pokračování kraťasu The Smiling Man jsem se do sledování pustila s chutí. Okamžitě mi ale došlo, že se asi o pokračování jednat nebude ... Hodně, opravdu hodně slabý kraťas, téměř žádná hororová atmosféra a závěr naprosto směšný. 2AM se opravdu hororem snad ani nazývat nedá.

2Bobule (2009)

2Bobule mám ráda úplně stejně jako Bobule. I tato dvojka má plno úžasných hlášek a vtipných scén, u kterých se pokaždé směju jako při prvním sledování. Přes to, že se kvalitativně vyrovnává svému předchůdci ale musím hodnotit "jen" čtyřma hvězdičkama. A to z jednoho prostého důvodu. Příběh 2Bobulí je totiž o hodně slabší než příběh Bobulí. Ten se totiž dal ještě brát jako "reálný", kdežto nájemný vrah, který neumí vůbec vraždit, to je už spíš velká pohádka ... Každopádně ale i tak se k 2Bobulím velmi ráda vracím a pokaždé se velmi dobře bavím.

24 (2011) (TV film) odpad!

Krátké filmy jsou jako surrealismus. Někomu se líbí a považuje je za umělecká díla, jiní je zatracují a považují za slátaniny, které nemají hlavu ani patu. Já bohužel patřím do druhé skupiny. Z větší části krátké filmy nechápu, nevidím v nich žádnou pointu, naprosto postrádám jakoukoliv logiku a z devadesáti procent vůbec nepochopím, co tím tvůrce vlastně myslel. Tady to cítím úplně stejně. Všechny filmy jsou úplně bez nápadu, nudné a ve finále úplně zbytečné. Polovina působí jako reklamní spot na různé druhy povolání, druhá polovina pak jako nepovedené amatérské záběry ze studentských filmů. Jestli tohle má někomu ukázat "atmosféru současné České republiky", tak asi žiju úplně někde jinde, nebo možná v paralelním světě ... Vypadalo to na hodně zajímavý námět, bohužel z toho ale vypadl paskvil, na který jsem se vyloženě nutila dodívat. Jo a mimochodem, vypadá to, že si někdo na ČSFD spletl Jaroslava Plesla s Jiřím Vyorálkem, protože si jinak nedokážu vysvětlit, jak jinak by se v obsazení mohl Jarda objevit. Škoda, že jsem to nevěděla, mohla jsem se tohoto utrpení ušetřit, protože kdybych neměla vidinu toho, že tam přece jenom Jardu uvidím, asi bych to ani do konce nedala.

3-Day Weekend (2008)

Já osobně bych to za drama nepovažovala ... Romantické drama možná, ale naprosto přesné by to bylo, kdyby to bylo popsané jako romantická komedie. Ano, je tam rozchod a celý film je vlastně pouze o řešení nějakých vztahů, což naprosto nesnáším, ale u tohoto filmu mě to vůbec nevadilo, právě naopak ... Vtipná odlehčená atmosféra, kterou protíná pár ne zas tak závažných hádek. Plno krásných chlapů, kteří své role zvládají skvěle, inteligentní scénář a skvělá kamera, proto nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem ...

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Majordomus (2009) (epizoda)

Na jednu stranu se mi zdá proměna Donutilovy osobnosti hodně drastická, na druhou stranu je ale dost možné, že i takoví lidé existují. Škoda jen, že nebyla epizoda zpracována vtipnější formou, to bych možná i pět hvězdiček dala.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Vražedné překvapení (2006) (epizoda)

No wow, ono se dá z čárového kódu zjistit, kdy byl výrobek koupený, u které pokladny a kdo ho kupoval a kde přesně parkoval?! Včetně detailních kamerových záznamů? Námět byl sice zajímavý, ale logika a reálnost bohužel úplně vyletěla oknem. Dávám průměr, protože mě epizoda vcelku bavila, nejradši bych ale za to stupidní rozuzlení dala hvězdičku maximálně jednu.

3 sezóny v pekle (2009)

Na 3 sezóny v pekle jsem byla opravdu velmi zvědavá. Samozřejmě, že vím, že filmy, které získají Českého Lva, stojí většinou za nic, a hodnocení tady na ČSFD taky zrovna nijak nenahrávalo tomu, že by film mohl být tak dobrý jako jsem čekala, ale vzhledem k tomu, že ve v hodnocení s většinou uživatelů skoro neustále nemůžu shodnout, pořád jsem doufala, že se z filmu vyklube příjemná podívaná ... Hned ze začátku mi bylo ale hned jasné, že jsem přece jen měla věřit všem ostatním uživatelům než svému přesvědčení ... První polovina filmu je nudná, zvláštní jako všichni básníci tohoto typu a pro mě až skoro otravná. Celkově mě postava Jany lezla maximálně na nervy a možná právě proto jsem nakonec skončila u průměrného hodnocení. V druhé polovině filmu mě ale příběh konečně zaujal, protože jsme se z "báječného života" konečně dostali do pořádné "akce", na kterou jsem celou první polovinu čekala. Druhá polovina i samotný závěr filmu byla skvělá a opravdu se mi velmi líbila. Škoda tak zdlouhavého a nudného začátku, který byl sice opravdu excelentně zpracovaný a pro film samozřejmě nepostradatelný, ale mě bohužel tento styl života vůbec neoslovuje a proto ani nemůžu počítat s tím, že by se mi mohl líbit film s takovým tématem, Rozhodně jsem ale film neviděla naposledy, protože pokud pochopím a "strávím" onen nudný začátek, film si stoprocentně užiju stokrát líp!

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Dlouho jsem uvažovala, jak film ohodnotit. Zpracování bylo hodně slabé, ale herecké výkony byly naprosto vynikající. Jak Amelia, Antonia, tak i Thure předvedli úžasné výkony, které by si zasloužily daleko víc než obyčejný průměr. Bohužel ale zatím hodnotím průměrem, protože jak už jsem psala, zpracování bylo dost podprůměrné. Některé scény byly příliš dlouhé, skoro až nudné, občas i zbytečné ... Naopak důležité scény byly natočeny spíš jakoby mimochodem ... Opravdu škoda, každopádně filmu dám ještě jednu šanci a shlédnu jej ještě jednou, tentokrát v originálním znění a možná přece jen jednu hvězdičku přidám ...

4teens (2011) (seriál)

Když jsem se na seriál dívala poprvé, byla jsem z něj docela nadšená. Po druhém shlédnutí jsem trošku změnila názor a nakonec seriál ohodnotila "jen" čtyřma hvězdičkama. Dnes jsem se k seriálu vrátila potřetí. Nejdřív jsem se svým "upraveným" hodnocením souhlasila, dialogy mě přišly trošku umělé a hlavně situace příšerně vyšperkované, usmívala jsem se nad totálně nereálnými scénami. Nakonec mě ale seriál zase chytl jako při prvním sledování a v porovnání s dalšími seriály tohoto typu je 4teens opravdu nejlepší. Závěr seriálu byl sice až moc "zamerikanizovaný", ale myslím, že to překousnu a vrátím seriálu pětihvězdičkové hodnocení ... Protože přiznejme si, co bych já za takovou třídu na střední dala ...

5 minut ve tmě (2001)

Možná o trošku lepší kraťas než Okno. I když zpracování bylo poměrně o dost horší. Kamera mě vyloženě vytáčela a podivné záběry filmu taky moc k lepšímu nepřidaly. Každopádně se podařilo udržet skvělou atmosféru, což je rozhodně velké plus. Jinak mě ale bohužel film moc neoslovil.