4teens (2011) (seriál)

Když jsem se na seriál dívala poprvé, byla jsem z něj docela nadšená. Po druhém shlédnutí jsem trošku změnila názor a nakonec seriál ohodnotila "jen" čtyřma hvězdičkama. Dnes jsem se k seriálu vrátila potřetí. Nejdřív jsem se svým "upraveným" hodnocením souhlasila, dialogy mě přišly trošku umělé a hlavně situace příšerně vyšperkované, usmívala jsem se nad totálně nereálnými scénami. Nakonec mě ale seriál zase chytl jako při prvním sledování a v porovnání s dalšími seriály tohoto typu je 4teens opravdu nejlepší. Závěr seriálu byl sice až moc "zamerikanizovaný", ale myslím, že to překousnu a vrátím seriálu pětihvězdičkové hodnocení ... Protože přiznejme si, co bych já za takovou třídu na střední dala ...

5 minut ve tmě (2001)

Možná o trošku lepší kraťas než Okno. I když zpracování bylo poměrně o dost horší. Kamera mě vyloženě vytáčela a podivné záběry filmu taky moc k lepšímu nepřidaly. Každopádně se podařilo udržet skvělou atmosféru, což je rozhodně velké plus. Jinak mě ale bohužel film moc neoslovil.

60 sekund (2000)

Typická americká akční komedie ... Ale já jsem se opravdu bavila. Nádherné auta, vtipný scénář a pořádná akce, to je přesně to, co se od filmu očekává. Jedinou vadou na kráse byla Angelina se svým vzhledem - tohle je už opravdu trošku moc! ... Jinak si ale nemůžu vůbec stěžovat, herecké obsazení výborné a herecké výkony taky ... A to, že je film hodně daleko od reality? ... No a co, který akční film má k realitě blíž než daleko?

7 životů (2017)

Seven Sisters mě okamžitě zaujal už svým námětem, protože tento typ sci-fi thrillerů já opravdu můžu. Po shlédnutí traileru mi bylo jasné, že tento film opravdu vidět musím, a to i za cenu, že by se z toho nakonec vyklubala další průměrná hovadina. To se ale naštěstí nestalo. Film sám o sobě je místy tak napínavý, že jsem nedokázala sedět v klidu. Některé "plot twisty" sice byly předvídatelné už od začátku, jiné ale opravdu překvapily. Moc se mi líbila plynulost děje, kdy byly akční i napínavé scény perfektně sladěné, od každého přiměřeně, ani moc, ani málo. A i přes to, že nejsem zrovna fanouškem Noomi Rapace, musím uznat, že zde byla absolutně vynikající. Celkově filmu opravdu nemám co vytknout, snad si můžu jen postesknout, že takových filmů, navíc s tak zásadní pointou, není víc.

77 Beds (2003)

77 Beds je sice trochu zvláštní film, ze začátku mě ale docela pobavil. Nevím, jestli to mělo mít nějaký hlubší význam, pro mě to byla spíš oddechovka, která mě sice nic pořádného nedala, ale naopak ani nijak nenudila.