Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Trochu lepší než jednička.Příběh je složitější,ale to nevadí.Nejvíc mě štve srovnávání s mumií,která je horší.Depp je vinikající,ani v jedné scéně nehraje špatně.Bloom hraje sice líp než v jedničce,ale Deppovi se nevyrovná ani náhodou.Knightley hraje líp než v jedničce a hraje líp než Bloom ve dvojce,a je druhá po Deppovi co hraje dobře+je hezčí než v jedničce.Skarsgård je jako Willův otec zajímavý,ale má málo prostoru.Zato nový záporák je senzační,Nighty je jako Davey Jones charismaticky zlí,a jeho výstupy mrazí v zádech.Nejlepší potava po Jackovi a Elizabeth je kapitán Barbossa,který se vrátil.Triky jsou vynikající,hlavně posádka Bludného Holanďana vypadá úžasně.Hudba se moc nezměnila,jen skladatel Hanz Zimmer se ujal hudby ke dvojce.Celkově Piráti 2 předčili má očekávání a rozhodně nejdou ve stopách Matrixu.

Poseidon (2006)

Nemůžu si pomoct, ale tohle se mi fakt líbilo

Superman se vrací (2006)

Nejlepší Superman od toho prvního.Singer natočil intimní film a vůbec mi to nevadilo.Příběh plyně navazuje na první dva,i když někdy jde mimo.Herecké obsazení je opravdu skvělé - Brandon Routh je jako Superman skvělí,i když Christopher Reeve z nej ještě není.Kate Bosworth svoji Lois pojala životněji a je lepší a hezčí než Margot Kidder,a nakonec Lex Luthor v podání Kevina Spaceyho je nejlepší postava filmu,hodně se podobá Genu Hackmanovy,ale překonalho scénou na lodi,kdy Lois potká v županu a čistí si zuby,ta scéna je geniální.Další postavy byly vybrány také dobře,jen Marlon Brando hrál stejně - proč asi?Singer natočil svého Supermana s láskou,která je z filmu cítit a myslím,že se dokázal udržet na uzdě,narozdíl od Petera Jacksona a jeho King Konga,který je proti Supermanovi špatný film.Délka je podle mě uměrná a je skoro stejně dlouhý jako první,jen trochu delší,ale ani mi to tak nepřišlo.Jen bohužel první Superman zůstává lepší,ale tento díl ho následuje a doufám že Singer uskuteční svoji trilogii.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Rozhodně jsem od toho filmu čekal víc,knižka je pro mě dokonalá.Ale i tak se film povedl na výbornou,scénář se drží pevně knižní předlohy,ale konec úplně hodily do koše.Herecké obsazení není špatné - pro mě vždy vynikající Tom Hanks se bohužel na roli Roberta Langdona vůbec nehodí ale charisma má.Audrey Tautou zase Sofii Nevelovou nezahrála tak jak jsem si představoval.Jean Reno ja Bezu Fache hraje dobře,ale zasloužil by si víc prostoru,stejně je na tom Alfred Molina jako Biskup Aringarosa.Paul Bettany je jediný ze dvou herců,kteří své postavy zahrály dobře,jeho Silas je zahraný stejně,jako je v knížce popsaný+Bettanyho charisma dodává postavě ďábelskou povahu. Ten druhý je Ian McKellen je Sir Teabing,který hraje nejlíp ze všech,jeho Teabing je přesný jako když z knihy vypadl+McKellen dodává do filmu vtipné okamžiky.Celkově se tento film povedl,jenom jsem prostě čekal víc.

Do hlubiny (2005)

Ty tři jsou za Jessicu Albu, jinak je film hodně nic moc

Invaze (2005) (seriál)

1.SERIE-100%

Lovci duchů (2005) (seriál)

1.SERIE-100% 2.SERIE-100%

Ostrov (2005)

Geniální Sci-fi,Bayův druhý nejlepší film,hned po Skále.Vynikající příběh,který má své překvapení.Herecké výkony na vysoké úrovni,hlavně McGregor hraje skvěle,Johansson tady sice nehraje jako v Match pointu,ale její postava lecos vynahradí.Hounsou hraje tradičního policistu,který je nejdřív zlí a potom hodný.Bean je jako záporak Merick hodně zlí a jeho herectví je na stejné úrovni McGregora.Celkově se Ostrov povedl na výbornou,jen nechápu proč ho označili za nejhorší film prázdnin.Jest-li Bayův další film bude stejně dobrý,mamé se naco těšit.