Milenec nebo vrah (1996)

Slušný thriller s Markem Wahlbergem z kterého se vyklube pěkný floutek, pořádný parchant a šílenec. Ten jeho výraz v očích, když se naštve je fakt děsivý na první pohled. Ale co mi hodně vadilo a ubralo celkové hodnocení někam k bodu mrazu, byl otec hlavní hrdinky. Ten mi přišel víc dementní, než sám hlavní antihrdina, jeho chování je pro mně dost nepochopitelné, to on vyprovokoval tu bandu, aby napadla jeho rodinu. Ještě ke všemu mi už tak nesympatická postava přišla špatně zahraná, nudně, nezáživně a suše, takže kdybych měl hodnotit jen toho otce, dal bych tak jednu hvězdičku, a to jen za to, že nakonec svoji rodinu ochránil. Jenže díky teen slečnám Reese Witherspoon a Alysse Milano, celkový dojem opět výrazně stoupá nahoru :).

Bláznivá školka (2003)

Pár vtipných momentů, pár podařených dětských kousků, pár příjemných chvilek, chlap co dal přednnost rodině před lukrativním zaměstnáním, klingonská mluva, mrkev a brokolice.....jo šlo to, ale po druhé bych se na to už asi dívat nemusel.

Ed Wood (1994)

Si tak říkám, je jen škoda , že jsem od Edwarda Wooda neviděl žádný film, protože jestli byl opravdu takový jako v tomhle snímku, tak už jen ze zvědavosti, by mě nějaký ten jeho počin zajímal. At´už kvůli Belu Lugosovi (z jeho hlasu tuhne krev v žilách) a nebo kvůli umělé chobotnic,i nebo snad kvůli Torovi Johnsonovi, Vampíře....tenhle béčkovej režisér byl tak béčkovej, až je z něho v mých očích pořádný áčko, alespoň co do síly osobnosti, o jeho filmech nemůžu říct ani popel, když jsem žádný neviděl.

Četník ze Saint Tropez (1964)

První díl rovná se díl nejlepší, nejvtipnější a nejoriginálnější. Právě tahle role udělala z Luise de Funése nesmrtelného. On a jeho podání Cruchota je jedinečné, to jak dokáže podlézat svému nadřízenému a zároveň peskovat a terorizovat ostatní s nižší šarží je nenapodobitelné, takhle by to asi nikdo jiný nezvládl. Určitě k tomu přispěl i dokonalý dabing Františka Filipovského, který naprosto sedí. No a ten policistický zátah na nudisty je nazapomenutelný.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Realistický pohled do válečné zóny, poukazuje na fakt, že žádný voják není hrdinou, ale jen člověkem, který v takových situacích nemá ani zdaleka vyháno. A ta scéna, když černý jestřáb padá k zemi, tak ta stála za to.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Další ze série Byl jednou jeden... tentokrát ze světa historie. A opět je to nenapdobitelné, zábavné a ještě k tomu poučné.

Zimní příběh (1992)

Tentokráte se jedná o ženu, která zjistila, že musí muže bláznivě milovat, aby s ním mohla žít. Osud tomu chtěl, po několika letech se jí to vyplní a její dcerka konečně pozná pravého tátu. Zimní příběh celou sérii uzavíra a dokonce veselým koncem, takovým tím americkým happy endem.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Velký příběh o velkém přátelství mimozemšťana a malého chlapce. Film který jsem viděl mnohokrát a pokaždé byl stejně dojemný. Myslím si, že malé děti musejí mít docela strach, hlavně ze začátku, kdy mimozemšťané na naší planetě přistanou. E. T. je přítulný sympaťák, naučí se mluvit (mimochodem původní český dabing je mnohem lepší než ten z nové verze), má natahovací krk, svítící ukazováček použitelný k hojení ran, velké modré oči, velký apetit a taky mu chutná pivo. Takovej dokonalej domácí mazel, který nahradí psa i baterku.

Samotáři (2000)

Film pro fanoušky všelikého kuřiva a nejen pro ně. Zhulenej Macháček a jeho projevy, gestikulace, artikulace a problémy s pamětí jsou nezapomenutelné steně tak jako Labina Mitevská a její roztomilý přízvuk a samozřejmě také Ivan Trojan, který snad překonává i toho Macháčka.

Gladiátor (2000)

Gladiátora jednoznačně považuji za nejlepší hoolywoodský film inspirovaný antickým světem. Velkofilm, který mně nabídnul jen samá pozitiva. Parádní soundtrack, přitažlivý vizuál, svižně odsejpající příběh. Nezapomenutelná počáteční bitva s barbary, charismatický až heroický Maximus, nespravedlivý a tragický osud rodiny našeho Maxima. A především následná pomsta, spočívající v kosení kolegů v areně, vedoucí až na samotný gladiátroský Olymp, tedy do římského kolosea. Jediným mínusem tak zůstává smrt Olivera Reeda během natáčení.