Z pekla štěstí (1999)

Pohádka, které chybí kouzlo, ale oproti druhému dílu je to vlastně klenot. Za upozornění stojí čerti, v podání Václava Vydry a Rudolfa Kubíka, ale jinak mně nenapadá nic, co by se dalo vyzdvihnout.

Lotrando a Zubejda (1996)

Toto je jedna z mých oblíbených pohádek. Svěrákovi písničky mají nezaměnitelné kouzlo, a tak je tomu i v této pohádce. Jendoduché, ale trefné a šmrncovní texty, příjemná melodie. Tak jak to umí Svěrák a Uhlíř.

Proměna Placida Lakea (2003)

Musím uznat, že jsem se docela zasmál. Na první pohled možná oddychový film, ale na ten druhý i něco víc. Příběh se dotýká otázek o životě a bytí, o přizpůsobení se společnosti. Otázka zda-li zapadnout do společnosti nebo se z ní vydělit nezná jednoznačně správnou odpověď. Podobný problém řeší jak Gemma (opravdu jí to sluší) tak i Placid. Otec Gemmy je skálopevně přesvědčen, že jeho dcera půjde na vysokou a stane se další Marií Curie. Naproti tomu otec a matka Placida chtějí mít ze syna dalšího hippies. Všechny postavy jsou jedinečné. Zejména otec Gemmy, který je doslova posedlý vysokou školou, rodiče Placida, kteří jsou pořádně ujetí (ať žije mír, násilí nic neřeší, budeme sedět a jen tak si užívat...a tak podobně). Dále stojí za to vypíchnout sekretářku, která je tak trochu nymfomanka a také žárlivého Placidova kolegu z práce. Film, který mě příjemně překvapil.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Ženy umí být rafinované, když chtějí. Ženy umějí být svůdné. Ženy taky dokáží být podlé. Ženy měly odjakživa moc, i když dřívě spíše v latentní podobě. Pravdou je, že od počátku věků, nehledě na volební právo, byli tím krkem, který hýbá hlavou. Hrdinky seriálu o tom vědí a tak se podle toho chovají. Některé scény jsou opravdu povedené a dokáží vyrazit dech. Seriál, co sebou přináší situace, které dokáží rozproudit i moji jinak klidnou povahu. To, co se děje u nás v domě mezi sousedy, je proti tomu prd. Díky Zoufalkám jsem si uvědomil, že náš čyřpatrový dům je místo klidu a míru.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

V naší galaxii existuje celá síť hvězdných bran, která umožňuje cestovat vesmírem. Páni! Ne nebojte se, nesnažím se Vás mystifikovat. Neztratil jsem kontakt s realitou, uvědomuju si že svět Star Gate je fiktivní, ale přesto velmi blízký skutečnosti. Jednak se dějově odehrává v současnosti, ale především je princip samotného cestování založen na snáze uvěřitelném principu, než jsou meziplanetární lety. Za pomoci hi-tech zařízení, uloženém v přísně střeženém komplexu Cheyenne mountain, jsem spatřil mnoho planet a navštívil spoustu neprobádaných světů. V tomto bodě nutno podotknout, že Hvězdná brána není slepencem mnoha oddělených na sobě nezávislých epizod. Jedná se o komplexně propojený a propracovaný svět navazujících událostí. Proto aby vynikly nesporné klady seriálu, je třeba pravidelného sledování. Celek je víc než suma jeho částí. U formátu, který Hvězdná brána nabízí, to platí dvojnásob. Nicméně, k tomu aby byl seriál přitažlivý, je nezbytné i něco jiného, než jen zajímavý námět a kvalitní realizace. Potřebujete k tomu charismatické hlavní hrdiny. Tým SG-1 to z mého pohledu splňuje. Jack je sarkastický, ale sympatický lídr celé grupy. Teal´c toho příliš nenamluví, ale když už něco řekne, stojí to za to. Daniel toho většinu času namluví spoustu. Hádky s Jackem jsou tedy na denním pořádku. Cártrová do hry přináší ženský faktor. Je to až s podivem, ale i když je Samantha přitažlivá, je právě ona tím nejslabším článkem. Minimálně první sezónu je herecký výkon Amandy Tapping nepřesvědčivý, takový neosobní. Na závěr ještě podotýkám, že se ani tento seriál nevyhnul klasickým nedostatkům. Kvalita jednotlivých dílů kolísá. Za ty nejvíce povedené, lze s určitostí označit veškeré dvojdíly. Právě kvůli střídavé kvalitě jednotlivých epizod, nemohu seriálu udělit plné hodnocení. Ačkoliv bych to opravdu rád udělal.

Blade 2 (2002)

Je to skoro jako první díl (i když ten je díky zajimavějšímu ději a originalitě přeci jen o chloupek lepší), s tím rozdílem, že je zde více akce a bojové scény jsou dodvedeny k dokonalosti. Ron Perlman je jako vždycky bez chybičky, jeho hlava je na poli filmů jedinečná :)) . Navíc se nám Blade zamiluje, ale láska mu není dopřána. Nechybí ani návrat ztraceného "otce" a s ním i návrat správného suchého humoru. Ano Kris Kristofferson není jen dobrý country zpěvák. A účast českých herců taky není k zahození. I když Marek Vašut se naplátně moc dlouho neohřeje, ale v jeho případě je to už jakási tradice.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Naivní a nadnesený to všechno seriál je. Ale já na tom vyrostl, na základní škole jsem sledoval díl od dílu a byl to velký hit. Tenkrát se na to díval snad každý člověk v mém věku. Nebyl nikdo kdo by neznal Brandona a Brendu.

Beethoven (1992)

Pro milovníky všech zvířat a psů. George k nim rozhodně nepatří, ale jak to tak bývá, psovi podlehneš ať chceš nebo ne.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film, který jsem zpočátku nevnímal, zatracoval a vůbec mu nevěřil. Taková hloupost to byla. Po dlouhém přemlouvání, jsem se podvolil a zašel do kina. Cesta k filmovému plátnu se vlekla, byl jsem znuděný a unavený. Koupil jsem si lístek, pohodlně se uvelebil na sedadle a přemýšlel o malém šlofíku. Když tu se stalo něco nevádaného. Od první chvíle mi naskočila husí kůže a úvodní sekvence, která nás seznamuje s dějem, mně dokonale otevřela oči, prozřel jsem. Není co vytknout, film po kterém se mi nechtělo opustit kinosál, film po kterém jsem se rozhodl navštívit knihovnu.