Na samotě u lesa (1976)

Legendární hlášky a scény, jako třeba historka o Vodníkovi nebo věty typu, vejš Radime, chčije a chčije, to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou a hlavně cokoliv, když Zdeněk Svěrák o něčem poučuje svoje filmové děti, ať už řekne cokoliv, vždycky to stojí za to, protože to jak učeně vysvětluje dětem jevy kolem nich, je opravdu dech beroucí.

Mr. Bean (1990) (seriál)

No comment (prostě Bean).

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Skupina pánů, která vymyslela a na podnose naservírovala nepřakonatelný a osobitý humor. A ačkoliv některé díly nejsou tak povedené jako jiné, tak si pánové zaslouží plné hodnocení minimálně za to, co se jim dokázalo urodit v té jejich britské makovici.

Mechanický pomeranč (1971)

Kdo neví co je to násilí, ať si pustí tenhle film a zažije rovnou ultranásilí.

Lola běží o život (1998)

Lola běží o život mě připravila velmi zajímavý a hlavně neočekáváný zážitek. K filmu jsem se navíc dostal úplnou náhodou a viděl ho vlastně jen díky tomu, že jsem se ten den neskutečně nudil. Jestli bych měl říct ve kterém filmu vynikne našlapaný soudtrack a práce s kamerou, tak právě tenhle je toho příkladem.

Leon (1994)

Leon je fámozní sniper a řešitel problému, člověk s takovouhle prací musí odhodit veškeré city stranou. Ale jakmile potká malou a roztomilou Natálli Portman alias Mathildu, objeví se v něm dosud neznámý cit a naučí jí věci, které ke své pomstě bude hodně potřebovat. A když k tomu ještě přidám toho neskutečně hnusného Garyho Oldmana, který mě přinutil zatítnat zuby a doufat, že si to pěkně odskáče, je z toho strhující filmový zážitek.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Kim Basinger je neodolatelná, v mých očích natolik, že kdybch mohl, tak dám snad jasně pětihvězdičkovému filmu, právě kvůli ní, ještě jednu navíc.

Kolja (1996)

Tak citlivý příběh, že to zahřálo u srdce i pány v Americe. Mimo dojemného, také nechybí sarkasmus. Za všechny lze jmenovat nesmyslné věšení vlaječek do oken. Tak jak je řečeno ve filmu...ten váš tam dáváme jen z donucení... v našich myslích a filmech se v podstatě ona doba totality odrážela po celá devadesátá léta. Tak co dodat, snad jen že pan "Lučina", tedy Louka je nezapomenutelný, stejně tak jako malý Kolja.

Klub rváčů (1999)

Drsný film a to doslova a do písmene, má to grády, má to šťávu. Za velkou pozornost stojí finále, kdy na vás příběh vychrlí velké překvapení, naprosto nečekané a odzbrojující.