Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Skoro jako za starých zlatých časů (rozuměj série jedna až šest). Naylorovi k tomu chybí jen ždibíček, kterým je například absence Hollyho. Šarm a společenská grácie filcky znovu na scéně, dynamika hlavních postav je zpět.

96 hodin (2008)

Famózní žánrová záležitost. Liam v jedné ze svých nejlepších rolí. Tohle je prostě jízda.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Těšil jsem se dlouho a těšil jsem se po právu. Přesto jsem měl obavy, sem tam se na něco těšíte a pak jste zklamaní. Tohle je ale jiný případ, Hra o trůny moje očekávání předčila. Nenapadá mě, jestli je nějaká příběhová linie navíc. Po skončení každého dílu jsem netrpělivě očekával ten následující, a tak to má být.____________Za nejsympatičtější postavu, považuji Tyriona Lannistera (i když je to Lannister). Neméně sympatií, také cítím k postavám Neda a Aryii. Nejzajímavějším charakterem se zdá být Daenerys, vzpomeňte na první díl a na poslední..neskutečný vývoj a proměna. Naopak swině roku se zdá být Joffrey, i když jeho matka Cersei k tomu nemá daleko a dost možná, že v dalším průběhu se tou swiňí stane právě ona. Nebo že by Malíček (ctižádost nade vše)? Nejméně výraznou postavou je pro mě král Robert, král na nic. Za nejvýraznější vedlejší postavu, bez jakýkoliv pochybností, označuji Syrio Forela.______________ Jedinou výtku směřuju k množství charakterů, což je bezesporu pro nečtenáře problém. Tedy pro mě to byl, alespoň zpočátku.____________ I po několika sériích musím uznat, že si seriál drží svůj standard a dějově táhne. Škoda některých zmasakrovaných nebo jinak odstraněných postav.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audiovizuální lahůdka, která mě na dvě hodiny pohltila.

Mikulášovy patálie (2009)

Mikulášovy patálie patří mezi oblíbené knížky mého dětství. Jako malý jsem s Mikulášem strávil mnoho příjemných chvil. U filmu jsem se ponořil do vzpomínek a opět se skvěle bavil. Postavy typově seděly na výbornou, především pan Polívka, ehm Dubon a Kryšpín. Scénáristi dali do kupy jednotlivé střípky z Goscinyho dobrodružství a poslepovali milý, nenáročný a přirozeně vtipný příběh nekonečných patálií jednoho malého chlapce a jeho kamarádů. Nicméně mi bylo líto, že si scénáristi nenašli čas do příběhu zakomponovat fotbalový zápas. Myslím si, že právě fotbalový zápas by mohl být velmi dobrým námětem pro případné pokračování. Mimojiné bych rád viděl návštěvu u Celestýna nebo Džosefa. Také je možné, že Mikuláš pojede na prázdniny. Stále je z čeho čerpat.

Česká soda (1993) (seriál)

Velmi populární komediální pořad, který se v leččem podobá Monthy Pythonům. Nejeden skeč v podstatě zlidověl. Ve své době šokujcí a odzbrojující. V našich luzích a hájích nenahraditelný skvost české televizní satiry. Tele, Tele je slabý a patetický odvar, zastíněný božským světlem sodovky. Zprávy s Petrem Čtvrtníčkem jsou šťavnaté, Karl und Egon nezapomenutelní, reklamy legendární. (Tvor, Mečjar, Fernet, Servil, Calgon a mnohé další)

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Parádní ztvárnění dvacátých let v USA, kdy palírny laciného alkoholu nebyly ničím neobvyklým a mafie zažívala svá nejproslulejší léta. Vizuálně i dějově dokonale působivé. Pří sledování tohoto seriálu jsem si opravdu připadal jako chlapík se stodolarovými bankovkami v kapse, s doutníkem v ruce, s luxusním oblekem na sobě a s ohromnou mocí pod kloboukem. Gangsterka, která nemá výraznější chyby, snad jen, že po úvodním našlapaném pilotním díle došlo poněkud k útlumu. Děj jakoby ztratí na obrátkách, přesto, nutno podotknout, nenudí. Jakoby nás seznamuje s postavami a poměry tehdejší doby a zhruba v pátém díle vše začne nabírat na obrátkách. Pak už se to nedalo přerušit a musel jsem první sérii zhlédnout až do konce. Těším se na pokračování a na to jakým způsobem se bude vše vyvíjet.

500 dní se Summer (2009)

Přesně taková je láska..znáte snad jinou emoci, která dokáže přinést neuvěřitelné blaho, ale stejně tak nepopsatelně hořkou bolest? Já tedy ne. Poslední dobou začínám zjišťovat, že přicházím na chuť filmům, které se svým tématem dotýkají právě lásky. Je to nejspíš věkem. Jen doufám, že to časem nedotáhnu k červené knihovně.

Spalovač mrtvol (1968)

Postava Karla Kopfrkingla a jeho přeměna ilustruje blížící se tragedii, která se nesmazatelně zapíše černým písem do lidských dějin. Ideologie, jakkoliv zvrácená, pokud je správně podána, dokáže neuvěřitelně zmanipulovat populaci. Lidé se pak stávají loutkou takovéto ideologie a páchají i ty nejtěžší zločiny v rámci vyššího dobra. Jejich činy jsou ospravedlnitelné pro zaslepenost a zastřenost vlastní mysli. V historii takových příkladů najdeme mnoho. Tento film (kniha) si to plně uvědomuje a podává svědectví o jedné z nich, té největší známé. Nepotřebuje k tomu koncentrační tábory, ani zbídačené oběti těchto hrůzných míst. Spalovač mrtvol se nese na vlně mrazivé atmosféry, která postupně vzrůstá a ke konci, kdy je přeměna Karla Kopfrkingla dokončena, vygraduje k naprostému maximu. Ze spalovače mrtvol se stává otřesný a zvrácený jedinec (stroj) posílající „ubohé“ duše na věčnost.