Valerian a město tisíce planet (2017)

Čekal jsem lehce střelenou kosmickou akci a dostal jsem lehce střelenou kosmickou akci. Hlavní dvojku sice netvoří nejsympatičtější pár, ale dalo by se říct, že jejich hašteření většinou funguje. Trojka "holubů" byla jasná už z plakátu, ale pobavila - nějaké vtipné patrony potřebuje každý film podobného ražení. Vizuálně je Valerian působivý a poznávání nových kultur člověka zabaví (filmu vévodí hlavně planeta Mühl - snad jsem název úplně nezkonil) a rasy ostatních civilizací, které se představují buďto hned v úvodní scéně, nebo v průběhu. Příběh je průměr, ale má své světlé okamžiky. V kombinaci s vizuálem však stačí na slabší 4 hvězdičky. P.S: Je tam postava, ve které na 90% uvidíte Babetu z Růžovky...

Válka o planetu opic (2017)

Vyplatilo se nečekat klasickou válku. Poslední Planeta opic pomalým tempem směřuje ke svému vrcholu a v náznacích nás odkazuje na prapůvodní film. Já sám jsem byl s rychlostí spokojen a občasné povyražení v podobě krátkých akčních sekvencí mě stále drželo. Hudba je skvělá (opravdu je až s podivem, že stejný skladatel má na kontě průměrný soundtrack Spideyho Homecomingu) a opice opět dovedeny do nejvyšší dokonalosti. Navíc přibylo mnoho aspektů z jejich společnosti a člověk jako takový byl prvně plně upozaděn. Při přechodu na základnu však film lehce ztratí tempo (ano, opravdu), za což asi Woody úplně nemohl (neviděl jsem tam prostor dělat s postavou něco jiného). V této pasáži jsem hodnocení viděl na 4 hvězdy, nicméně závěrečná akce a "Bad Ape" vedoucí opice ze zajetí film vrátila na vrchol. Za sebe tedy hlásím celkovou spokojenost. Zakončení trilogie tak, jak má být.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Náš dobrý soused Spider-Man je konečně doma a ač mu ta cesta trvala déle, než naprosté většině opilců, návrat stál za tom Tom Holland perfektně kombinuje jak roli Petera Parkera, tak i Spidermana (Toby byl dobrý Parker, Garfield Spiderman, ale ani jeden nezvládal obě role dostatečně přesvědčivě). Marvel zabrouzdal opět do jiného žánru a po vesmírných hrátkách a mystickém Nepálu nám naservíroval nefalšovanou středoškolskou jízdu. A rozhodně je to dobře, protože přesně tohle tady chybělo. Hrdina, který má své problémy jak v reálném, tak i superhrdinském životě. Watts ve filmu umě pracuje s detaily, které v minulých sériích nebyly dotažené (nad parkem se prostě na lanech houpat nebudete, protože tam lana nemáte kde vystřelit - přesně nad tím jsem dumal před filmem!), nebo byly úplně opomíjeny (kde Spiderman jen tak vytvořil svůj oblek - místní "homemade" se svářečskými brýlemi je špice). Vulture je v podání Keatona skvělý a scéna v domě Liz a autě před plesem je jedním z vrcholů thrilleru - beze srandy). Finále pobaví a motivace postav nejsou tupé a nucené. Castingy super, jen Flash neměl být Flashem (tohle prostě není komiksový Flash), ale nějakým náhodným floutkem. MJ je snad je Marvelácký vtípek a Captain dovedl do dokonalosti to, co na něm fanoušci nenávidí. Je vidět, že si to uvědomují i tvůrci (jen začínám mít strach, aby ho nenechali žít a nezabili v Avengers Tonyho - to by fanoušky mnohem více zasáhlo). Hudba je průměrná, ale modernizace původního soundtracku u úvodní MCU sekvence naprosto geniální a téměř z ní mrazí. Spidey se Marvelu jednoznačně povedl a já jsem spokojený. Půjdu nakonec ale o hvězdu dolů. Sice se jedná o nejlepšího Spideyho, ale hluchá místa tam jsou.

Já, padouch 3 (2017)

Rozhodně nesouhlasím s místním obyvatelstvem, že trojka Padoucha je oproti druhému dílu strmým propadem dolů. Já si tento díl užil stejně, jako ten minulý a možná se i bavil o trochu více. Záporák tradiční, nicméně nyní staví na hitech minulého století, na což momentálně diváci slyší (Guardians of Galaxy a mnoho trailerů včetně Suicide Squad...). Mimoni odvádějí svůj standart, Agnes je klasicky roztomilá a rodina se rozrůstá. Hlášky luxusní. Kvantita byla nahrazena kvalitou - pouze jsem místy bádal nad tím, jestli tvůrci některé věci opravdu mysleli tak perverzně. Finále ničím nepřekvapí - Měsíc z jedničky je nepřekonatelný - ale ani neurazí. Padouchovskou sérii bych ukončil smysluplnými Mimoni a šel dál. Ždímat značku do nekonečna v tomto případě nemá cenu... Pořád ale 4 hvězdičky.

Všechno úplně všechno (2017)

Popravdě nechápu onu zdejší nenávist. Amandla je úžasná a celkově je film pojat velmi mile a v rámci možností zbytečně netlačí na pilu. Olly je takovým klasickým prototypem kluka, po kterém holky letí, ale veškerou pozornost si pro sebe stejně urve Madeline (Amandla). Srovnání s Hvězdami by se sice mohlo nějak nabízet, ale spíše bych ho nepoužil. Konec dokonce překvapí - což potěší, protože čekáte úplně něco jiného - a smysluplně všechno uzavře. V rámci současné tvorby rozhodně nadprůměrný počin.

Mumie (2017)

Star Trek miluju, Transformers mi nevadí, ale Mumie je hodně velkým omylem. Zprvu jsem film odhadoval tak na 4 hvězdičky. Mělo to tempo, herci také celkem v pohodě (na Jenny si musíte zvykat) a dokonce ani flashbacky nebyly postavené na papundeklovém Egyptě. Což o to, vizuál měla Mumie skvělý a trefila se mi s ním i do vkusu. Nicméně je to prd platné, když se všechna ta akce až překvapivě utápí v nudě a sebeparodii. Jak řekl POMO... Od scény se zrcadlem to šlo totálně do kytek. Dialogy byly plytké (ty výkřiky Jenny, když šel Nick v lese na Ahmanet s klackem, vyzněly vyloženě trapně), Jekyll nevýrazný a prozatímní pojetí universa vypadá zbytečně strojeně a nepromyšleně. Nemluvě o tom, že lekačky mají nulový účinek - a to jsem člověk, který je snáší špatně. Tolik potenciálu skončilo v hromadě nudy a já nemůžu jít jinak, než na 2 hvězdy. I nová Samara mě bavila více...

Auta 3 (2017)

Auta si odbyla svou poslední štaci (snad) a rozloučila se se ctí. Stylově se trojka více blíží prvnímu dílu. Ubylo humoru, více se řeší existenciální krize a povaha Bleska, který se ještě necítí na to, aby končil. Atmosféra filmu může někdy působit až ponuře a Blesk ve své animaci (i když vypadá stále stejně), působí vysloužilým dojmem a divák se s jeho situací celkem dokáže ztotožnit. Burák se ve filmu téměř neobjeví a hlavní roli tak přebírá Cruz, které člověk zvládne bez problémů fandit. Animace je opět dokonalá (například lesy nedaleko Hudsonovi dráhy, či detail na závodní dráhu jsou dokonalé). Tempo je však celkem pomalé a dětskému divákovi asi vyhovovat moc nebude - dvojka měla holt větší "drive". Ve finále však Auta dospělého potěší (hlavně narážky na české reálie - Hanka Zagorová, lehce CD Kryštof) a na 4 hvězdičky stačí.

Arrow - Série 5 (2016) (série)

Absolutní spokojenost. Tak jak jsem v minulých dvou sezonách dával přednost Flashovi, letos vládl po většinu času Arrow. Záporák byl tím nejlepším elementem této série a Savitar (z Flashe) kvalit Promethea ani zdaleka nedosahoval. Konečně přišel k CW zase řádný psychopat (po Sladeovi), který věděl co dělá... Z některých jeho tahů člověka až mrazilo. Nicméně je tu stále jeden problém, kterým je vata. Proboha... To je tak těžké zkrátit sérii třeba na 13 dílů jako to má Netflix? Atmosféra by byla hutnější, Prometheus dostal více prostoru... O tomhle však budu mluvit v blízké budoucnosti na mém profilu globálněji, takže nebudu zbytečně rozebírat. Na čtyři hvězdy však nemám problém jít a jsem zvědav, jak vyřeší tvůrci závěrečný Cliffhanger (poslední epizoda Lian Yu je naprostý skvost).

Hercules (2014)

Staré řecké báje a pověsti mám rád. Je hrozná škoda, že se jim kvalitní filmaři prostě odmítají věnovat a vznikají jen hrozné paskvily, které svou tupostí většinu lidí jen odradí. Tohle nicméně není Herculovým případem. V nejhorším případě se totiž jedná o průměrné zpracování klasického příběhu, do kterého Američané již klasicky vnesli svou vrstvu příběhu. Ze začátku bych upozornil, že útržky z předchozích dvanácti úkolů byly super (Hydra, býk a Nemejský lev). Vůbec bych se nezlobil, kdyby se příběh točil hlavně kolem nich. Následně však příběh uhne vlastním směrem a kromě bitvy v barbarské vesnici a před závěrečného twistu servíruje celkem rutinní podívanou. Jednou z mála sympatických postav pak zůstává McShaneův věštec. Naopak nejneosobnějším členem je Ioláos. Synovec, který v bájích pomohl zabít Hydru je tady prostě jen hňup. Na druhou stranu by se v Česku asi uplatnil jako jeden ze šmejdů. Celkově to však nebylo nejhorší a své momenty si to taky našlo - 3 hvězdy.

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman téměř dokonale využila svůj potenciál a stala se tak nadějným příslibem budoucnosti DCEU. Po BvS, které bylo poměrně dobré a Suicide Squad, které naopak vynikalo svou průměrností přichází Diana, která plně nahrazuje vše, co jsme v minulých dílcích universa (vyjma Muže z oceli) nedostali. Především fungujícími akčními scénami, vztahy a humorem, který je opravdu vtipný (SS se může stydět). Hudba v rámci filmu funguje, Pine opravdu mile překvapil a Gal vyvrátila většinu z předpokladů, že film jako herečka nezvládne. Ve srovnáním s Captainem Americou (První Avenger) je pro mě WW rozhodně lepším filmem (a to MCU miluji). O to více potom mrzí nedotažené CGI ostrova Amazonek a závěrečného skoku (či jiné věci). Přesto se odvážím udělit 5 hvězdiček. Konečně jsem totiž neměl pocit, že v kině vidím pouze půl filmu.