Dallas 63 - Králičí nora (2016) (epizoda)

Byl jsem v hodně velkém pokušení dát plnou palbu, ale... Proč proboha riskovat, že se časem něco kvůli vysoké sázce podělá, když si můžu vzít oblek, peníze plus všechno ostatní s sebou a den pro jistotu restartovat. Pochopím, kdyby to bylo v nějakém pokročilejším stádiu roku, že Jake nebude chtít ztrácet drahocenný čas, ale takhle? Jinak zatím super počin. I snaha minulosti zabránit "velkým změnám" je zpracovaná kvalitně a zajímavě. I když ten hořící barák mi jako malý zásah zrovna nepřijde...

To Kapitola 2 (2019)

Znáte To. Jdete do kina na váš druhý nejočekávanější film roku a dostanete přesně To, co jste si tak přáli. První část "kino IT" marathonu byla totiž opravdu skvělá a nikdo ji za ty dva roky nepokazil! "Chacha!" No... Po této krátké pozitivní pasáži končí všechna sranda... Tvůrcům se sice povedlo najít herce pro jejich dětské protějšky takřka dokonale, ale co z Toho, když je celý film jednou velkou slátaninou, která postrádá tempo a nějakou tu děsivost (atmosféra byla fajn namátkou aspoň u zrcadlového labyrintu, pod tribunou nebo u prvního skonu Loserů). Celkově tady udělali tvůrci minimálně dva kroky zpátky a pohřbili jednu z mých nejoblíbenějších adaptací Kinga (pohled člověka, který Stephena pro jeho děsivost spíše nečte - nesrovnávám tedy s předlohou, ale s kvalitami filmů). Ale abych jen nekritizoval. Musím vyzvednout alespoň povedeného Richieho (Bill Hader) a celkem smysluplnou romanci mezi Benem a Beverly. Jak Jessicu Chastain moc nemusím, tady jsem si ji vyloženě užil. Nic To ale nemění na faktu, že ve srovnání s jedničkou, kterou jsem viděl 15 minut předem je Chapter Two fatálním selháním, pro které nemám pochopení.

Banda - Série 1 (2019) (série)

O streamovací službu Amazonu (a tedy částečně i seriálového LotR-a) se pomalu přestávám bát. The Boys jsou naprostou trefou do černého a kudlou do oka většině DC postav. Ne, že by si Marvel něco podobného taky nezasloužil, ale je to právě DC, které ve svých komiksech a filmech představuje naprosto dokonalé a nadlidsky silné postavy. Výjimkou je snad jen Batman, který tady dopadl celkem dobře a Flash, jehož úděl zpečetily "drogy" - takže vlastně taková Snyder Vize DCEU. A když této bandě šílenců přidáte reálné motivace, komplexy Bohů/celebrit a lidské (nebo byrokratické) problémy běžného světa, takřka všichni do jednoho se nakonec projeví jako ignoranti a hovada. Úderná, krvavá a povedená série kterou neuvěřitelně táhne celý cast. Nicméně. Antony Starr jako Homelander... To je něco neuvěřitelného! Těším se na další sérii.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Dvojka Angry Birds celkem překvapivě neztrácí energii a jako neřízená střela se vrhne hned na věc. Tvůrci sice mířili věkově trochu níže, než by možná někteří dospělí potřebovali, ale nic to nemění na tom, že se ptáci neustále dostávají do šílených situací a film má neuvěřitelně zběsilé tempo. I díky tomu se nestihnete nudit (jako třeba u jedničky). Jasně. Místy je to moc dětinské, ale absurdní vsuvky s malými ptáčaty jsou dokonalé (hodně připomínají scénky se Scratem z Ice Age) a Chuck je taky parádní. V průběhu projekce jsem byl v pokušení jít i o něco výše, ale zase tak úžasné to nebylo, za což může hlavně divoký mix soundtracků, který byl docela přepálený. Takový styl Strážců Galaxie. Ale bez vnitřního řádu a sebekontroly.

Banda - Karty jsou rozdaný (2019) (epizoda)

Minimálně o třídu lepší, než Pilot obdobně řazené Doom Patrol. Občas sice odhadnete, co se asi stane, ale i tak je to šílené, r-kově zábavné a mnohdy totálně nepředvídatelné (The Deep). Těším se na to, co z toho vznikne dál.

Sword Art Online - Sekai no šúen (2012) (epizoda)

Sword Art Online je jediné anime, které mě hned od začátku pohltilo. I proto mě mrzí, že hlavní linka SAO končí už tady a Game Master nedostal mnohem více prostoru. Navíc úplně postrádám vysvětlení toho, jak se Kiritovi vlastně podařilo vyhrát, protože to moc nedávalo smysl... Ale i tak povedená "polovina" série.

Krvavá nevěsta (2019)

Člověk by si řekl, že jde do kina na klasickou slasher kravinku, kde bude Samara Weving běhat standardně po domě a snažit se přežít tuctové vraždění (i když se zajímavou myšlenkou). Ale nakonec se z toho znenadání vyklubalo jedno z největších "hororových" překvapení tohoto roku. Postavy jsou i na tak malém prostoru poměrně komplexní a jejich chování dává oproti žánrovým zvykům smysl. Do toho všeho se děj vyvíjí mnohdy nečekaně, a nebýt dvou laciných chyb se vzdáleností (člověk někam ujede autem, ale rázem jsou u něho osoby, které neměly reálnou šanci se tam dostat), byl by scénář prakticky bezchybný. I tak si ale Ready or Not zaslouží maximálně podpořit, protože přišla s krasně černo-humornou podívanou, která v kinech dlouho nebyla. A kvůli tomu na plný počet půjdu.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Definitivně nejvyváženější animovaná série všech dob a jako zakončení éry hraček více než důstojné. Oceňuji, že tvůrci zase změnili prostředí a zajímavě se popasovali s postavou Gábinky. Rozuzlení jiným směrem než u "Mazlíka" mě potěšilo a motivaci hračky jsem chápal. Forky, který přišel s novým typem humoru taky zapadl a scénáristé se opět krásně popasovali s dětským vnímáním světa (Buzzův vnitřní hlas). Tleskám. Byla to paráda.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Celkem často se dočítám, že v této formě je Tarantino nejméně přístupný. Nicméně já ten názor nezastávám. Pokud neberu v potaz typické dialogy, ostrý styl střihu a "panchartovské" finále, asi bych ani neřekl, že na tom dělal Quentin. Většina lidí totiž vyrazí do kina s představou, že dostanou jízlivou a vyčerpávající krvavou jízdu, která bude protkána celou strukturou příběhu. Ale opak je pravdou. Once Upon a Time in Hollywood ve skutečnosti působí spíše jako fiktivní životopisné drama z roku 1969, které se snaží vykreslit trochu jiným způsobem tehdejší dobu. Tomuto účelu tak odpovídá tempo i forma. Navíc to všechno podtrhují fantastické výkony Pitta a DiCapria. Nemůžu tedy ani v nejmenším říct, že bych nebyl spokojený, ale už dlouho se mi nestalo, že bych si po projekci byl tak moc jistý hvězdičkami a nechtěl hodnocení upřesnit i procenty.

Dumbo (2019)

Dumbo není zdaleka tak sterilní a nudný, jako Louskáček (kterého jsem mimochodem ještě nedoukoukal), ale na druhou stranu není nijak převratný a zajímavý. Atmosféra je na to, že se o režii postaral Tim Burton docela nevýrazná a příběh děti moc bavit nebude. Začátek je navíc vizuálně naprosto unylý a nebýt Dreamlandu, Michaela Keatona a roztomilého Dumba, asi by to celé bylo úplně o ničem. Nicméně samotné pasáže ze "Země snů" dokáží vytvořit poměrně pěknou kulisu jinak nevýraznému ději a bezpečně ukotví hodnocení na třech hvězdičkách.