• Thriller

Smrtící parazit (2009)

Rozhodně to není špatný horror, housenky nahánějí strach, ale nemůže přesně definovat, čím mě to až tak úplně neoslovilo - asi nesympatičtí herci, atmosféra byla taková moc strojená. Prostě něco tomu chybělo

Pod kůží (2008)

Zabíjející bodliny, no zvláštní nápad a rozhodně se docela povedl, ačkoliv většina filmu se děje na jednom místě. Jenom mi byl nesampatický ten biolog, ale co už...

Lesy (2006)

Docela povedený horůrek z prostředí staré školy a zvláštní ředitelkou. Okolí lesů je tajemné, prostředí vybarvené pěkně, no prostě docela příjemně se na to kouká.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Z filmů o inkvizici se mi dělá vážně zle (napadá mě třeba i Jméno růže, Jáma a kyvadlo), jen z té představy absolutní moci, v tomto případě pana Bobliga z Edelstadtu. To že, tyto šumperské procesy navíc opravdu v podobném dochu probíhaly vás prostě zamrazí. A to mě napadlo jak šílené to muselo být ve Španělsku za dob Torquemady, proti kterému je nějaký Boblig absolutní elév. Navíc tento film je hodně naturalisticky a realisticky zpracovaný, že tyto představy umocňuje. Skvělý výkon pana Šmerala, který majetnického a hamižného Bobliga hraje opravdu úžasně a zdatně mu sekunduje pan Kemr v podání jeho pomocníka - nechutného a zvráceného paznehta Nácka.... Jako mladý to pro mě byl strašný horror, a to nekecám. Jeden ze skvostů čs kinematografie.

Hostel III (2011)

Klasický béčkový exploiťák v duchu předchozích dílů, které hodnotím všechny stejně, ani jeden z dílů není nadprůměr, ale taky bych je neházel do odpadu, jak tady lidi mají ve zvyku (a moc nechápu proč), přitom zas tak debilní to vážně není.

Exit Humanity (2011)

Po první třetina bych tenhle film hodnotil jako velmi špatný, ale ouha, pak se to hezky rozjede, styl vyprávění mi strašně seděl, skvělí herci a úžasná hudba. Nevím proč ale hned jsem si vzpomněl na Ravenous. Vyprávění se sice zdánlivě táhne, ale je to evidentně záměr, abyste si vychutnali atmosféru. Beru to jako nejlepší kanadský horror co jsem kdy viděl. Survival film se zombiema v úplně jiném kabátě jako znáte.

Černobylské deníky (2012)

Další z hixploitation z buranova. Middle of the nowhere je tady černobyl, a burani jak jinak zmutovaní lidi ovlivnění radiací. Variace na mnoho filmů podobného typu, který bych řekl, že je tak průměr - rozhodně jsou horší. Na jedno zkouknutí to zas tak strašný není.

Dominion: Pod nadvládou zla (2005)

Kde že je původní exorcista ? Tohle je jen tupé hodinové žvanění, a jakáž takáž akce je na konci, kdy se frustrovaný kněz rozhodne napravit a zničit zlo. Celkem zbytečnost.

Evil Angel (2009)

Film je natočen tak, že nepřipomíná styl koncc prvního desetiletí 21.st., ale to je jen dobře, docela jsem to kvitoval. Hlavní bestií zde má být Lillith - podle legend první žena adama, ačkoliv se legendy nedrží ani zbla, ale to je jedno, takže to sklouzává do klasických filmů tohoto žánru. Velká škoda natahovacího začátku, který tam byl dost zbytečně. No a alespoň si po shlédnutí budete setsakra dávat bacha, až na vás v nějakém klubu bude roštěnka vyplazovat jazýček, následky jsou hrozivé, výstřiky jsou, ale trochu z jiné části těla :)