Stáhni mě do pekla (2009)

Z lekaček na mě zabrala snad jedna, ale atmosféra vydržela hutná od začátku do konce, nechutnosti byly přesně tak nechutné/zábavné, jak jsem čekal a závěr mi doslova sevřel obě půlky. A Alison Lohman je kočka.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Kde jsi, strýčku Spielbergu? Bay se utrhl ze řetězu a bohužel ne zábavným způsobem jako v druhých Mizerech. Jestli něco Pomsta poražených odhaluje, tak to, že Bay bez producentského dohledu je jako mimino bez rodiče. Pořád by chtěl dělat tohle a tamto, ale ve výsledku neudělá nic. V případě Transformers se k tomu naneštěstí přidává i totální ztráta nápadů a soudnosti, a tak se na sebe jen vrší scenáristické podpásovky, tuctové akční scény (starší bratříček válcuje pokračování každým záběrem) a spousta dialogové vaty, která je do Turturrova nástupu takřka neúnosná. Odlehčenost jedničky zmizela s jejími závěrečnými titulky, dvojka se bere příšerně vážně, přitom je ještě víc cheesy a bayovsky oplzlá (až už to není moc vtipné). Což vskutku nejsou pozitiva. Bayovi se navíc film pod tlakem přeplácanosti rozpadá a většina scén funguje tak tak, přičemž některé (hlavně ty, kde by měly být emoce) už takřka vůbec (vivat Megan a Shia, kteří svoji romanci umí prodat). Trojku prosím ne. Alespoň v dohledné době. P.S.: Jablonskyho soundtrack překvapivě suxx. Po druhém zhlédnutí můžu s klidným srdcem prohlásit, že je to snesitelná, ale ve světle prvního dílu stále bolestivá prohra. Vtipy jsou fajn, nápadité detaily potěší a akce se dá při opakování mnohem lépe "pochytat". Ale hodinové finále je stále pekelně dlouhé, neobjevné a nudné. A jako celek to drží pohromadě vážně jenom silou vůle. Za což fakt nedík.

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Příšerný akčňák a přímo katastrofální Street Fighter, jenž obrací všechno dobré z videohry na hlavu a dělá z jednoduché mlátičky div ne ságu o emancipaci, lidských právech a rodinných hodnotách v jednom. Převedeno do filmové řeči - Buchta ze Smallville chce hodinu a půl zmlátit Neala McDonougha, ale než k tomu dojde, musí se osamostatnit, podstoupit rádoby výcvik a zachránit pár bezdomovců. Tečka. To všechno s neobjevnou choreografií akčních scén, hroznou kamerou, dráty na každém kroku a Robinem Shou jako slabou náplastí na tuhle hodně velkou bolístku pro každého, kdo kdy kmital prsty po joypadu. Zlatý Street Fighter s Van Dammem.

Noc v muzeu 2 (2009)

Pohodová blbina na jedno, pokud možno domácí použití, z níž je patrné následující - scénář při natáčení zjevně neexistoval, Levy je pořád stejný fušer, Stiller vydělává na další Tropickou bouři, Amy Adams je v roli další pipinky k sežrání a z řetězu utrženému Silvestrimu naštěstí nikdo neřekl, že skládá hudbu k rodinnému filmu o tom, jak se digitální příšerky nahánějí v muzeu. I za to body k dobru.

Vrána (1994)

Přeceněná béčková šlichta, která je působivá akorát stylizací a Proyasovou sebejistou režií, která hlavně v akčních scénách sází jednu vizuální perlu za druhou. Jinak nic fascinujícího, úžasného nebo... ehm... kultovního. Lajcky řečeno: "Furt tam někdo hraje na kytaru, zabíjí bezďáky a asi to má být cool... ale není. Bohužel."

Případ nevěrné Kláry (2009) odpad!

Telenovela + vieweghovská demence / příšerná režie + herci = konečně k nám dorazilo italské soft-porno. Gratulace.

Hannah Montana (2009) odpad!

Kopanec do slabin všem, kteří si mysleli, že největší Disneyho zlo přestavuje zpívající Zac Efron v objetí Vanessy Hudgens. Hannah Montana možná netrhá ušní bubínky (na to jsou v MTV až příliš zkušení inženýři), ale všechno okolo je takový humus, že byste si měli vzít do kina pro jistotu náhradní oblečení, krabičku první pomoci a možná i pytlíky na zvracení. Ale dětem se to bude líbit. Vždyť je to barevné, hýbe se to a ještě to hýká jako koza v posledním tažení.

Pařba ve Vegas (2009)

Navzdory premise inteligentní a především chytře vystavěný road trip, narvaný over-the-top vtípky do takové míry, kde má každý individuální pijan hranici. Ženské to asi moc nedostane, abstinenti si řeknou "co to mělo znamenat", byť s lehkým úsměvem na tváři, a každý, kdo alespoň jednou narazil na "opici" a otevřel "okno jako vrata", se pobaví na takových sedmdesát procent. :) UPDATE: Za unrated sestřih 20 procent nahoru.

Kámoš k pohledání (2009)

Kopačky musely na maximální hodnocení čekat opakovaně dobrý půlrok, u Kámoše k pohledání ale nepochybuji ani minutu - geniální film s úžasnou pointou, svěžím scénářem a především neokoukanými vtipy, mezi nimiž téměř výhradně absentuje lamoidní padání na prdel či jiné části těla. Boží Segel, boží Rudd, boží všechno... slapping my bass. 9/10

12 kol (2009)

Nostalgie na povrch vylezla, ale byť se Harlin snaží vymáčknout z premisy co nejvíc, pořád je to jen levná vykrádačka slavnějších bratříčků z druhého kolena bez sympatického hrdiny (Cenovo neherectví vážně sucks), s mizerným záporákem (takového chudáčka by střískal na hromadu každej českej pochůzkář) a nulovou originalitou. A ke všemu tomu úplně chybí emoce. 5/10 ať nežeru a za vzpomínky na časy pánů Reevese a Willise když běhali po ulicích a zastavovali autobusy nebo sestřelovali vrtulníky raketometem.