Královské Vánoce (2014) (TV film)

Tak předvídatelný a tuctový film, že víc předvídatelný a tuctový už být nemohl, tak přeslazený, že víc už to snad nešlo... a přesto na něm bylo něco, že se mi chtějí dát 4*. Možná to bude sympatickou hlavní dvojicí (asi se k sobě chovali až moc krásně, přesto však svým způsobem přirozeně a já jim to baštila i s navijákem), možná jen psychickým rozpoložením, každopádně na oddechové sobotní odpoledne jako stvořené.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Bylo mi z tohoho filmu opravdu hodně zle a to jsem myslela, že už jsem na toto téma viděla a slyšela tolik, že se jen tak z něčeho "nesložím". Asi je to problém, které člověka nenechá nikdy jen tak chladného. Tedy pardon, člověka, který se oprostí od toho, že si za to ta ženská může sama, když od toho tyrana neodejde. Herecké výkony skvělé. Neskutečné, jak se ze štramandy Stašové stane během pár minut dokonalá troska. Ale už nikdy ten film nechci vidět!

Šťastné a Veselé (2005)

Úžasná, až skoro remarqueovsky vykreslená, ukázka naprosté nesmyslnosti, absurdity a ironie války, ať už se odehrává kdekoliv a v jakékoliv době. Co víc dodat, možná to z objektivního hlediska není na 5*, možná je to přitažené za vlasy, ale dojímá mě to, ať jsou Vánoce či léto a za to poselství se nedá jinak.

Pán času - The Husbands of River Song (2015) (epizoda)

Během obou sérií s Capaldim jsem byla mírně na vážkách, ne že by byly špatné, ne že by mi vadil dvanáctý Doktor, ne že bych jakš takš nevzala na milost Claru...ale něco, a já ještě pořád nevím co, mi vadilo.Tento vánoční speciál byl však opravdu pecka. Podle mě Capaldiho vrchol v tomto seriálu. Nikdy jsem pořádně nedokázala uvěřit úžasně vřelému vztahu mezi Doktorem a Clarou (že bych konečně přišla na to, co mi vadilo?), ale mezi Doktorem a River to jiskřilo jedna báseň, ani bych nevěřila tomu, že to těm dvěma půjde takhle dohromady. Vánoce tu sice v podstatě nebyly, ale o to větší byla naservírována dávka humoru, který neměl chybu. Málokdy mám v případě Doctor Who tak jasno v hodnocení, jako teď. 5*

Sebevražedný oddíl (2016)

Až do shlédnutí tohoto snímku jsem si vždy myslela, že komiksovým filmům nerozumím, všechny mi přišly na stejný brdo, fakt jsem neuměla posoudit, zda je nějaký lepší či horší. Teď už vím, že to z části bylo tím, že jsem vždy sledovala Marvelovky (nepočítám-li Batman začíná a Temný rytíř). Nechci si najednou hrát na velkého experta, ale toto podle mě prostě úplně nefungovalo. Zaprvé: banda "záporáků", kteří vlastně neměli, až na tu copatou holku, skoro žádný prostor se ve filmu ukázat. Zadruhé: ta stejná banda byla postavena před "opravdového záporáka", proti kterému vlastně neměla absolutně žádnou šanci a jediný, kdo mu mohl aspoň částečně stačit, byl týpek metající kolem sebe oheň. Zatřetí: postavy jako netopýří a bleskový muž (to byla rychlost, že jsem si ho málem nestihla ani všimnout) a dokonce i Joker, mi tam přišli dost násilně procpaní, prostě myšlenka dobrá (hlavně Jokerův románek), ale jako celek to prostě nezapadalo, nefungovalo. Jinak se tam našlo i pár vtipných momentů, ale nejvíc jsem se stejně pobavila při souboji s "čarodějkou" tělo na tělo, aby pak prostě luskla prsty a všechny odzbrojila (to jsem nepobrala). Efekty dobré. Herecké výkony, pokud se vůbec dají posuzovat, také. Největší dojem však ve mě stejně zanechala Viola Davis. Jared Leto, jakožto toliko očekávaný Joker, jako vždy dobrý, ale Heatha Ledgera ani náhodou nepřekonal (možná to ale dělalo taky ne úplně povedené maskování). Takže pocity velmi smíšené, protože na druhou stranu nemůžu říct, že bych se úplně nudila a nebavila se. Tudíž resumé 3*.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Trapný? Možná! Ale já se u toho prostě bavím a některé výkony podle mě fakt famózní, klobou dolů, a to nejen před účinkujícími, ale i maskéry, kterým se oproti těm slovenským, daří mistrovské kousky. A pokud na to mají opravdu jen týden...

Utopie - Nejvíc lidí žije v Číně (2002)

Hodně zvláštní dílo, hodně dobré dílo, ale podle mě běžnému českému diváku musí unikat skutečné "poslání". Dávám 4*, i přesto, že k některým příběhům bych potřebovala komentář či si nastudovat politickou situaci v Norsku. Některé příběhy se ale dají krásně zobecnit, holt je to asi všude podobné. Celkem by mě zajímalo něco takového o české politické scéně, ale asi by z toho vznikla jen jedna velká groteska a fraška, ne tak vážná záležitost :D PS: Nechápu, proč byl zvolen zrovna tento název filmu :D

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

To je dilema, to je dilema. Celou dobu jsem byla rozhodnutá o dvou hvězdičkách, ale po posledním dílu... Vztahy se tam vyvíjí tak naprosto nelogicky a pitomě, jak hlavních postav, tak vedlejších. Občas mi přišlo, jako by některé pozdější díly byly natočené ještě před těmi dřívějšími, právě proto, že vývoj se ubíral tak nesmyslně. Bohužel to celé sklouzlo k tomu, že nakonec každý s každým (resp. Jackie s každým), nelibě jsem nesla návrat zhulence Lea, v poslední sérii nová postava, začalo se to motat a nakonec poslední série jakoby musela nakousnout spoustu nedořešených a dokonce i nových témat, ale hodně rychle je dokončit, protože poslední díl se blíží, takže není moc času. Ale přece jen, dívat se na to dalo, pobavit taky a po náročném dni výborná oddechovka, u které člověk může stihnout udělat i spoustu dalších věcí, například vygruntovat celý dům nebo uplést šálu. A po posledním dílu prostě takový celkem fajn pocit, že se nakonec slituji a dám 3*.

Jesus Christ Superstar (1973)

Ježíš výbušný, nadávající, trochu sobecký a ustrašený...no prostě člověk. Jidáš naopak uvědomělý, myslící jen na dobro druhých a hlavně jeho vyjádření, že pokud by Ježíše nezradil, překazil by tím tak jeho plány... No rozhodně ne záležitost pro křesťana, který nemá nadhled a ortodoxně věří jen tomu, co mu předkládá Bible, ale hlavně a zejména pan farář v kostele. Nejlepší scéna filmu, kdy Ježíš září jako sluníčko, když se z ničeho nic lidé zeptají, jestli by pro ně Ježíš umřel a on se jen úplně zasekne. Takový detail, ale dělá tento film ještě zajímavější. Jinak hodně zajímavé ztvárnění díky tankům na poušti a stíhačkám (které mají svoji symboliku), tržišti apod. I přesto, že se snímek zaobírá jen koncem Ježíšova života, jsou zde zmíněné další skutečnosti z Bible, např. Jan Křtitel, Ježíšovy zázraky při scéně s Herodem, která je mimochodem naprosto skvělá! No a teď konečně k hudbě, která je samozřejmě stěžejní, ale ke které není co dodat, geniální od první do poslední vteřiny. Zbožňuji muzikály a tento jsem zbožňovala už jako malá holka a nepřešlo mě to ani po více jak deseti letech a vůbec mi nevadí ani amatérský dojem, který to ve mě zanechává.

Danielle Steel: Hvězda (1993) (TV film) odpad!

Ne, od takových filmů opravdu moc neočekávám a proto umím být vůči nim velice tolerantní, ale TAKHLE špatný děj a k tomu ještě TAK špatně natočený... to už je moc i na mě.