Rocketman (2019)

Eltona Johna nemusím, ale pár dobrých písniček má, některé zazněly i v tomto filmu a zahraný (a zazpívaný) to bylo skvěle, miluju muzikály, a pokud se to líbilo i samotnýmu Eltonovi, tak proč ne.

Lásky čas (2013)

Po prvním shlédnutí 3*, po druhém jsem byla v šoku, jak jsem tomu mohla dát tak málo, když je to tak krásný, milý, příjemný film s krásnou pointou. Asi jsem to tehdy srovnávala s něčím podobným v rámci žánru, ale teď po náhodném shlednutí během pátečního dopoledne při psaní úředních záznamů jsem nadšená :-D.

Ptáci v trní (1983) (seriál)

Vždycky když jsem někde náhodou zahlédla název, říkala jsem si, že to sice už dnes asi je klasika, ale bude to stejně taková ta chujovina alá Rosamunda Pilcher, co pro 25 letou holku úplně nebude, no a hle... ono jsem se vlastně příliš nemýlila, červená knihovna jako když vyšije, ale... jo, toto mě prostě chytlo, nebylo to tak úplně pitomý, a co si budeme povídat, všichni známe to pořekadlo o zakázané lásce a každý, kdo si ji tak trochu prožil, musí jen potvrdit... z otce Ralpha de Bricassart v podání Chamberlaina srší charisma na všechny strany proudem, představitelka Meggie podle mě místy hrála špatně nebo přehrávala, ale asi to k vývoji její postavy, která se mi úplně vždy nezamlouvala a rozčilovala mě, vlastně patřilo. Nepamatuji si však, kolikát mě jeden jediný film nebo seriál dokázal tolikrát naprosto citově rozložit, za což tleskám a navíc jsem nabyla dojmu, že se jedná o poměrně věrnou adaptaci knihy, až na pár odlišností, které však nejsou nijak zásadní (četla jsem jen velmi zjednodušený originál), a prostě to plný hodnocení musím napálit.

Najednou jsme rodina (2018)

Jako sociální pracovnice zajímající se o náhradní rodinnou péči prostě nemohu jinak než mírně nadhodnotit, ani ne tak proto, že by to byl film plný ukázkové sociální práce, protože to prostě bylo takové...ehm... prostě americké, ale podle mě je to potřebné téma, takže mi dělá radost vidět film na podobný námět, přestože jak je vidět z komentářů některých zdejších hodnotilů, mělo to pro ně účinek, že do pěstounské péče apod. nejít... ale ono i to je potřeba, aby si někdo uvědomil zavčas. A jinak jsem se celkem pobavila, holčička podle mě byla rozkošná, její bráška byl taky celkem kouzelný, duo naprosto odlišných pracovnic koordinujících pěstouny super a někdy naprosto zoufalí rodiče, co si vůbec nejsou jistí tím co dělají taky dobří. Za mě mohu doporučit jako fajn rodinnou komedii.

Husar na střeše (1995)

Během sledování mě přešla chuť k jídlu, k pití a měla jsem pocit, že si musím jít vydrhnout ruce v alkoholu a zapálit. Dokonce následně po cestě domů se mi zdálo, že místní jsou nějak divně pobledlý a mají divný pohled... Podle toho je zřejmě dostatečně vidět, jak se film dokáže člověku dostat pod kůži. Nečekala jsem od něj absolutně nic, kromě toho, že cholera zde bude mít jen okrajový význam, avšak nakonec se ukázala, že právě cholera zde hraje hlavní roli. Příběh možná byl relativně jednoduchý, počínání postav někdy možná zvláštní, avšak celkový dojem velký, na hlavní dvojici se dobře koukalo (romantická linie nebyla nijak zvlášť klišovitá, vlastně ani nijak zvlášť výrazná), stejně tak na úžasnou jižní Francii. Možná jediná výtka k závěrečnému komentáři, který byl jako pěst na oko a nějak mi tam nezapadl. A nerozumím teda tomu, kdo zasadil film do škatulky "válečný".

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Spoiler: Většinou ve filmech nesnáším přemoudřelé děti, ale tady ty byly rozkošné. Jediná scéna, která to trochu pokazila byla promluva nejstarší dcery do duše všem dospělým a potom reakce sociální pracovnice, ale jinak moc milé a hodně jsem se bavila.

Božská relikvie 2 (1991)

Jeden ze vzácných případů, kdy je podle mě dvojka lepší než jednička. Pobavila jsem se mnohem víc (vévodí tomu honička v hotelu a žíznění na poušti) a děj mi přišel zajímavější.. plné hodnocení však dát nemůžu, jedničku ale na průměr ponížit také nemohu, takže 4* a je to pro mě tak 80 %.

Božská relikvie (1986)

Jedna hvězdička navíc za velkolepou závěrečnou scénu ;-)

Doctor Who (1963) (seriál)

[!Obsahuje spoilery!!!] 1.7.2019 Konečně jsem se prokousala první sérií a nejspíš si budu muset začít postupně hodnotit jednotlivé série/díly, protože to vypadá, že jinak hrozí, že bych se v tomto seriálovém kolosu brzy ztratila. Zvláště, pokud mi i další série budou trvat 3 roky jako tato :D Předně musím říct, že pokud bych si nezamilovala nové série Doktora, asi bych ty staré nikdy nezvládla, protože i tak to je někdy oříšek, protože přece jen téměř 60 let je 60 let a na sci-fi seriálu je to vážně hodně znát. Avšak touha proniknout do Doktorova světa hlouběji a pochopit ty drobné odkazy, které se v novějších dílech vyskytují, zatím vítězí. _______1. Doktor: 1. série: William Hartnell je velmi zvláštní doktor a nějakou dobu mi trvalo, než jsem si na tohoto někdy nepříjemného a morousovitého, jindy milého a trochu bláznivého staříka zvykla. Ian a Barbara jsou velmi sympatičtí společníci, zato Susan mě tak nebetyčně rozčilovala, ale tak strašně, že se jen modlím, aby tam nebyla celé první tři série. Co se jednotlivých dílů týče, některé přirozeně byly dobré (The Keys of Marinus, The Sensorites), jiné byli horší (An Unearthly Child, The Aztecs, The Reign of Terror). Právě jsem si vlastně uvědomila, že slabší mi připadaly díly odehrávající se v historii, možná proto, že jsou skutečně jen historické a žádné prvky sci-fi, kromě mizející modré budky, zde prakticky nejsou. Přesto mě mrzí, že se nedochoval Marco Polo, kterého většina lidí tak chválí a přiznám se, že toho jsem zatím nenasledovala, už ty dva díly Francouzské revoluce, které se nedochovaly, byly pro mě náročné na sledování. Hned ve druhém příběhu, The Daleks, jak název napovídá, se Doktor setkává poprvé s Daleky, na Skaro, paradoxně v den jejich konce, poté, co Thalové překazili jejich plán na vypuštění další neutronové bomby. Poměrně zajímavé a zdařilé, bavilo. Ale ono když se tak zpětně ohlédnu za celou touto sérií, tak to má celé něco do sebe, má to své kouzlo a jdu s radostí pokračovat dál. 2. série 4. 7. 2019 Nasledováno za 4 dny. S příchodem Vicki se pro mě stal seriál mnohem snesitelnější. I když odchod Susan byl velmi hezky natočený, zato odchod Iana a Barbary tak trochu... odfláknutý? Jinak musím říct, že ve druhé sérii mě hodně bavily i některé historické díly, konrétně The Romans, které mi připomínaly mého oblíbeného Ben Hura a v posledním příběhu, The Time Meddler, se konečně i v 10. stol. děje něco zvláštního a neobvyklého!! Jinak fajn byl také příběh o "obrech" Planet of Gients. The Space Museum jsem popravdě moc nepochopila, ale byl zajímavý, naopak naprostá katastrofa byl The Web Planet, pro mě opravdu utrpení, kterým jsem se jen nějak proklikala, jelikož to připomínalo jen nějakou dětskou trapnou grotesku... ano, celkově kulisy, efekty a kostými jsou v těchto sériích pro dnešního diváka velmi úsměvné, ale toto bylo abnormálně strašné. The Dalek Invasion of Earth, příběh, kdy se Dalekové snaží zotročit lidi a zničit planetu Zemi byl moc dobrý, ovšem The Chase, kdy Dalekové pronásledují Tardis napříč prostorem i časem, aby se pomstili je ještě lepší.

Absolvent (1967)

Prý kultovní záležitost, která šla dlouho mimo mě a moc mě nezajímala. Když už jsem na ni ale poslední dobou narážela kde všady a když jsem sama čerstvý absolvent, řekla jsem si, kdy jindy se podívat než teď... A jako jo, zaujalo mě to, ale musím říct, že mi to přišlo celkem nekonečné, přestože to nemá ani dvě hodiny. Jednání postav mi přišlo často dosti nelogické, avšak než se objevila slečna Robinsonová, ještě to šlo. Pak si ale absolutně neumím vysvětlit, co se stalo, jak se stalo, proč se stalo a korunu tomu nasadil závěr, který...no nechť každý posoudí sám. Ale postava Benjamina v podání Hoffmana byla celkem vtipná a její vývoj se mi líbil a rozhodně velký díl na celkovém dojmu má jedinečný soundtrack, který tomu dodává kouzlo, takže ty hvězdičky tomu dám.